הזמנה לערב קריאה - החזרה למוטב

ערב קריאה

Monday, June 20th, 8pm

היכל התרבות, כפר סבא

אנו נרגשים להזמינכם לערב מלא הנאה וקריאת הספר האהוב על כולנו - החזרה למוטב.

אם אתם רוצים סיפור שמתקשר יותר מכל לפתגם "סוף מעשה במחשבה תחילה" - זה הסיפור בשבילכם! איך הוא מתקשר לסיפור? בואו וגלו!

אז מה בתכנית?

20:00 - 20:45: קבלת אורחים וכיבוד קל

20:45 - 21:00: כינוס וישיבה באולם

21:00: קוראים בחברותא ודנים על הסיפור "החזרה למוטב" מאת או הנרי.

תמצית למה שהכנו לכם בערב הקריאה:

לפתע נשמעה צווחה מפי אחת הנשים, ומהומה גדולה פרצה במקום. בעת שכל המבוגרים עסקו בענייניהם, הכניסה מיי, הילדה בת התשע, תוך כדי משחק, את אגתה לתוך הקופה ונעלה בעדה את הדלת. היא הבריגה את המוטות וסובבה את ידית המערכת, בחקותה את פעולתו הקודמת של מר אדמס.

"הדלת אינה יכולה להיפתח!" נאנק מר אדמס. "השעון לא כוון, והמערכת לא סודרה. האדם הקרוב ביותר, המסוגל לפתוח את הקופה, נמצא בליטל- רוק", אמר.

"אלוהים אדירים! ספנסר, מה נעשה? הפעוטה הזאת- היא לא תחזיק מעמד זמן רב בפנים. אין שם די אוויר. ומלבד זאת, היא תקבל הלם מחמת הפחד בלבד", אמרה אמה של אגתה.

"אינך יכול לשות משהו, ראלף? נסה בבקשה!"
הוא הסתכל בה, וחיוך רך ומוזר ריחף על שפתיו ובעיניו המפוקחות.

או הנרי

ויליאם סידני פורטר היה סופר אמריקאי שנודע בסיפוריו הקצרים. הוא כתב את סיפוריו תחת שם העט או. הנרי.

סבורים כי הנרי הגה את שם העט שלו בכלא. אחד הסוהרים נקרא אורין הנרי, ולכן סבורים כי מקור שמו הספרותי של פורטר הוא בסוהר זה.

סיפוריו מפורסמים בסיומם המפתיע, בהומור הבריא ובמקריות האירונית שבהם, אולם הם אינם מאבדים מקסמם גם כאשר ההפתעה כבר ידועה.

על מקור ההשראה שלו אמר הנרי: "יש סיפור בכל דבר. מצאתי כמה ממעשיותי הטובות ביותר על ספסלים בגנים ציבוריים, בעמודי תאורה ובדוכני עיתונים".

'פרס או. הנרי' הוא פרס שנתי לסיפורים קצרים מצטיינים.

(נעזרנו בויקיפדיה, התמונה מויקיפדיה).

למה כדאי לכם לבוא?

הסיפור החזרה למוטב הוא סיפור על שינוי- מן הרע אל הטוב. ג'ימי ואלנטיין היה בעברו פורץ כספות, ולא תאמינו למה הוא הפך בסיום! בסיפור ניתן לראות את המהפך שעבר בעזרת אלמנטים של מתח, רגש וסיום מיוחד. הסיפור מתאים לכל המשפחה, ובעיקר מוכיח שאם אנו רוצים לעשות שינוי משמעותי בחיים - אף פעם לא מאוחר מדי,הכל אפשרי והשמיים הם הגבול!