מצא מלוכה למרות שחיפש אתונות...

עומר פיצ'ו

ביישן

לדעתי שאול היה ביישן.


https://www.youtube.com/watch?v=LSp4TnSbtmw


ציטוט:"כ וַיַּקְרֵב שְׁמוּאֵל, אֵת כָּל-שִׁבְטֵי יִשְׂרָאֵל; וַיִּלָּכֵד, שֵׁבֶט בִּנְיָמִן. כא וַיַּקְרֵב אֶת-שֵׁבֶט בִּנְיָמִן, לְמִשְׁפְּחֹתָו, וַתִּלָּכֵד, מִשְׁפַּחַת הַמַּטְרִי; וַיִּלָּכֵד שָׁאוּל בֶּן-קִישׁ, וַיְבַקְשֻׁהוּ וְלֹא נִמְצָא. כב וַיִּשְׁאֲלוּ-עוֹד, בַּיהוָה, הֲבָא עוֹד, הֲלֹם אִישׁ; {ס} וַיֹּאמֶר יְהוָה, הִנֵּה-הוּא נֶחְבָּא אֶל-הַכֵּלִים. "


הציטוט הנ"ל מתאים לתכונת הביישנות שאפיינה את שאול כי כאשר רצו להמליך את שאול למלוכה חיפשו אותו והוא "נחבא אל הכלים", כלומר התחבא מפני שמואל, התבייש להופיע בפני כל העם.

קנאי

לדעתי שאול היה קנאי.


https://www.youtube.com/watch?v=-zxisI8RvW0


ציטוט:"ח וַיִּחַר לְשָׁאוּל מְאֹד, וַיֵּרַע בְּעֵינָיו הַדָּבָר הַזֶּה, וַיֹּאמֶר נָתְנוּ לְדָוִד רְבָבוֹת, וְלִי נָתְנוּ הָאֲלָפִים; וְעוֹד לוֹ, אַךְ הַמְּלוּכָה. ט וַיְהִי שָׁאוּל, עון (עוֹיֵן) אֶת-דָּוִד, מֵהַיּוֹם הַהוּא, וָהָלְאָה. "


לדעתי הציטוט הנ"ל מתאים לתכונת הקנאות שאפיינה את שאול כי שאול החל לקנא בדוד לאחר שהעם התחיל לאהוב את דוד יותר ממנו ואף להגיד שאמנם שאול הרג אלפי אנשים, אך דוד היה יותר טוב ממנו והרג רבבות (עשרות אלפים).

רחמן

לדעתי שאול היה רחמן.


https://www.youtube.com/watch?v=xuPbscJMIVQ


ציטוט: "ח וַיִּתְפֹּשׂ אֶת-אֲגַג מֶלֶךְ-עֲמָלֵק, חָי; וְאֶת-כָּל-הָעָם, הֶחֱרִים לְפִי-חָרֶב. ט וַיַּחְמֹל שָׁאוּל וְהָעָם עַל-אֲגָג, וְעַל-מֵיטַב הַצֹּאן וְהַבָּקָר וְהַמִּשְׁנִים וְעַל-הַכָּרִים וְעַל-כָּל-הַטּוֹב, וְלֹא אָבוּ, הַחֲרִימָם; וְכָל-הַמְּלָאכָה נְמִבְזָה וְנָמֵס, אֹתָהּ הֶחֱרִימוּ."


לדעתי הציטוט הנ"ל מתאים לתכונת הרחמנות שאפיינה את שאול כי לאחר הקרב נגד עמלק שאול ריחם על אגג מלך עמלק ואף על הצאן והבקר ולא הרגם למרות דרישתם הברורה של אלוהים ושמואל.

קישור למשחק "גלה את התמונה" שיצרתי

http://final2011.telem-hit.net/FindThePicture/Game.aspx


יש להמתין כדקה עד לעליית המשחק.


אם זה רושם שצריך קוד נא להקליד 18898

דעתי האישית על שאול

לדעתי שאול היה יכול להיות מלך טוב יותר ובעל שושלת מלוכה ארוכה יותר אם הוא היה פחות חסר סבלנות ומקשיב ומיישם את הוראות שמואל מטעם אלוהים וגם אם היה פחות קנאי לדוד היחסים ביניהם היו טובים יותר ואז לא היה מנסה להרגו. בהתחלה הוא היה מלך טוב לבני ישראל ולאחר הקנאה בדוד הפך להיות מלך פחות טוב.