זרקור על המזה"פ

סיון תש"ף / יוני 2020

דברי פתיחה : ד"ר מירי שליסל, יו"ר המזה"פ

מפמ"רים ומדריכים יקרים,

את הזרקור שאנו מוציאים היום , נאלצנו לכתוב ולמחוק פעמים רבות, ולהתאים אותו למציאות משתנה ובלתי צפויה ולכן הוא יצא מאוחר מהמתוכנן.

מובאים בפניכם עיקרי הדברים שעומדים היום בראש סדר העדיפויות של המערכת הפדגוגית.

אני מקווה שהאגרת הזו מוצאת אתכם בריאים ונערכים לקראת קיץ אחר ... אנחנו כבר בונים את תשפ"א ושמחים לשתף אתכם בסיכום של תש"ף ובתכניות לתשפ"א.

מקווים שתמצאו עניין ונשמח לשמוע מכם רעיונות ומחשבות.

מוזמנים לכתוב אלינו במייל: iditru@education.gov.il


בברכת קיץ טוב ומטיב ובבריאות,

שלכם,

ד"ר מירי שליסל

סיום שנה"ל תש"ף - עם הפנים לתשפ"א

שנת לימודים מאתגרת עומדת לפני סיומה. זו שנה שבה מערכות החינוך על פני כדור הארץ התנסו מהיום למחר בשינוי חוזה הלמידה – הוראה המקובל בין תלמידים למורים ומעבר ללמידה מרחוק. מערכת החינוך הישראלית התמודדה עם הצורך החדש שנוצר בכמה דרכים, שהמרכזית שבהם היתה הפעלת מערכת שידורים לאומית לטובת המשך הלמידה, לכלל התלמידים מגן הילדים ועד החטיבה העליונה.

מפמ"רי תחומי הדעת ועמם צוותי ההדרכה וההוראה, העמידו בהתראה קצרה, למעלה מ1500 שיעורים מצולמים בכל תחומי הדעת. היחידות עומדות לרשות המורים גם להבא ונתפרת עבורם חבילה המסייעת למורים להשתמש בכל אחד מן הסרטים לטווח ארוך, בלמידה פנים אל פנים ולמידה מרחוק גם יחד.

בנוסף, עבדו המפמ"רים בצמוד עם צוותי ההדרכה והמורים, על פיתוח מקצועי למורים שנועד לתמוך בקידום יכולותיהם לעבוד מרחוק עם תלמידים במגוון דרכים וכלים. מאות ואלפי מורים נענו לאתגר, והשתתפו בתהליכי הפיתוח הללו, אותם יישמו בכתותיהם מידי יום.

לפניכם הפניה למאגר הלמידה מרחוק שנבנה בשיתוף עם מינהל תקשוב.

השיעורים הועלו למאגר vod וחולקו על פי תחומים וגילאים על מנת לסייע בשימוש מיטבי בהם.

אנו מזמינים אתכם להשתמש במאגר ולהכיר את המשאבים המצויים בו .

שנה"ל תשפ"א מזמנת עבורנו אתגרים חדשים של התמודדות עם הנחיות לשמירה על בריאותינו במרחבים פרטיים וציבוריים ובכלל זה בבתי הספר פנימה. נמשיך את פעולתנו הפדגוגית הפרואקטיבית בכדי להתמודד עם הפסד של חומר הלימודים בתש"ף, להערך לפדגוגיה של למידה מרחוק , להטמעת יחידות ההוראה ביסודי ובחטיבות הביניים ולשימוש מיטבי בספרי הלימוד וחומרי הלמידה.

אנו מזמינים אתכם לשמור על קשר !

דמות הבוגר

משרד החינוך את מוביל את תפיסת החזן של המערכת לאור "דמות הבוגר - ידע, מיומנויות וערכים".

ישנה הסכמה גורפת שהכישורים (ידע-מיומנויות-ערכים) הנלמדים בבתי הספר צריכים להתעדכן בהתאם לאתגרי המאה ה 21- (מהפכת הידע, משבר האקלים, אתגר התעסוקה, משבר אזרחותי-דמוקרטי וכו'), ומתוך מחויבות לסביבות שמטפחות את הילד כאדם שלם.

בהתאם לכך, המזכירות הפדגוגית מארגנת מחדש את תכנון ההוראה בכיתה באמצעות "רעיונות גדולים", המסייעים לענות על השאלה: "לשם מה נלמדים הדברים הללו?", ויוצרים את הרלוונטיות של הלמידה לחיי המורים והתלמידים. הוראה מבוססת על רעיונות גדולים, המטמיעה ידע, מיומנויות וערכים, מאפשרות למידה רלוונטית יותר, ובסופו של דבר גם בעלת משמעות רבה יותר ללומד ולמלמד.

יחידות ההוראה ביסודי ובחט"ב

את ההטמעה של הרעיונות הגדולים ודמות הבוגר: ידע מיומנויות וערכים אנו מבקשים להביא למערכת באמצעות יחידות הוראה מקוונות בכל תחומי הדעת בכתות א-ט. יחידות ההוראה בנויות על נושאי תכניות הלימודים ומביאות לפני המורים רעיונות גדולים, והצעות לבחירה של רכיבי התוכן הנלמד בהם מוטמעים המיומנויות והערכים ובאות לידי ביטוי פרקטיקות הוראה איכותיות. מעבר להיות יחידת ההוראה מקור מעורר השראה לתכני הלימוד, יוצרת הפלטפורמה של יחידות ההוראה גם מחולל למידה למורים המסייע בבניית השעורים והתאמתם לתלמידים בלמידה פנים אל פנים וגם בלמידה מרחוק. היחידות הראשונות מצויות בפיתוח ויגיעו לציבור המורים בחודשים הקרובים, לקראת תחילת הטמעה ושימוש בהן בספטמבר 2020.

למידה סביב רעיון גדול ושיקול דעת בתכנון יחידות לימוד

מטה משרד החינוך הקים אתר מיוחד להיכרות עם מגוון של למעלה מ90 פרקטיקות בהוראה שמטרתן להמשיג את מיומנויות ההוראה ולתת למורים הזדמנות להתנסות במגוון דרכים לשיפור דרכי ההוראה.

מוזמנים לשוטט ולהכיר אותו מקרוב.

שימו לב לשתי פרקטיקות חשובות ליישום המדיניות הפדגוגית של דמות הבוגר:

למידה סביב רעיון גדול – שמטרתה ניסוח הבנות מרכזיות ליחידת הלימוד שתהיינה חשובות ורלוונטיות לעולמם של הלומדים, כדי לתת משמעות כוללת לפרטי הידע הנלמדים.

ושיקולי דעת בתכנון יחידת לימוד שמטרתה לסייע למורה לחשוב מה התלמיד/ה צריכ/ה, יכול/ה ורוצה לקבל בכל יחידת הוראה, על מנת להיות מסוגל/ת ללמוד באופן מיטבי ולעמוד בהצלחה בדרישות תוכנית הלימודים.

הכנס השנתי החמישי של המזכירות הפדגוגית "בקיוון הנכון" התקיים השנה בסימן הלמידה מרחוק – "מקרבים למידה מרחוק".


כ 15,000 משתתפים נחשפו למגוון רעיונות ותובנות יצירתיים להוראה והערכה מרחוק, יצירת מוטיבציה, למידה עצמאית ועוד. הכנס כלל 56 הרצאות מרתקות ב 28 מושבים כשבחלקם צפו בו זמנית יותר מ 1000 משתתפים! המרצים - מורים מומחים, ממגוון תחומי דעת - שיתפו בתוצרים אותנטיים מהשדה החינוכי, אותם ניתן ליישם גם בימי שיגרה. לסיום התקיימה הרצאתו מעוררת ההשראה של עידן פפיאר בנושא 'טרנדים דיגיטליים חדשניים בחינוך'. הכנס הינו תוצר של שיתוף פעולה מדהים בתוך המזכירות הפדגוגית של מנהלי האגפים, מפמ"רים ומדריכים.

לקריאה נוספת ולצפייה בהקלטות היכנסו לאתר הכנס

אגף א לפיתוח פדגוגי

תכניות ייחודיות

1. 2 תכניות ייחודיות חדשות במדעים אושרו:

א. תכנית ייחודית במדעי הרפואה הווטרינרית אושרה לבית הספר החקלאי אשל הנשיא בו

מוקמת בימים אלה שלוחה של בית החולים הווטרינרי מיסודה של האוניברסיטה העברית לטיפול רפואי בחיות מחמד. השלוחה תהווה בעבור התלמידים שדה קליני ללימוד פרקים שונים ברפואה ווטרינרית. התכנית מיועדת לתלמידים מצטיינים בעלי אוריינטציה מדעית, אהבה לבעלי חיים ורצון ללמוד נושאים ברפואה ברמה גבוהה. התכנית פותחה בליווייה של המדריכה טליה זינגר.

ב. לתיכון הרצוג כפר סבא אושרה תכנית ייחודית בכימיה רפואית המתמקדת בפיתוח תרופות

ובהיקף של- 5 יח"ל והינה חדשנית ופורצת דרך ובאה לתת מענה וחשיפה לחזית המחקר המדעי ולתהליך הפיכתה של תגלית מדעית לתרופה. מטרת התכנית היא לטפח תלמידים סקרנים וחוקרים, שמחפשים להרחיב את ידיעותיהם בכימיה מעבר לתכנית הלימודים הקונבנציונלית, תוך קישור של הבסיס המדעי לתעשיית התרופות. בוגרי התכנית ידעו לזהות צרכים ובעיות בחיי היום-יום, ולחתור למציאת פתרונות תוך עבודת צוות וחשיבה יצירתית ויזמית. התכנית פותחה בליווייה של המדריכה טליה זינגר.

2. תכנית ייחודית חדשה באתיקה מדע וטכנולוגיה אושרה לבית הספר עתיד

רזיאל בהרצליה בהיקף של 5 יחידות בגרות בפילוסופיה. התכנית נכתבה על ידי צוות מבית הספר בהובלת גלעד לוריה-גבעון ומנהלת בית הספר מלווה רוזנברג-לוי ומיועדת לתלמידים שלומדים במגמה המדעית. מטרת התכנית להקנות את היכולת להתמודד באופן מושכל ולדון באופן מעמיק בסוגיות מוסריות מרכזיות בחיים העכשוויים. בין הסוגיות הנדונות בתכנית - בינה מלאכותית, הנדסה גנטית, מחקר בתאי גזע, ניסויים בבעלי חיים, פרטיות ברשת, קיימות, כלי נשק להשמדה המונית ופסוודו-מדע. התכנית פותחה בליווי של המדריך ד"ר זאב אליצור.

3. תכנית ייחודית חדשה בלימודי סין והמרחב הסיני אושרה לתיכון בן גוריון בפתח

תקווה ל-2 יחידות בגרות בשפה הסינית המיועדת לתלמידי כיתות עיוניות וכיתות מצטיינים. תכנית זו מצטרפת לתוכנית הארצית בשפה הסינית בהיקף של 3 יח"ל ונכתבה בהובלת פיני שמילוביץ', רכז ויזם בתיכון וד"ר גדעון אלעזר, מומחה לסין. נושא סין כמעצמה עולה ובעלת חשיבות במערך הכוחות העולמי, יילמד באופן רב תחומי. במהלך הלימודים התלמידים ייחשפו לגיאוגרפיה, לאומנות ולתרבות של סין – לצד היסטוריה, פילוסופיה וסוגיות עכשוויות שנוגעות לכלכלה וליחסי החוץ של סין. התכנית פותחה בליווי של המדריכה ד"ר רימונה פאול.

אגף מדעים

ביולוגיה

תחרות צילום למורי הביולוגיה תש"ף: הוראת הביולוגיה מבעד לעדשה

· השנה, היא השנה השנייה בה הוזמנו מורי הביולוגיה להשתתף בתחרות צילום במטרה לעודד התבוננות, צפייה וחקירה של תופעות ביולוגיות -אקולוגיות, להציג מושגים, תופעות ותהליכים ביולוגיים –אקולוגים בטבע ובמעבדה. מבין כחמישים תמונות שצולמו בארץ, השנה, נבחרו 12 שעלו לשלב הגמר בו גם לקהל הצופים אפשרות להשפיע. מוזמנים להצביע בפורטל עובדי הוראה. לחצו על המילים "הצביעו והשפיעו", מימין לתמונות וממשו זכותכם. מי שמצביע – משפיע.

· לזוכים יוענקו פרסים בכנס המורים לביולוגיה שיערך ביום חמישי ג' סיוון תש"פ, 25.6.20

Big picture

מדע וטכנולוגיה

הכנס השנתי של מורי מדע וטכנולוגיה לכל (מוט"ל) – "קסם המוח"

בעקבות משבר הקורונה, הכנס השנתי של מורי מדע וטכנולוגיה לכל (מוט"ל) – "קסם המוח", שתוכנן להתקיים בטכניון, הומר לכנס מקוון ונחל הצלחה מרובה. הכנס התמקד בחקר המוח בהרצאות מרתקות של ד"ר שירה לנדאו מהפקולטה לביו-רפואה בטכניון בנושא הנדסת רקמות והדפסת איברים ושל ד"ר ראיד מועלם, על מחלת האלצהיימר וגמישות המוח וכן של מוריה רוזנברג, שותפה מייסדת במרכז לחינוך קשוב אכפתי, בנושא מוח ולמידה. בנוסף הציגו מורי מדע וטכנולוגיה לכל מושבים "ממורים למורים" והדגימו שילוב של פדגוגיה דיגיטלית ואסטרטגיות הוראה המיושמות בהקשרים שונים ובהתאמה לאתגרי המאה ה-21.
Big picture
Big picture

תחרות – ISDG קיימות

תוכנית(Israel Sustainable Development Goals) – ISDG היא תוכנית של משרד החוץ, קרן קיימת לישראל ומשרד החינוך שהוקמה במטרה לחבר ולשתף את התלמידים מישראל במערך הבין-לאומי להשגת יעדי פיתוח בר-קיימא של האו״ם לשנת 2030, ובכך לסייע לעולם כולו בהתמודדות עם האתגרים העומדים בפנינו. התלמידים מכיתות ז' - י"ב התבקשו להציע מיזם שיסייע במימוש היעדים של האו"ם (SDG’s) במדינה מתפתחת שיבחרו. ב- 27.5.20 התקיים השלב השני של התחרות. 15 קבוצות של התלמידים מבתי ספר שונים בארץ הציגו מזמים מרשימים בפני ועדת השיפוט. שלוש הקבוצות שנבחרו יטוסו לרומא ולמרכז הארגונים הבין-לאומיים בתחום המזון והחקלאות של האו״ם, ישתתפו באירוע של האו"ם, יציגו את המיזם שלהם ויפגשו עם אנשי מפתח בתחום.

Big picture
Big picture

הכנס הארצי המקוון במדע וטכנולוגיה- תש"ף

חיישן לתרגום קולות לשפת הסימנים לכבדי שמיעה, מזהה מטבעות לעיוורים בשעת קניות, אלה רק חלק, מלמעלה מ-50 עבודות חקר ופתרון בעיות שהכינו תלמידי כיתות ו' ו-ט' ותוכנית "גם אני יכול לבנות מוצר" שהוצגו בכנס הארצי המקוון הראשון במדע וטכנולוגיה.

במליאת הפתיחה, הצופים הקשיבו להרצאה המעניינת של פרופ' רון מילוא ממכון ויצמן למדע: "מי שוקל יותר? סקר האוכלוסין הגדול של הטבע". אחריה התקיים סיור ב מוזאון וירטואלי ואז התפצלו לצפייה בסרטונים במושבי הצגת העבודות – יסודי /חט"ב . בין הסרטונים, שולבו רמזים לחידת הכנס המרכזית. פותרי החידות, זכו בפרסים יקרי ערך. לכתבה המלאה

אגף שפות

צרפתית

ללמוד צרפתית זו גם חוויה קולינרית!

תלמידי צרפתית חוגגים את זכייתם בתחרות "האופה הצעיר" מטעם הפיקוח לצרפתית באחוזת השגריר הצרפתי, מר אריק דנון, בנוכחותו ובנוכחות השף האישי שלו, דן בוקר.

האירוע תועד על ידי הערוץ הבינלאומי i24news ושודר באותו יום בכל העולם. הילדים עברו סדנת אפיה והיכינו "פטיסרי" צרפתי ששימח את כל האורחים.

ספרדית

תקופת משבר הקורונה הייתה בעבור צוות המורים לספרדית הזדמנות גדולה לנצל את הכלים הדיגיטליים שהכירו מוקדם יותר והתווספו לאורך הדרך.

כצוות, איחדנו כוחות, נפגשנו באמצעות אפליקציית זום, מיד פתחנו כיתה בגוגל קלאסרום, שם כל מורה שיתף במערכי שיעור מקוריים והמלצות מדהימות. כתוצאה מכך, התלמידים לא רק התקדמו בתוכנית הלימודים, אלא גם, זכו בזמן איכות ועניין.

Big picture
Big picture

ערבית למגזר היהודי ועולם הערבים והאסלאם

פיתוח חומרי מלמידה ולמידה מרחוק

הפיקוח וההדרכה בערבית ובעולם הערבים והאסלאם מפתח חומרי למידה וחומרי עזר שיכולים לסייע למורים בשמירה על שיגרת הלמידה ובהיערכות לקראת תהליך ההערכה המסכם. החומרים נשלחים אל המורים במייל ומפורסמים באתר המפמ"ר. הקלטנו שיעורים לתלמידים באולפני הטלוויזיה ללמידת נושאים בסיסיים ולמידה לקראת בחינות הבגרות. ריכזנו את השידורים שהוקלטו בערבית בקישור זה.

אנגלית

במהלך תקופת הקורונה, הפיקוח לאנגלית דאג לצילום של למעלה מ-300 שיעורים המיועדים לכל שכבות הגיל. השיעורים שודרו בערוצים השונים בזמן הלמידה מרחוק.

מאגר שיעורי האנגלית עומד כעת לרשות המורים ככלי הוראה ולמידה. כמו כן, המאגר מהווה מנוף לפיתוח מקצועי וצפיית עמיתים במסגרות של השתלמויות וקורסים מתודולוגיים במכללות להוראת אנגלית. בימים אלה המאגר מתוייג בהתאם למיומנויות הלשוניות המופיעים בכל שיעור.

אגף אמנויות

תיאטרון בימי קורונה: דגם דיגיטלי - תרגיל בעיצוב במה

במסגרת הלמידה מרחוק, תלמידי מגמת התאטרון בתיכון ליד"ה בירושלים, בהנחיית המורה הדס הר לבן, עצבו מקט (דגם דיגיטלי של הבמה) . התלמידים בחרו במחזה 'המלט' מאת ויליאם שייקספיר. העבודה מציגה התמודדות מעניינת עם מחזה קלאסי באמצעות מדיה חדשה, כלים ושפה שהם חלק מעולמם החזותי של התלמידים.

כשהתותחים יורים המוזות שותקות... או שלא!

לצד ההסגר הפיזי מתפרצות האמנויות וכוחן עולה ושובר שיאי צפייה. הכול הפך באחת לנגיש יותר, ואף חינמי ברובו. מאות אמנים בארץ ובעולם נרתמו להפיג לכולנו את הקושי המובן מאליו. וכפי דברי גדעון אפרת "כי כשהתותחים יורים, המוזות רק שרות"! כך גם צוות אגף אמנויות נרתם מידית למעבר מהכיתה הפיזית אל המרחב הווירטואלי, להקלטת עשרות שיעורים בכל תחומי האמנויות, בכל גילאי החינוך ולכל המגזרים. שעורים אלה יהוו תשתית חדשה ועדכנית ללימודי האמנויות בעתיד ואף יוכנסו למערכת השיעורים הלאומית כחלק משינוי אסטרטגי של הלמידה מרחוק.

פרויקטים חברתיים במחול בזמן בידוד חברתי:

Big picture

אמנות חזותית

פרויקט שנתי של תלמידים מצטיינים באומנות חזותית מגיע לסיומו

פרויקט שנעשה בשיתוף עם המחלקה למעורבות חברתית בחברת ההייטק אמדוקס ובשיתוף המחלקה לזכויות התלמיד במשרד החינוך. הפרוייקט הובל על ידי מפמ"ר אמנות חזותית וצוותה.
נושא המיזם הוא: "גיוון מגדרי" והוא נועד לעודד תלמידים מכל הקשת הלהט"בית באמצעות הבעת סולידריות חברתית של חבריהם תלמידי מגמות האומנות החזותית.
מצורפת דוגמא ליצירה של התלמידה איילת שמעיה מתיכון לי"דה בירושלים.
Big picture

קולנוע ומדיה

תלמידי הקולנוע והמדיה למרות הריחוק, מציגים תערוכות צילום, תוכניות רדיו וגם סרטי גמר

בגימנסיה העברית בתל אביב, סיימו וארזו סרטים בנושאים שונים, הצצה לעולם הילדים, הזדמנות לפגוש קבוצות בחברה הישראלית דרך עיני תלמידי הקולנוע ובעיקר סרטים שאפשר להקרין לתלמידים בימים האלה הסוערים. אסופת הסרטים הזו כאילו נועדה עבורנו אנשי החינוך. תנו הצצה, במיוחד לסרט הפותח: מרבלוס.

צפייה נעימה.

הגימנסיה העברית הרצליה - תיק עבודות מגמת קולנוע

אגף מורשת

תרבות יהודית ישראלית

מפגש חוצה יבשות בתרבות יהודית-ישראלית

ביום א' ח' בסיון, 31/5/20, הוביל צוות מדריכי תרבות יהודית-ישראלית מפגש רשת חינוכי חוצה יבשות בנושא: "אין עמיות בלי אוריינות".

המפגש, בו השתתפו עשרות מורים ומנהלים מישראל, מרומניה, מרוסיה, מארגנטינה ומארצות הברית, החל בפאנל שבו מנהיגים חינוכיים בקהילות בעולם ספרו מעט על הנעשה בקהילותיהם, במיוחד בתקופת הקורונה, והציגו טקסטים שמשקפים את רוח הקהילה והפעילויות בה.

להמשך

Big picture
Big picture

מחשבת ישראל ממ"ד

"קהילת מורים חדשנית" למחשבת ישראל ממ"ד

בימים אלו מסתיימת השתלמות של קהילת מורים למחשבת ישראל מטעם מפמ"ר מחשבת ישראל הרב ד"ר יוחאי רודיק, וארגון "לב לדעת". החידוש המרכזי בהשתלמות הוא הניסיון להגיע למקורות הלימוד דרך המפגש שלנו עם עולמנו ועולמם הפנימי של תלמידנו. מתוך מגמה זו ניסינו לחשוב כיצד להתחבר לחלומותינו דרך עיצוב תפאורת "חדר חלומות" שהזכיר לנו מה יכולנו להיות לולא היינו מורים ויכול להיות כלי רב עוצמה בהוראה שלנו היום. דרך שלבי שאלות "אימגו לטקסט". להמשך

Big picture

תלמוד, תורה שבעל פה ומשפט עברי בחינוך הכללי

"בין הורים לילדים" – יום עיון מקוון לרגל צאתו של ספר הלימוד החדש!

בל"ג בעומר "התכנסו" עשרות מורים ליום עיון מקוון, לרגל השקת ספר הלימוד החדש "בין הורים לילדים", בשיתוף הצוות החינוכי של תכנית בארי במכון הרטמן. במפגש נחשפנו לגרסה הדיגיטאלית של הספר והשתתפנו בפאנל מומחים לדיון בסוגיות ערכיות-אקטואליות הנוגעות ליחסי הורים וילדים אז והיום. התחלקנו ל"חדרים" מקבילים, ללימוד סדנאי ולשיח דיסציפלינרי ופדגוגי הנוגע גם בדרכי ההוראה וההערכה שהמקורות מזמנים. קינחנו במנחה מוסיקלית הקושרת את סיפור ל"ג בעומר עם שיתוף אישי ומרגש, מלווה בשיר מקורי. טעימה קטנה זו, הותירה בנו תשוקה עזה להמשך מעמיק יותר שיקרה בכפוף למשאבי ההשתלמויות שלנו.

Big picture

מחשבת ישראל בחינוך הכללי

כנס שנתי למורי מחשבת ישראל ממלכתי -בזום!

כנס למורי מחשבת ישראל ממלכתי השנתי התקיים השנה, בצל הקורונה, בזום. כמאה מורים התייצבו לעת ערב, לשמוע על מחשבה ומחשבת בימי הקורונה, מפרופ' רחל אליאור ומד"ר חיים בוזגלו. לאחר מכן נכחו באחת מחמש סדנאות לבחירתם, שהעבירו מורים מהשטח, וקנחו במליאה בסרטון מסכם שנה, בהודעות חשובות ובשיח משותף (ראו הזמנה). במהלך המפגש גם אספנו בפדלט תוצרים של מחשבות המורים, לאור התקופה המאתגרת האחרונה.

Big picture
Big picture

תמונת הרקע - רקעי זום


אלסיד אמן צרפתי-תוניסאי יצר באינסטגרם פזל אמנותי מרקעים של 49 משתתפים כשברקע טקסט בערבית של הסופר אנדרה מלרו - האמנות היא הדרך הקצרה ביותר מאדם לאדם


DUBAI: “Art is a pretext,” wrote French-Tunisian artist eLseed on Instagram, speaking about his first virtual collage that he created on Zoom, the social app, on Monday.

The renowned calligraffiti artist depicted the words of French novelist André Malraux: “Art is the shortest path from one human being to another human being,” on a digital artwork that was divided among 49 participants from around the world.

Each piece was sent to the assigned members, who were told to use it as a virtual background, a function available on Zoom that allows users to change the background against which they appear to an image of their liking, during the call.

To organize the final collage, eLseed allowed people to enter the call according to their position on the artwork.

https://www.arabnews.com/node/1666351/lifestyle