מידע ועוד מעמק-חרוד

מידעון עמק-חרוד 21-27.5.2017

Big image

לקהילת הרב תחומי עמק חרוד שלום רב

"ראיתי עיר עוטפת אור

והיא עולה בשלל צבעי הקשת
והיא נוגנת בי כנבל העשור
ראיתי עיר עוטפת אור"


את השיר "אור וירושליים" כתב יוסף שריג בן בית-השיטה שנפל במלחמת יום הכיפורים. השיר נכתב בשנת 1972 לכבוד חמש שנים לאיחוד ירושליים ללהקת הגבעטרון.

השבוע לכבוד יום ירושליים וציון חמישים שנה למלחמת ששת-הימים נפגשו תלמידי שנתון ז' עם דורון נווה ממושב מולדת. התלמידים זכו לשמוע מדורון את סיפור הגבורה של אביו, איתן נאווה, ושל חבריו , בקרבות הגבורה הקשים לשחרור ירושלים. סיפורים שיש בהם הקרבה ונתינה אינסופית, עם חברות ורעות ואהבה גדולה לארץ, למשפחה ולחברים הלוחמים. למרות האובדן האישי הכבד של משפחת נווה אולי יש מעט נחמה בהעברת המורשת המיוחדת שציוו לנו הלוחמים. מורשת של התנדבות, נתינה ללא-גבול, רגישות לחיי אדם ואהבה רבה לחברים ולארץ."אז בבית הספר" - תחרות שחזור התמונות לרגל שנת התשעים של בית-הספר ממשיכה. מעל אלף איש כבר הצביעו בתחרות. מוזמנים להכנס לקישור אתר ביה"ס החדש ולהצביע עבור התמונה הטובה ביותר.

השבוע התקיימה בחינת הבגרות במתמטיקה. בבחינה נבחנו כארבע מאות תלמידים משנתונים י"א-י"ב וכן תלמידים בוגרים שבאו להשלים בחינות. בחינה בסדר גודל שכזה דורשת התארגנות ועבודה רבה. אני שמחה לומר שלמרות ארועים בלתי צפויים כמו החלפת שאלון עקב הדלפה ארצית, הצליח צוות ביה"ס המסור להתמודד עם ההתארגנות ולתת לכל תלמיד את השאלון המתאים בזמן המתאים. כפי שתוכלו לראות בהמשך המידעון בנוסף לבחינות הבגרות חווינו השבוע שלל פעילויות לימודיות, תרבותיות וספורטיביות.

בשבוע הבא נצא לחופשת שבועות ביום שלישי. נשוב ללימודים ביום א' 4/6/17.
חג שמח, חופשה נעימה ושבוע טוב.


לילך.

יש לנו תלמידים עם ערכים!

במסגרת לימודי הלשון בכיתה י' וכחלק מארועי שנת התשעים לביה"ס כתבו תלמידי כיתה י6 ארבע-עשר ערכים לויקיפדיה. כל הערכים שנכתבו עוסקים בנושאים הקשורים לבית-הספר ולמועצה האזורית גלבוע.
מאז העלאתם, עורכים נוספים בוויקיפדיה תרמו להם, כמיטב המסורת של עבודה שיתופית המאפיינת את האתר.
אין ספק שזו תרומה מקסימה ודרך נהדרת לחבר את התלמידים לאזור בעידן האינטרנט, להקנות להם מיומנויות חשובות ולהפיץ ידע על המורשת והטבע המפוארים של עמק חרוד והסביבה.
תודה לאלינור ארביב-אלדף המורה ללשון שהעזה, קפצה למים והצליחה להעביר לתלמידים את הברק בעינים והנכונות לעשייה. הפעילות לוותה ע"י עמותת ויקימדיה ישראל ונציגתה שי. תודה גם לגליה בזק-הילגר מנהלת תחום בתי-הספר במועצה שחיברה את ביה"ס עם העמותה וכמובן תודה ענקית לתלמידי י6 האלופים. אתם בהחלט ראויים לתואר "תלמידים עם ערכים!"
Big image

הגביע הוא שלנו! שנתון ט אלופי מחוז צפון בכדורסל

שנתון 2002 החזיר את גביע האליפות למקומו הטבעי בארון של הרב תחומי עמק-חרוד לאחר ארבע שנים שהגביע נדד בבתי ספר אחרים! המסע לאליפות החל באולם הביתי בעין חרוד בו ניצחה הנבחרת את עמק החולה בחצי גמר 36:59. במשחק הגמר עמק חרוד ניצחה הנבחרת את ויצו נהלל 48:59.

כל הכבוד לשחקנים של השנתון שעשו את זה כמו גדולים. תודה גדולה גם לצוות החנ"ג של בית הספר אורי אושנים ואמיר אריאב שליוו אותנו באליפות במסירות רבה ולקרן ארנון מנהלת חטיבה ט-י בעמק חרוד על כל העזרה בזמן האליפות.

https://goo.gl/photos/1rjf1az2t5g6t2m86

שנתון ט אלופי מחוז צפון 2017 הרב תחומי עמק חרוד

היום הבינלאומי לניווט אתגרי

במסגרת יום הניווט הבינלאומי שחל ב-23/5/17 התקיים ארוע ניווט בתוך תחומי בית-הספר. באירוע לקחו חלק כ-600 תלמידים מכיתות חט"ב. חברי נבחרת הניווט הבית-ספרית הדריכו את התלמידים הסבירו את חוקי הניווט ותפעלו את התחרות כולה. התלמידים והמחנכים שהשתתפו בפעילות התנסו בסוגים שונים של ניווט כשהמטרה היא חשיפה של כמה שיותר בני-נוער לסוג ספורט המיוחד זה, המחייב כושר גופני עם יכולת זיכרון וקוארדינציה.
בתחרות בין הכיתות הוכרזה כיתה ז5 והמחנכת צפרא שהם ככיתה המנצחת.
תודה גדולה לשלו פלדמן מאמן נבחרת הניווט הבית-ספרית לטלי גדיש וצוות מורי החנ"ג של ביה"ס ולשלומי אייל מנהל מחלקת הספורט במעצה אזורית גלבוע שעזרו להצלחת האירוע.


לצפייה בתמונות לחצו כאן

Big image

סיכום הפעילות החברתית בחטיבת ט-י

השבוע ציינו בחטיבה ט'-י' בבית ציזלינג את סכום הפעילות החברתית בקטעי קריאה ומצגת תמונות של שלל הפעילויות שחוו השנה התלמידים - בשנתון ט'- הביקור במשכן לאומנות, מפגשי השכנים עם נאעורה ונין, מעגלי השיח סביב דילמות בחברה הישראלית, טיול שנתי וטיול לירושלים, פעילויית החגים ועוד, ובשנתון י'- "ליסודי באהבה", יום פעילות "גוף-נפש", סמינר "להיות אזרח", ניצנה וחלוקת תעודות הזהות.

בהמשך צפו התלמידים בהצגת קומדיה דל'ארטה "התאומות" של תיאטרון פסיק.

הקומדיה דל'ארטה התפתחה באיטליה והייתה תאטרון עממי ונגיש לכל אחד, בעל סגנון פיסי המתאפיין במסיכות.

היא הייתה הזדמנות לשחקנים בסוף ימי הביניים לקבל כסף תמורת ההופעות שלהם.

השחקנים היו נכנסים לכפר שומעים מה הולך בו, רכילויות, שמועות, חגיגות וכו' ומאלתרים מופע. אם הקהל אהב את ההצגה הם היו גומלים להם.

ישנם כמה דמויות בסגנון זה דמויות קבועות שמייצגות קבוצות בתוך החברה האיטלקית ושחקנים שיחקו והתמחו בדמות אחת בלבד שעברה מדור לדור בין אב לבן (לא היו שחקניות באותה תקופה).

הקומדיה התוססת והצעירה "התאומות" סובבת סביב בית ספר תיכון בארצנו הקטנה, העומד להיסגר, וישנם שלל דמויות ילדים מבית הספר.

דרך ההצגה נחשפו התלמידים לז'אנר הקומדיה דל'ארטה המיוחד והמעניין.

Big image

מגמת אומנות - תלמידי מגמת האומנות מכיתה י' התנסו בציור דיוקן מתוך תמונה

Big image

הנהגה ירוקה - בונים פחים למחזור נייר

Big image

גן ירק ורטיקלי

בשבועות האחרונים הולך ונבנה בשטח ביה"ס גן ירק ורטיקאלי (אנכי) ע"י שנתון י'. הגידול "הורטיקלי" (אנכי) טומן בחובו יתרונות רבים אחד מהם הוא צמצום איבוד המים מן הקרקע. הגן ישמש למטרות לימודיות וחברתיות במסגרת לימודי ההרחבה בביולוגיה וכחלק מהפיכתו של ביה"ס לביה"ס ירוק.

Big image

מפגשי שכנים

השבוע התקיים המפגש הרביעי והמסכם בתכנית המפגשים בין תלמידי שנתון ט' מבית ספרנו לבין תלמידי שנתון ט' מביה"ס בנין. המפגש התקיים בחורשת ראשונים בליווי המדריכים מהמוזיאון הארכיאולוגי בעין דור, שהנחו את המפגשים לאורך כל השנה. במפגש התלמידים חולקו לזוגות והנחו זה את זה במסלול ההליכה כאשר כל פעם עיניו של אחד מהשניים כוסו, שמעו את הסיפור חסן והע'ול ולבסוף בישלו יחדיו והכינו ארוחה משותפת. המפגש היה מהנה מאוד לתלמידים ולצוות החינוכי משני בתי הספר ואנו מברכים על העבודה המשותפת עם נין.

Big image

מגמת תיאטרון בסיור

תלמידי מגמת תיאטרון משנתונים י' יא' יב' יצאו השבוע לסיור תיאטרלי במהלכו עברו שתי סדנאות בהנחיית שתקנים של התיאטרון, סדנת איפור ופאות וסדנת מישחק. לאחר מכן סירו מאחורי הקלעים של התיאטרון ובחדרי ההלבשה. בסופו של היום צפו בהצגה "אקווריום" שהיא הצגה מיוחדת וראשונה מסוגה בארץ.

התלמידים בראשות בלה בן ארי חזרו עייפים אך מרוצים מיום שכולו חוויות .

Big image

מגמת קולנוע - ערב הקרנת סרטי גמר שנתון י"ב

השבוע התקיים, כמיטב המסורת, ערב הקרנת סרטי הגמר של תלמידי מגמת הקולנוע של שנתון פ'. משפחות, חברים וצוות בית הספר הגיעו לבית ציזלינג וצפו באחד עשר סרטים עלילתיים ותיעודיים שהפיקו התלמידים בתהליך ארוך של תכנון וכתיבה, צילום ועריכה. הסרטים עסקו השנה בין השאר בסיפורים אישיים של תלמידים ובנושאים חברתיים חשובים המעסיקים את בני הנוער כמו: דימוי עצמי, לחץ חברתי, ויחסים בתוך המשפחה.

את כל הסרטים ניתן יהיה לראות בקרוב בערוץ היוטיוב של מגמת הקולנוע.
תודה למורי המגמה: איתי קן-תור, יובל בריל, הילה יפלח ומיטל מרגלית ולבת השרות שלנו יובל על ערב מהנה ומוצלח.

Big image
משוב למידעון

לחצו על כפתור המשוב וספרו לנו על חווית הצפייה בפורמט החדש של המידעון