דרום אמריקה

מאת: נטלי, יעלה, עומר, מאור, גילי, גל , גאיה

פתיחה

אמריקה הדרומית היא למעשה חצי אי ענק המוקף בים משלושת עבריו.בצפון ובמזרח נמצא האוקיינוס האטלנטי, במערב -האוקיינוס השקט ובדרום, אוקיינוס הקרח הדרומי.היא מחוברת ברצועת יבשה לאמריקה המרכזית.מרבית שטחה נמצא בחצי הכדור הדרומי של כדור הארץ.אוכלוסייתה דוברת ספרדית ופורטוגזית ולפיכך היא נקראת גם אמריקה הלטינית.נמצא בה האדיר בנהרות תבל -נהר האמזונאס,והיער הגדול ביותר בעולם יער האמזונס.
הדת הדומיננטית באמריקה הדרומית היא נצרות ובעיקר נצרות קתולית.♦ דתות -
למעלה מ-92% מאוכלוסיית דרום-אמריקה הם נוצרים קתולים.בדרום-אמריקה יש כ-350,000 יהודים.

טופוגרפיה של דרום אמריקה

הטופוגרפיה של ארגנטינה מושפעת מקווי הרוחב שבהם היא נמצאת, כמו גם מגובהה, ומשום כך היא מגוונת מאוד. את המדינה ניתן לחלק לארבעה מחוזות גיאוגרפיים: האנדים ממערב (עם הבקעות הצחיחות, הגבעות שופעות הכרמים, ההרים עטורי הקרחונים ואזור האגמים), המישורים הפוריים שבצפון (ובהם יערות גשם סובטרופיים), הפאמפאס שבמרכז המדינה (ערבות מישורית, חלקן לחות וחלקן צחיחות) ופטגוניה (שילוב של שדות מרעה וקרחונים).

אקלים

האקלים בדרום אמריקה ברובו הוא אקלים טרופי,

אקלים זה הוא שונה מאוד מהאקלים אליו אנו רגילים כאן בישראל, להבדיל מישראל בה יש חודשים של חורף רציף וחודשים של קיץ רציף שסביר להניח בכמעט 100 האחוזים כי לא ירד גשם.

באקלים טרופי המצב הוא שונה לחלוטי

העונות בדרום אמריקה הן הפוכות ממה שאנו רגילים בארץ,

קרי עונת הקיץ בדרום אמריקה היא בין אמצע נובמבר לאמצע מרץ ואילו החורף מגיע בסביבות יוני עד אוגוסט.

בשל כך דרום ומרכז אמריקה הופכות לאטרקטיביות כאשר בישראל שורר מזג אויר חורפי ואנשים מחפשים יעדים עם מזג אויר נוח יותר, גם אם יהיה ביעד זה קיץ, כמו שאכן קורה בדרום אמריקה.

Big image

מגוון ביולוגי

בארגנטינה בנוסף לבעלי החיים הרגילים שאנו מכירים בכל העולם ישנם בעלי חיים מיוחדים במינם כמו: גואנקואים, פומות, שועלים ארגנטיים, בואשים, מארות, ארמידלים.

עם בעלי החיים הימיים החיים לחופי פטגוניה נמנים פילי ים, אריות ים, פינגויי מגלן. כן נצפים בסמוך לחופים לוויתנאים כאובלונה דרומית וקטלן. שמורת טבע בחצי האי ואלדס שהוכרזה גם כאתר מורשת, נחשבת לאחד האתרים הטובים בעולם לצפייה בבעלי חיים אלה.

משאבי טבע

מישורים הפוריים של הערבה, עופרת, אבץ, פח, נחושת, עפרות ברזל, מנגן, נפט, האורניום

מנות רחוב

אמפנדה

אלפחורס

אסאדו

מאטה

Big image

עוגיות אלפחורס

Big image
Foto Aerea - Buenos Aires