יערות הגשם

עורכת העבודה:אלינה חודיאקוב

תיאור סביבת החיים

ביער הגשם יורדים גשמים רבים.ביערות הגשם יש אקלים טרופי שמאופיין בלחות גבוהה וחום גבוה ונהרות גדולים העשירים במים החוצים את האיזור או נמצאים בקרבתו.רוב שטחי יערות הגשם הם מישוריים.ביערות הגשם יש כשני שלישים מכל מיני בעלי החיים והצמחים בעולם.יער הגשם הוא מקור לתרופות רבות. יערות הגשם אחראים על עשרים ושמונה אחוזים מייצור חמצן בכל העולם.ביערות הגשם קיימים שני סוגים שונים של קרקעות,כגון:קרקע ביצתית-קרקע שיכולה לצמוח עליה צמחיה,וקרקע גלויה-קרקע שמועטת בחומר אורגנית ולכן עליה כמעט ולא תהיה צמחייה.

מרכיבים ביוטיים ומרכיבים אביוטיים

ביערות הגשם קימיים מרכיבים ביוטיים כמו צמחייה ובעלי חיים. בעלי החיים החיים ביערות הגשם,הם:צפרדע הג"ינס,התוקן,ערפד,הפירנה,תנין,צלופח,אנקונדה,החיפושית המפציצה,ורואגיה.וצמחים כגון:עץ הפיקוס.

ביערות הגשם קיימים גם מרכיבים אביוטיים,כגון:קרקעות.

יערות הגשם הם משהו מיוחד..

ועוד עובדות מרתקות על יערות הגשם

למה חשוב לשמר את יערות הגשם?

החשיבות של יערות הגשם:*ישנם מיליוני מינים של צמחים ובעלי חיים על פני כדור הארץ.יערות הגשם גם נקראים "הרחם של החיים" מפני שהם "הבית"של מחצית המינים מכדור הארץ.*ילידי יערות הגשם למדו לחיות בתוכם מבלי ליפגוע בהם.חייהם ותרבותם תלויים ביערות הגשם.*זנים רבים של מזונות ותרופות מקורם ביערות הגשם וכדאי לשמור על האוצר הזה.*אקלים העולם מושפע מיערות הגשם.שריפת היערות משחררת פחמן דו-חמצני בכמויות גדולות,שגורמים ל"אפקט החממה"כלומר להתחממות האוטמוספירה.*היעלמות העצים גורמת להפחתת כמות החמצן בעולם.*היעלמות יערות הגשם גורמת לשיטפונות,בלייה ובסוף התהליך להפחתת כמות הגשמים באיזור.


ניתן להבין מכל העובדות האלה שליערות הגשם יש חשיבות רבה בעולם ואסור שהם יעלמו לא נוכל להתמודד עם התוצאות ההרסניות!!!!!!

יערות הגשם HD