פרשת השבוע שלי

ליהי קדרון

פרשת השבוע שלי

התאריך הלועזי שלי הוא 1/6/2004 (לפני הקיעה), תאריך הלידה העברי שלי הוא י"ב בסיוון התסש"ד.

שם הפרשה שלי הוא במדבר פרק ח' פסוק א' עד פרק י"ב פסוק ט"ז.

בפרשה בני ישראל יצאו למסע גדול ממצרים עד לארץ ישראל אבל כמו לפני כל יציאה למסע, חשוב להגיע מוכנים בתחילת הפרשה מתחילות הכנות אחרונות לקראת היציאה למסע עוד במהלך ההכנות מתחילה העבודה במשכן.

אהרון מקבל את הזכות לחנוך את תחילת העבודה בהדלקה של מנורת זהב בעלת שבעת הקנים.

הזמן חולף במהירות וכבר עברה שנה מאז שבני ישראל יצאו למצרים ומגיע פסח בני ישראל חוגגים ומקריבים את קרבן הפסח במשכן.

חותנו של משה רוצה לעזוב ולחזור לארצו. משה מתחנן ומבקש ממנו: אל תעזבנו, בא עמנו אל ארץ ישראל ותקבל נחלה בארץ.

המסע במדבר לא קל ובני ישראל מתחילים להתלונן הם כועסים על משה ואומרים שבמצרים היה להם טוב וקל יותר. משה מרגיש שהוא לא יכול להתמודד עם הטענות לבד. כדי לסייע לו בהתמודדות עם דרישות העם ה' ממנה 70 זקנים (חכמים) המצטרפים אל משה באוהל. רוח ה' שורה על 70 הזקנים והם זוכים כולם לרוח נבואה. ושני אנשיים אלדד ומידד ששהו במחנה באותה שעה זוכים גם הם לרוחו של ה' ומתנבאים שם בתוך המחנה. יהושע בן-נון נבהל מכך ומציע למשה לכלוא אותם. אך משה דווקא מרוצה מהתנהגותם.הסיפור שחותם את הפרשה הוא שמרים ואהרון אחיי משה מדברים על אשתו הכושית של משה. ה' כועס על מרים ואהרון והוא מעניש את מרים בצרעת כאן אנחנו שוב רואים את גדולתו של משה שאינו קנאי. במקום לכעוס על אחיו הוא עומד ומתפלל לרפואת מרים אחותו. הפרשה מסתיימת בזה שמרים מחלימה מהצרעת, הענן מסמן לעם ישראל שאפשר להמשיך הלאה, ולאחר כל התלאות המסע חוזר למסלולו.


שלושת הערכים שעולים מן הפרשה הם 1- אמונה בה' מכיוון שאומרים שעבדו במשכן, 2- משפחתיות מכיוון שמשה התפלל למשפחה שלו, 3- הובלה מכיוון שמשה הוביל את עם ישראל.


2 הערכים שמשמעותיים לחיים שלי הם 1- משפחתיות מכיוון שמשפחה תמיד תתמוך ותעזור כשצריך, 2- הובלה מכיוון שאני מאמינה שאם אנחנו רוצים לעשות דברים בחיים אי אפשר לחכות שזה יקרה לבד צריך להוביל את זה ולגרום לזה לקרות. קישור לשיר על משפחה: https://www.youtube.com/watch?v=PH5lD8FpVqM

פירוש השם שלי

שמי הוא ליהי:

שם לבנות המורכב מצירוף שתי המילים לי ו-היא.

שם זה מבטא את השייכות של הבת להוריה. בדומה לשם זה ניתן לבנות השם ליאת.