עיתון המשתכנים

אבירים

Big image

דבר העורכים

שלום לכולם! מטרת הניוזלטר היא בראש ובראשונה להוות צינור מידע שיחבר בין המתרחש בשטח לבין המשתכנים. כמו כן, הוא ישמש כבמה לעדכן בהתקדמות ובעשייה בהתפתחות ההרחבה וזה גם המקום לרקום קבוצות עניין משותף ויזמויות שונות הנוגעות ליישוב ולהרחבה. אנחנו מזמינים אתכם לעשות שימוש בפלטפורמה הזו ולשלוח אלינו הצעות, קישורים, בעלי מקצוע וכל דבר אחר שיכול לעניין את כלל המשתכנים. הניוזלטר יפורסם אחת לחודש (הפעם באמת...) וניתן ליצור קשר במייל - barabirim@gmail.com

דבר הקבלן

כפי שכולכם יודעים משרד השיכון באמצעות פתמ"ר סיים זה מכבר את שלב א' של עבודות הפיתוח. פתחי המגרשים חוברו למערכת המים והביוב, כביש אספלט נסלל ונבנו טרסות אבן ועליהן הונחו גדרות. כרגע חסר חיבור חשמל אשר הכרחי לשלב הבניה. חברת החשמל סיימה את עבודות התכנון לתשתיות החשמל להרחבה וכעת מחכים לעדכון של מהנדס המועצה לגבי מועד תחילת עבודות תשתית החשמל. במידה ותחילת העבודות תתעכב, ייתכן ואפשר יהיה לספק תשתיות זמניות. פינת דבר הקבלן תפנה את מקומה מעתה לפינת הבירוקרטיה.

פינת הבירוקרטיה

כאמור, שלב ראשון בעבודות התשתית הסתיים. והדרך אל השלבים הבאים סלולה ופתוחה:

1. השלמת רישום המגרש מול הסוכנות

2. פתיחת בקשה לחתימה על חוזה פיתוח וחתימה על חוזה פיתוח מול רמ"י

3. תכנון הבית עם אדריכל והגשת בקשה לקבלת היתר בניה ומעתה יכול כל משתכן להתחיל בבנייה. בנייה במגרשים תתאפשר כידוע לאחר קבלת היתר בנייה.


פניה לרמ"י וחתימה על הסכם פיתוח

בשורה משמחת: היישוב יקיים יום מרוכז בו יגיעו כלל המשתכנים לפגישה מרוכזתת עם עורכי הדין של היישוב המלווים את היישוב בנושא ההרחבה. במפגש זה יסייעו עו"ד במילוי כל הניירת הדרושה כולל חתימות עו"ד והם כמשרד יבצעו הגשה מרוכזת של כלל המשתכנים לרמ"י לצורך חתימה על הסכם פיתוח. הדבר אמור לחסוך הרבה מאוד כסף וזמן לכולם. ביום זה ניתן יהיה להיעזר בעו"ד לצורך הכנת ניירות גם לסוכנות היהודית כולל חתימות עו"ד. מפגש זה יתקיים באחד מימי חמישי הקרובים בערב בשעה 19:00, חובת נוכחות על שני בני הזוג, לא ניתן להגיע עם מיופה כוח, פרטים יישלחו בהמשך כהודעה מסודרת מאת הועד. למען הסר ספק כל זאת ללא תשלום נוסף.


תוכנית בינוי אל מול תקנון

כידוע, להרחבה ג/9604 יש תקנון, אשר בודאי חלקכם כבר ראיתם באינטרנט. עושים חיפוש בגוגל: "תקנון ג9604" ומגיעים. התקנון מגדיר כללים לגבי הבניה בהרחבה, למשל לגבי החניות וגבהי 00. לאחרונה עלתה בעיה, והובא לידיעת הועד כי הועדה המרחבית לתכנון ובניה "מעלה הגליל" שיושבת במעונה, דרשה מהמתכנן תוכנית בינוי מפורטת. הבעיה היא שתוכנית הבינוי הזו, סותרת את התקנון אשר לבנייתו היה שותף היישוב. שני הפערים העיקריים בה הם גבהיי 00 ונושא החניות. חשוב לדעת, שהוועדה פעלה מול המתכנן (מטעם משרד הבינוי והשיכון) מבלי שהיישוב היה מיודע על כך, והנושא נמצא כרגע בטיפול משפטי מול הוועדה המרחבית. הטיפול הזה אינו פוגע כרגע ביכולת להגיש תוכניות לועדה.


העתקת עצים

לבסוף, ישנו עניין העתקת העצים שכרגע לא ברור היכן הוא עומד. ישנן שמועות שונות בעניין - שיש לבצע העתקה בחורף ושהתקנות לגבי העתקה שונו מעצים שקוטרם 10 סנטימטר, ל-20 סנטימטר. נשמח אם יש מישהו שמעוניין לקחת על עצמו לברר ולהתקדם בנושא ולעדכן לקראת פרסום הניוזלטר הבא.

מסיבת חנוכה באבירים

Saturday, Dec. 12th, 5:30pm

אבירים, ישראל

Abirim, North District

ארוע קהילתי מיוחד יערך ביום שבת, 12.12.2015, א' בטבת, מהשעה חמש וחצי אחר הצהריים.

ניפגש בכניסה למועדון העליון, נדליק לפידים ונצא להקיף את אבירים. מוזמנים להצטרף לתהלוכה כשתעבור ליד ביתכם!

בסיום מצעד הלפידים נחזה בהדלקת כתובות אש מרהיבות ליד המועדון.

המשך הארוע במועדון העליון – הדלקת חנוכיות, שירים, משחקים וטעימות.

כדי שכולנו נהיה אור אחד גדול, מוזמנים להוסיף לתהלוכה גם לפידים ופנסים תוצרת בית, כיד הדמיון או הסוללות הטובה עליכם. נא להקפיד על הבטיחות!

לשולחן החנוכיות נשמח להוסיף חנוכיות ממיטב יצירתכם, חנוכיות של יוצרים צעירים וגם של יוצרים מבוגרים. חנוכיות קנויות לא מתקבלות!

מצפים לחגיגת טעמים ממיטב הלביבות הביתיות של אנשי אבירים!

לאחר מסיבת חנוכה הקהילתית נקיים מפגש משתכנים שני, במידה ותהיה היענות, בדבר שיתוף פעולה וכוחות בנוגע לבנייה הקרבה בהרחבה. המפגש יתקיים במועדון.

ברכות למשתכנים החדשים!!!

מאז הניוזלטר האחרון נוספו להרחבה המשפחות הבאות;

אור ואורן פייגנבאום

תום אטיאס ובת חן עמר

סהר רוזנפלד ויובל גלבר