דף קשר ד 2

סיכום מחצית א'

אנו בסיומה של מחצית מלאה בעשייה בלמידה ובהתקדמות אישי של כל אחד מאיתנו באופן אישי ושל כולנו ככיתה.

הצלחנו ליצור כיתה מגובשת וב"ה יש אווירה נעימה בכיתה.

בחודש האחרון עמלנו ככיתה על הכנת העיתון הבית ספרי, לקחנו אחריות, כתבנו, סיקרנו ואספנו., ובשיתוף פעולה של כולם ב"ה יצא עיתון מקסים

עברית-

ספר:

למדנו במהלך המחצית את הספר "פצפונת ואנטון" של אריך קסטנר, הקראתי את הספר בהמשכים, בהפסקות האוכל, וכמטלות קריאה ביום גמיש. ובמסגרת השיעורים הכרנו את הסופר, וקיבלנו הצצה לספרים נוספים שכתב. מהספר עולים ערכים רבים שעליהם ערכנו דיון בכיתה.

בעקבות הספר הכרנו מושגים חדשים בספרות, דברנו על קריאה מרפרפת וקריאה מעמיקה, "מונולוג/דיאלוג/רב שיח", למדנו כיצד עורכים אפיון דמות, ועוד. עבודת סיכום על הספר תינתן בעזרת ה' השבוע.


לשון: למדנו את הנושאים זכר-נקבה בשמות עצם ובהתאם בשמות תואר, יחיד-רבים בשמות עצם ובהתאם בשמות, שם מספר בזכר ונקבה (ילד אחד ילדה אחת וכו')

עבודה על טקסטים: עבדנו על מידע רב היצגי בנושא השוקולד: סירטון, טקסט, עובדות, תרשימים, איורים וגרפים. בחנו את היתרונות והחסרונות של כל דרך וכל אחד חשב ושיתף מהי הדרך שהיתה עבורו המוצלחת ביותר ללמוד על השוקולד. (תשובות מעניינות ומלמדות על דרכי למידה שונות).


כתיבה: אנו ממשיכים לעסוק בהשבחת הכתיבה. למדנו מיומנות של הרחבת משפט לפסקה ע"י שאילת שאלות והבנים תרגלו בכתה.

צפינו במשדר מיוחד של הסופרת נאוה מקמל עתיר ובו היא ספרה לילדים כיצד היא כותבת סיפורים, מהיכן צצים לה הרעיונות. היא לימדה אותם על התבנית הסיפורית והראתה להם שאפשר להתחיל סיפור גם מהסוף. במהלך המשדר ששודר באחד הימים הקרים והגשומים נהנו הבנים משוקו חם עם קצפת...


אנו ממשיכים לעבוד בספר מילה טובה 1, אבקש ממי שלא השתתף ברכישה המרוכזת שנעשתה בבית הספר לרכוש את הספר מילה טובה 2 בכוחות עצמו, אנו נתחיל לעבוד בו בקרוב. שימו לב לקנות את הספר הנכון: מילה טובה מאוד 2, לחינוך הממלכתי דתי.

משנה

סיימנו בשעה טובה מסכת מגילה ואנו עומדים להתחיל מסכת תענית בשבוע הבא.

למי שעדיין אין את המסכת נא להזדרז ולקנות.

שבוע טוב

יגאל מינרבי

נביא

אנו ממשיכים ורואים את מעגל הקסמים החוזר בספר שופטים. עד כה נפגשנו עם השופטים: עָתְנִיאֵל בֶּן קְנַז אֵהוּד בֶּן גֵּרָא, שַׁמְגַּר בֶּן עֲנָת, דְּבוֹרָה אֵשֶׁת לַפִּידוֹת ובָּרָק בֶּן אֲבִינֹעַם, גִּדְעוֹן (יְרֻבַּעַל) בֶּן יוֹאָש, אבימלך בן גדעון, תּוֹלַע בֶּן פּוּאָה, ויָאִיר הַגִּלְעָדִי.

אנו לומדים מדמותם מהו מנהיג אמיתי, ומה אנו יכולים ללמוד מהם לחיינו.

אנגלית

אנחנו נמצאים באמצע היחידה על החיות.

שיעור אחד בשבוע מתוך הארבעה אנחנו מתרגלים קטעי קריאה עם שאלות הבנה.

מעבר להרחבה של אוצר המילים וחיזוק הקריאה אנחנו מתרגלים טכניקות בהבנת הנקרא, מילות שאלה, שמות גוף ופועל BE

חשוב מאוד להתכונן למבדקי איות ולתרגל קריאה בבית.

בברכה

אילה אורים

מתמטיקה

העמקנו מאוד בנושא השברים, זיהוי שברים, שם השבר, חלק משלם, חלק מכמות, השוואת שברים. תרגלנו בחוברת וגם במחשב, באתר עשר אצבעות. בשיעור מתוקשב למדנו לקרוא גרפים ולהוציא מהם נתונים ומידע והבנים תרגלו את הנושא באתר אלנט.. בנוסף למדנו כפל של מספר דו ספרתי במספר דו ספרתי המצריך הרבה סבלנות, דיוק ושליטה בלוח הכפל.

החל מהשבוע אבקש להביא את ספר מספר 9.

סדר ט"ו בשבט שכבתי

https://www.youtube.com/watch?v=CemzgTY4FL8&feature=youtu.be

נהננו יחד בטיול של קק"ל לכבוד ט"ו בשבט .

אנו מסתכלים עם הפנים קדימה לעבר המחצית הבאה עם תפילה... תודה על שיתוף הפעולה, האמון והזכות. מאחלת המשך שנה פוריה ומבורכת, אמונה.

https://www.youtube.com/watch?v=oetWPlOCt_c&feature=youtu.be