חברת החשמל

חברה המספקת חשמל לכל ארץ ישראל

מיקום חברת החשמל הוא בעיר אשקלון ובעיר חדרה

חברת החשמל מומקמת באזורים אלו מכייון ש ישראל מישתמשת בגז טיבעי מהים ובפחם והרבה יותר קל לחברת החשמל להביא את הגז ואת החשמל מהים לחופים ולכן בנו באזור זה את תחנות הכוח.

אודות חברת החשמל

חברת החשמל לישראל היא חברת ממשליתית וציבורית המייצרת חשמל ומספקת לכל מיגזרי המשק.
החברה נוסדה ב 29.3.1923 על יד פינחס רוטנברג ומובילה את המשק הישראלי מאז ועד היום.
בעשור האחרון השקיעה החברה למעלה מ-9 מילארד דולר בפיתוחו של משק החשמל בישראל. למרות שמדובר בחברה בבעלות המדינה - המשאבים הנחוצים לפיתוח משק החשמל מגויסים על ידי החברה ממקורות עצמיים ובאמצעות גיוסי הון בישראל ובחו"ל, ואינם ממומנים מתקציב המדינה אך מקבלים ערבות ממשלה.

נכון לשנת 2012, החברה מעסיקה כ-12,500 עובדים ומספקת שירות לכ-2.5 מיליון בתי אב.

העובדים בחברת החשמל תעשייה עתירת ידע

בחברת החשמל כל העובדים עוברים קורסים ליפני הכניסה לעבודה, חברת החשמל בישראל היא עבודה מאוד מבוקשת במדינה סקרים קובעים שמומצע שכר העובדים הוא 22,0000 שקל וכל העובדים בחברת החשמל מקבלים חשמל חינים

ההכנסות של חברת החשמל

ההכנסות של חברת החשמל הם 27,820 מילארד שקל אבל ההפסד של החברה כ1 מילארד שקל
מאז מרץ 2007 פועלת חברת החשמל למכירת יכולותיה בביצוע פרויקטים בישראל ובחו"ל, במטרה להפוך תחום זה למקור הכנסה משמעותי. החברה השתתפה בפרויקטי תכנון והקמת תחנות-כוח במדינות הבלקן , ב איטליה ובהודו, והיא פועלת בתחום האנרגיה הקונבנציונאלית ובתחום האנרגיה החלופית (אנרגית רוח,תאים פוטו-וולטאים ואנרגיה הידרו אלקטרונית.

רקע על העיר אשקלון

אשקלון נמנית עם הערים הקדומות ביותר בארץ ישראל העתיקה. מקור שמה של אשקלון הוא שקל, שפעם היה שמה של העיר. לעיר היסטוריה ארוכה של אלפי שנים, בהן התקיימו בה יישובים שונים. אשקלון נזכרת לראשונה בספר יהושע: "חמשת סרני פלשתים, העזתי, האשדודי האשקלוני".

אשקלון שוכנת במישור החוף, בקצה המערבי-דרומי של חבל לכיש , המפריד בין הנגב לשפלה, וכעיר המערבית ביותר בישראל, גבולה הדרומי של העיר רחוק מרוצעת עזה כ-7 קילומטר. לכל אורכה של העיר עוברת "דרך הים" (ויה מאריס העתיקה)

אשקלון, העיר החדשה, משתרעת על שטח של 55,000 דונם

סולומון מרדכייב