ההבדל בין ירקות שורש לירקות גבעול

היו לנו גזר ותפוח אדמה ואנו שיערנו שעל הגזר יהיו יותר חידקים

מהלך הניסוי:

בהתחלה גירדנו מכל ירק 5 גרם מהקליפה שלו. לאחר מכן הכנסנו כל קליפה של כל ירק אל תוך מבחנה עם מים וערבלנו בבלנדר ואחרי זה השתמשנו במכשיר הוורטקס כדי לערבב.

אחרי הערבוב שמנו קצת מן הנוזל שנוצר בתוך 4 מבחנות עם מים וערבבנו גם אותן במכשיר הוורטקס.

לאחר מכן יצרנו את המיהולים והכנסו קצת אל כל צלחת פטרי שהייתה מלאה באגר (מזון לחיידקים) ומרחנו על כל פני הצלחת, ככה עשינו עם שני הירקות.

תוצאות:

התוצאות שיצאו לנו הן בדיוק לפי ההשערה שלנו- על קליפת הגזר היו יותר מושבות חיידקים מאשר על קליפת תפוח האדמה. במבחנות 1- וגם 2- של הגזר היה בלתי אפשרי לספור גם לפי העין וגם לפי המונה. במבחנה 3- של הגזר היו 43 מושבות חיידקים לפי העין ולפי המונה ובמבחנה 4- של הגזר היו רק 4 מושבות חיידקים.

במבחנה 1- של תפוח האדמה היה בלתי אפשרי לספור את המושבות גם לפי העין וגם לפי המונה, במבחנה 2- היה בלתי אפשרי לספור לפי העין אך לפי המונה יצא לנו 77 מושבות, במבחנה 3- של תפוח האדמה היו רק 7 מושבות גם במראה העין וגם לפי המונה ובמבחנה 4- היו רק 2 מושבות חיידקים גם במונה וגם במראה העין

מסקנות:

המסקנות שלנו מהניסוי הן- צדקנו בהשערתנו שעל הגזר יהיו יותר חיידקים והמסקנה שלנו היא שעל ירקות שורש יש יותר חיידקים מאשר על ירקות גבעול.

מושגים:

גידול קונבנציונלי- זהו גידול חקלאי שמטופל רגיל לפי חקלאות רגילה והוא מרוסס כמו כל שאר הירקות.


גידול אורגני- חקלאות אורגנית היא צורת חקלאות אשר נסמכת על ניהול של מערכת סביבתית ומנסה להקטין או למנוע את השימוש בתשומות חקלאיות חיצוניות, בעיקר כימיקלים סינתטיים ואורגניזמים מהונדסים גנטית.


חיידקים- יצורים המהווים את אחת משלוש העל ממלכות הטקסונומיות בביולוגיה . מדובר במיקרו אורגניזמים החסרים גרעין תא ואברונים

החיידקים הם צורת החיים הנפוצה ביותר על פני כדור הארץ, והם יכולים להתקיים בסביבות מחיה מגוונות, ואף בסביבות קיצוניות שבהן לא הצליח להתקיים אף אורגניזם אחר

מגישות:

הגר הקרי, ולריה גרשמן ותהל מלכה