חלוציות 2000 SPACEIL

איש פעם אמר "השמיים הם הגבול" היום הגבול כבר לא קיים.

האנשים שבעזרתם ישראל "תחזור" לירח

אילן רמון היה הנציג הראשון והיחיד של ישראל בחלל, אז זהו..לא עוד...

יונתן ויינטראוב, כפיר דמרי ויונתן בש הם האנשים של פרוייקט SPACEIL שכנראה יחזירו את ישראל לחלל. החבורה כבר הבטיחה לתרום את הכסף למשרד החינוך.

גוגל יזמה את luner X prize מדובר בתחרות בה משתתפות מדינות, כאשר מטרת התחרות הינה בניית חללית הטסה הלוך וחזור ללא מגע אנוש, המצלמת תמונות מהירח.

אז איך הכל התחיל:

הכל בעצם החל ממסטיק... בזוקה.. כאשר נפגשו החבורה הם מצאו בגילוי העתידות של בזוקה, רמז לעתיד: "עד גיל 21 תגיע לירח".החבורה נחשפה לתחרות, והחליטה להשתתף ולבנות את החללית הישראלית הראשונה שתגיע לירח. הם ערכו ניסויים רבים ונזקקו למממנים כדוגמאת "מוריס קאהן" התורם הגדול ביותר של spcaeil.

על החללית

כדי להימנע מהוספת רכב נוסף לחללית שיגרום להגדלה פיזית של החללית ולצריכה גדולה יותר של דלק, הקבוצה מתכננת לשלוח לחלל חללית זעירה שתטוס לחלל "כטרמפיסטית" על לווין גדול. לאחר שתתנתק מהלוויין, החללית תוכל בעזרת מנוע רקטי לנוע באופן אוטומטי לירח.

החללית תקיף את הירח פעם אחת ואז תנחת על פני השטח. על החללית תהיה מורכבת מצלמה שתחפש את הירח, במידה ותתגלה סטייה, יעשו תיקונים ע"פ הצורך. החללית תתהפך לקראת הנחיתה כך שהמנוע שלה יידחף לכיוון הנגדי של הטיסה ויאט אותה. במהלך הנחיתה, חיישנים יאתרו נקודות על הירח ובכך יכוונו את החללית למיקום הנחיתה.

המשימה

האתגר הוא להיות הצוות הראשון שיצליח לבצע נחיתה רכה, לשדר בשידור חי תמונות וידאו באיכות HD.

ולהניע את החללית למרחק 500 מטר על פני הירח .

חדשות 2 - הישראלים שבונים חללית שתגיע אל הירח
לאתר הרשמי

לאתר הראשי,רשמי

למה בחרנו ב SPACEIL

חלוציות משמע ראשוניות. חדשנות, פריצת גבולות ועשיית הבלתי יאמן. גוגל יזמו תחרות שאין שני לה. לא מדובר במדינה המפעילה ומשתמשת בכל משאביה על מנת לחקור את החלל, אלא בחברת הייטק, חברת מנוע חיפוש, אשר יוזמת תחרות ראשונית מהסוג הזה (חלוציות 1), אנו סבורים שהחבורה של SPACEIL עונה על ההגדרות של חלוציות. הרעיון – חדשני, פריצת גבולות SPACEIL הינה הישראלית הראשונה שתנסה להנחית חללית ישראלית על הירח.

מאת עידו דותן,עומר פלח ותומר חומן