marmarapaintball

paintball istanbul

İlk Defa Paintball Oynayacaklara Tavsiyeler


Paintball popülerliği gün be gün artan heyecan verici bir oyundur. Birçok insan bu oyunu ail eve arkadaşlarıyla oynamaktadır. Eğlenceli olduğu kadar gerekli malzemeler kullanılmadığında tehlikeli olabilecek bir oyundur. Her yaştan insanın ilgi duyabileceği ve anlaşılması kolay bir spordur. Her ne kadar maceraseverler için değişik şekilde varyasyonları bulunsa da bu oyunun temel konsepti aynıdır. Aşağıda bu oyunu ilk defa oynayacaklar için taktikler bulunmaktadır.

Oyun alanı seçimi çok önemlidir, bu yüzden düşünerek seçilmelidir. Seçeceğiniz alanın yeterli büyüklükte olması ve saklanabilecek noktalarının olması gerekmektedir. Birçok yer paintball oynamak için yerlerini kiralamaktadır. Bazıları paintball saha kurulumu konusunda uzmandır, sizler için saha kurulumu yapmalarını isteyebilirsiniz. Nelere ihtiyacınız olduğunda fikir sahibi değilseniz; açık alanlarda saklanmak için ormanlık veya ağaçlık alanlar, düz ve bayır alanların karışımı tercih edilmelidir. Riskli olabileceği için göl veya nehir kıyıları tercih edilmemelidir. Ayrıca güvenli ve tüm noktaları görebileceğiniz bir alan olup olmadığını control ediniz. Bazı noktaları da oynamayanlar ve oyundan elenenler için seçmeniz gerekmektedir.

Oyunu oynarken ne giymeniz gerektiği de bilmeniz gerekenler arasındadır. Giyeceğiniz giysileri seçerken rahat ve kolay hareket edebileceğiniz giysiler seçilmelidir. Ghillie tarzı elbiseler bu oyun için tavsiye edilebilir en iyi elbiselerden biridir. Bu giysiler saklanabilmenizi ve rahat kamufle olmanızı kolaylaştırır. Ayrıca bu giysilerin geniş ve hareket edilebilir olması gerekir. Giysilerin dışında koruyucu yelekler, gözlükler ve kask gibi eşyaları oynamadan önce temin etmelisiniz. Tüm bunları vücudunuzu korur ve paintball oynarken sakatlanma riskinizi azaltır.

Paintball kurallarını bilmek de oyunu daha etkili oynamak için size yardımcı olacaktır. Paintball topları ve paintball silahı gerekli ekipmanlar arasındadır. Ayrıca hava tankı ve hazne rayları da gereklidir. Paintball toplarının kullanılmamış olduğundan emin olun. Tüm bunlar hazırsa Avcılar Paintball sahamızda sıradışı bir tecrübeyle oyun oynayama hazır olur.

Şimdi de oyuna başlarken hangi kuralları bilmeniz gerekmektedir buna bir bakalım. Bu oyunu bireysel ya da takım halinde oynayabilirsiniz. Buradaki temel amaç karşınızdaki oyuncuyu paintball silahından çıkan topla vurmaktır. Eğer karşı tarafı vurmuş ve üzerinde bu boya topunun izini bırakmışsanız, karşı taraftaki oyuncu oyundan elenir. Bir takımdan tüm oyuncular vurulunca ve elenince oyun biter. Oyuncular oyunu kazanmak için temel hedefi önceden de belirleyebilir. Bayrak oyunu ya da diğer oyun türlerinden birine oynamadan önce karar verilmesi ve eleme sistemlerinden birinin seçilmesi gerekir.

Daha Fazla Bilgi Bu ziyaret: paintball beylikdüzü