קופיפי תאילנד

עמית זמל , סתיו איבגי , שקד בבילה

רקע

קופיפי נחשב לאחד האיים הפופולאריים ביותר בדרום תילאנד . הוא נמצא כ- 40 ק"מ מדרום לאי קרבי ו- 48 ק"מ מזרחית לנקודה הדרומית ביותר של פוקט. קופיפי הוא שילוב של חופים אבקתיים לבנים, ים כחול ובוהק, צוקים מרקיעי שחקים מאבני גיר ואלמוגים צבעוניים, שהופכים אותו לאחד האיים היפים ביותר באסיה.

בשנת 2004 היה קופיפי אחת מאזורי האסון המרכזיים בו הכו גלי הצונאמי הענקיים שהחריבו תשתיות רבות ברחבי האי והסבו מכה אנושה לתשתיות התיירות בעיר

מרכיבים ביוטים בקופיפי תאילנד

בני אדם , נחשים (מרביתם ארסיים) , טיגריסים , פילים , פומות ,קופים (בבונים) , חיות ים ( כרישים , כלבי ים , תמנוני ענק , סרטנים , סוסוני ים , פינגווינים) , ציפורים , תנינים וצבים , יערות מונסון , במבוקים , סחלבים , דולפינים , פרות ים , קיפודי ים , אצות , דקלים ועוד אלפי סוגים של צמחייה .

חשיבותה של הסביבה

תאילנד היא מדינה המפותחת מבחינה תיירותית בזכות הנופים המרהיבים של המקום , החיות המיוחדות והמוכשרות ,מקדשים גדולים ופסלים ומבנים מרהיבים שמושכים תיירות רבה .

שימור המקום חשוב מאוד מכמה סיבות . שמירה על הנופים הנדירים של קופיפי , שמירה על ביתן של החיות שחלקן בסכנת הכחדה , שמירה על מקור פרנסה גדול ושמירה על איכות חיינו בזכות הצמחייה באזור .

Most Beautiful Islands - Koh Phi Phi Thailand

מרכיבים אביוטים

סלעים , ימות , אגמים , נחלים , הרים , איים , אקלים טרופי חום רב וגשמים רבים בו זמנית, אבני גיר חופים וחולות.

מבחינת בני האדם יש מקדשים בודהייסטים בתים וחוות