קיץ, קיץ כמה חם

מתכוננים לימים החמים

שמש

הסכנה - שמש

ידוע לכולם כי חשיפה לשמש מסוכנת, לכן לפני החשיפה לשמש יש להימרח בתכשירי הגנה, גם אם לא מדובר בחשיפה בחוף הים, אלא רק בשהייה בחוץ. תכשירי ההגנה חשובים במיוחד בחשיפות הראשונות לשמש ולבעלי עור בהיר. גם עם קרם הגנה – יש להגביל את זמן החשיפה!
ההמלצה – להצטייד בתכשירי הגנה בעלי מקדמי הגנה 15 - 30.
אם בכל זאת נכווינו מהשמש – מים קרים מקלים, אם יש כאבים, ניתן ליטול משכך כאבים. אם נוצרו שלפוחיות, לא לפוצץ אותן אלא לפנות לרופא. אין למרוח משחות לא מוכרות או משחות שאינן מיועדות לכוויות.

התייבשות

הסכנה - התייבשות

חשוב לשתות נכון ומספיק, בכל ימות השנה.
ההמלצה - ביום חם כשנמצאים בחוץ, יש לשתות 3-4 ליטרים ביום. אם נמצאים במקום ממוזג, אין צורך לשתות יותר מאשר בחורף. צריך לשתות בהתאם לחשיפה לחום.
אם מזג האוויר חם ויבש

מכת חום

הסכנה - מכת חום

מכת חום נגרמת כשנמצאים בחוץ, אין מספיק מים ואין דרך להגיע לצל ולהקל על עומס החום.
הסימנים למכת חום אינם ברורים, ועלולים לבוא לידי ביטוי ברגזנות, חיוורון, הזעה, וכו'
ההמלצה - כל שינוי התנה

סכנות הקיץ נחשים עכבישים קיסריה על הגל

מחקר חדש

מחקר חדש קובע כי בכל 5 ימים מת בארה"ב ילד בתאונה הקשורה לבריכה. על פי הנתונים, 94% מהילדים שנפגעים במקרי טביעה הם מתחת לגיל 5. הסכנה רבה בעיקר בקרב תינוקות ופעוטות, שעלולים לטבוע אפילו במים שעומקם 10 סנטימטרים ופחות. זאת מכיוון שראשו של ילד קטן כבד ביחס למשקל גופו, והוא עלול להתהפך לתוך דלי מים, אמבטיה או גיגית.

גם בארץ הסכנות לא מרפות. מנתוני ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים עולה, כי בקיץ 2010 טבעו למוות 12 ילדים למוות ובשנים 2008 – 2010 טבעו למוות בחודשי הקיץ (יוני-אוגוסט) 23 ילדים. בנוסף לכך, המודעות של ילדים בגיל הרך לסכנה היא נמוכה, ויכולתם להתמודד עם מצבי מצוקה ולהיחלץ מהם מוגבלת מאוד