עבודה בזה"ב

מאי אליאס ט5

סימור ואביב נהרגו בתאונה בחזרה מיום הולדת לחברתן

ברביעי לדצמבר2015 שתי תלמידות תיכון מירושלים נהרגו כאשר משאית התנגשה ברכב שבו ישבו בכניסה ליישוב שדה צבי במועצה האזורית מרחבים שבנגב המערבי. צעירה נוספת בת גילן, שהייתה איתן ברכב, פונתה במצב קשה לבית החולים סורוקה בבאר שבע עם פגיעה רב מערכתית.

התאונה אירעה בסמוך לשעה 10:45, כאשר למוקד מרחב נגב של מגן דוד אדום הגיע דיווח על התאונה. חובשים ופרמדיקים של מד"א הגיעו למקום וקבעו את מותן של סימור נחום ואביב נחמיאס, בנות 17 מהבירה. נהגת הרכב הייתה נהגת חדשה שקיבלה רק לאחרונה את הרכב במתנה מאביה ושסיימה את חובת נהג המלווה.

Big image

ניתוח התאונה

המעורבים בתאונה- שלוש תלמידות תיכון ברכב פרטי ומשאית.

הסיבות/ הגורמים לתאונה- משאית התנגשה ברכב פרטי, המשאית הגיעה מכיוון בית קמה וככל הנראה הסיבה לתאונה היא אי מתן זכות קדימה ואי שמירת מרחק.

תוצאה- המשאית התנגשה ברכב הפרטי שתי תלמידות תיכון מירושלים נמצאו ללא רוח חיים וחברתן הגיעה לבית החולים עקב פגיעה רב מערכתית. בעקבות התאונה נסגר לתנועה כביש 293.

עקרון הביטחון שהופר הוא עקרון ההתייחסות לסביבה בכך שהרכב לא נתן זכות קדימה למשאית ולא התייחסו למשאית שנסעה בצומת , הרכב המשיך לנסוע והמשאית פגעה בצד השמאלי של הרכב.
Big image
יומן - תאונה קטלנית בדרום: שתי צעירות נהרגו, שלישית פצועה אנוש בהתנגשות עם משאית

סיכום ומסקנות

היה ניתן למנוע את התאונה אם הנהגת ברכב הפרטי הייתה נותנת למשאית לחלוף וכך הבנות היו ממשיכות בדרכן ליום ההולדת וכך גם המשאית ולמנוע את סוף חייהן.