עבודה בגיאוגרפיה

גלובליזציה

סמסונג

בחרתי בחברת סמסונג שמייצגת בעייני את תופעת הגלובליזציה.

גלובליזציה היא תהליך כלל עולמי חוצה גבולות שבו סחורות ,אנשים ,מידע ,רעיונות ומוצרים עוברים ממדינה למדינה במהירות וכך נוצרת תרבות גלובלית אחת שיש לה השפעה על הכלכלה, הפוליטיקה, התרבות והחברה ברוב מדינות העולם.

חברת סמסונג היא חברה גדולה שמייצרת ומפתחת מוצרי אלקטרוניקה, מוצרי חשמל לבית, שעונים חכמים ועוד...

החברה מוכרת את מוצריה לכל העולם והטכנולוגיה שלה נמצאת בכל רחבי הגלובוס. באמצעות טכנולוגיות מתקדמות אותן פיתחה, סמסונג הפכה לאחת החברות המובילות בעולם ובאמצעותה המידע המידע והרעיונות זורמים במהירות ממדינה למדינה. יש לה השפעה על הכלכלה, הפוליטיקה, התרבות והחבה ברוב מדינות העולם.

חברת סמסונג

חברת סמסונג נוסדה בשנת 1938. היא הוקמה בדייגו שדרום קוריאה ועסקה בתחילת דרכה במכירת פירות וירקות ובמכירת דגים מיובשים לבייג'ין. במהלך מעל לשבעה עשורים התפתחה סמסונג וייצרה מוצרי חשמל לבית (מקררים, מוצרי חשמל לבישול, מכונות כביסה, מזגנים שואבי אבק ועוד..)
מכשירים ניידים (טלפונים, טאבלטים, מחשבים ניידים, שעונים חכמים ועוד...) מצלמות, מגברים, כרטיסי זיכרון מסכי מחשב ועוד... כיום סניפי סמסונג פרוסים מסביב לכל העולם. כמו כן חברות הבת שלה מתמחות בתעשיות כבדות, כימיקלים, שירותים פיננסיים ועוד..

קישור לאתר החברה בעברית: http://www.samsung.com/il/home/

סרטוני פרסום לסמסונג

2014 Samsung Electronics Corporate PR Film : Corporate Presentation
Marvel's Avengers: Age of Ultron and Samsung Mobile Full

תרומתה של סמסונג לאנושות:

*בזכות הטכנולוגיה של סמסונג בני אדם ברחבי העולם יכולים ליצור קשר זה עם זה, להעביר מידע, רעיונות, מחשבות, להכיר תרבויות חדשות ועוד... הפלאפונים הם אמצעי תקשורת נפוץ ביותר בקרב האנשים ומהווים כלי חשוב ביותר בחברה המודרנית. מהעברת תמונות ועד ליצירת מהפכות בחברה.


* סמסונג מוודאת שקהילות עניות ומרוחקות יהנו מגישה לשירותי בריאות באמצעות טכנולוגיה חדישה לרפואה.

היא מספקת מענה לצרכים יחודיים ולשיפור חייהם של אנשים המתמודדים עם אתגרים שונים בחייהם. בדרך זו היא מקדמת שיוויון בחברה בנושא בריאות ורפואה.


*סמסונג יצרה כרטיסי זיכרון שיכולים לתפוס נפח רב וכך נוכל לשמר תמונות, מוזיקה, מידע ועוד... בדרך זו המידע נשמר ובפחות פגיעה באיכות הסביבה.

השפעות שליליות שלדעתי פגעו בחברה:

*כמו כל מכשיר אלקטרוני, גם הפלאפון יוצר קרינה ויכול לפגוע בבריאות. שימוש בטכנולוגיה בצורה לא מבוקרת יכול לגרום לנזקים בריאותיים ולגרום לניתוק חברתי ולא רק לחיבור בין אנשים.* מוצרי החשמל והטכנולוגיה בסוף חייהם, מושלכים לאתרי פסולת ומהווים נזק סביבתי אדיר לקרקע, לאוויר ולמים.*החברה מעסיקה בחלק מן מפעליה ילדים מתחת לגיל המותר לעבודה. חברה זו מובילה בעולם ולכן הדרך שבה היא נוהגת עלולה להשפיע על חברות אחרות ולפגוע בזכויות האדם והילד

הסוף