מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

16-22.2.2020

דבר המנהלת

"אמר האמן בביתו הבודד

על שלושה דברים העולם עומד:
על ליבו של אדם,
על יפי הטבע,
על ביטוי הדברים בצליל וצבע".
(על שלושה דברים/ לאה גולדברג)


כמו בשירה של לאה גולדברג השבוע עמד בסימן שלושה ארועי שיא בהם הציגו תלמידנו את כישרונם בצילום, משחק, נגינה ומחול.
בערב יוצרים אהבה הציגו תלמידי שנתון י"א דיאלוגים של שירי אהבה שנלמדו בשעורי ספרות דרך צילום ויצירה של סרטים תעודיים קצרים. תלמידנו המנגנים הופיעו ביזרעאל בערב הרכבים מוזיקליים והפגינו כמות אדירה של כישרון במגוון קטעים ותלמידות מגמת המחול הנפלאות, הופיעו ביצירות מחול מקוריות שלהן בערב יוצרות.
התוצרים בכל הארועים הם פרי עבודה קשה, השקעה והתמדה אליהם נלווית התשוקה והאהבה שבעשייה.
מבחינתי זו הנאה גדולה התרגשות וגאווה עצומה לראות תלמידים שמצליחים להביא לידי ביטוי את החוזקות שלהם שלא בהכרח באות לידי ביטוי בלימודים היום יומיים בביה"ס.
זה מקום מצויין לומר תודה לכל המורים שמובילים את התלמידים לארועי השיא הללו וכמובן להורים ובני המשפחה שתומכים לאורך כל הדרך ובאו להיות קהל תומך ומעודד.

כחלק מתהליך המעברים הגיעו תלמידי כיתות ו' מבתי הספר היסודיים במועצה להתארח אצלנו וקיבלו טעימה קטנה ממה שמחכה להם החל מכיתה ז'.

בשבוע הבא שנתוני ז-ט בימי לימוד מיוחדים בעוד שנתוני י-י"ב בטיולים השנתיים.
מיד לאחר מכן מתקיים "יריד המעשים הטובים". מוזמנים לקחת חלק ולתרום מעשים טובים לפי הפירסום בהמשך המידעון.

נאחל לכולנו הרבה הצלחה.
ושבוע טוב.
לילך.

אירוח כיתות ו'

Big picture

ערב "יוצרים אהבה"- כשספרות וקולנוע נפגשים

ביום ראשון האחרון התקיים ערב "יוצרים אהבה" בבית שפרוני. האירוע הוא פרי שיתוף פעולה של צוות הספרות של שנתון י"א ומגמת הקולנוע. בשיעורי הספרות נגעו תלמידי השנתון בנושא אהבה, דרך שירי משוררים המבטאים אהבה רומנטית מהיבטים שונים בין אם ממומשת, מתגעגעת, נכזבת וכו'. לאחר שעסקו בנושא בכיתה, התלמידים נשלחו לצלם עבודה בה הם יוצרים רגעים בתמונות המבטאות את השירים השונים לצד ניתוח שיר אהבה ישראלי לבחירתם.

במקביל, תלמידי הקולנוע של שנתון י"א תכננו, צילמו וערכו סרטים תיעודיים קצרים על אהבה, גם רומנטית אך גם אהבה לתחומי עיסוק שונים.

הערב כלל פתיחת תערוכה על קירות בית שפרוני, המציגה את הקולאז'ים שיצרו התלמידים לצד השירים מהם שאבו השראה וכמו כן, הקרנה של 7 סרטים תיעודיים קצרים שעסקו בין השאר בשאלה "מהי אהבה?", באהבה לכדורגל, למחול, לעיצוב שיער ועוד, דרך סיפורים אישיים של מורים ותלמידים מבית הספר. הערב היה נעים, מהנה ובעיקר מלא באהבה.

רוצים להודות לתלמידים שיצרו, להורים ולחברים שבאו להשתתף, לצוותים שעסקו במלאכה וליפעת גבאי האלופה שעיצבה את התערוכה.

את הסרטים ניתן לראות בקישור הזה, התערוכה תלויה בבית שפרוני, מוזמנים לבוא לראות בתיאום עם הדס שפר או יובל בריל.


Big picture

ערב הרכבים מוזיקליים

תלמידנו, המנגנים בקונסרבטוריון למוזיקה ביזרעאל, הופיעו בערב מקסים בו ניגנו בהרכבים שונים מוזיקה משובחת. בערב הופיעה גם המגמה למוזיקה המשותפת עם ביה"ס ניר העמק. במגמה שבעה תלמידים מוכשרים מכיתה י' חמישה מהם מביה"ס שלנו ושניים מניר העמק. תודה גדולה לסטאס גברילוב מנהל בית המוזיקה ולמורים שאיתו.

Big picture

ערב יוצרות צעירות

תלמידות המגמה למחול משנתון י"ב (מגמה 1) הציגו בערב מלא כישרון את יצירות המחול המקוריות שלהן.
מגמות המחול משנתוני י' וי"א העלו אף הן יצירות בערב מרגש, אינטלגנטי ומלא דמיון.
תודה גדולה לילנה זינשטיין מנהלת האולפן למחול ולמורים גלית ארד, מרינה וולדי פיליק.

Big picture
Big picture

נבחרת היזמות יצאה לסיור במט"י חיפה ומרכז החדשנות של בזן

שמענו מערן אלפונטה מנכ"ל מט"י חיפה על העשייה שלהם לקידום ותמיכה ביזמים ועסקים בעיר חיפה, שמענו מבנצי שגב על הדרך שהוא עשה מהרעיון ועד להקמת vcforu והיזמים הצעירים שלנו התנסו בהצגת הרעיונות שלהם וקיבלו פידבקים וביקורת בונה.
משם המשכנו למרכז המבקרים והחדשנות של בזן.
היה יום מעשיר ומלמד.
תודה לקרן רמות על הארגון.
Big picture

כדורשת בנות

השבוע נערך שלב חצי גמר אליפות מחוז צפון.

נבחרת הבנות שלנו ניצחה במשחק הראשון את ביה"ס מקריית שמונה ובמשחק השני ביה"ס מכרמיאל ומעפילה לחצי הגמר.

לחצו לצפייה בתמונות מהמשחקים

Big picture

כדורסל בנים ט'

סיקור המשחק מתוך אתר הכדורסל של גלבוע מעינות:

אתמול (יום ג 18/2) נערך בעין חרוד לעיני אולם מלא בקהל ססגוני ונהדר של כלל הקבוצות בית הגמר של אליפות כתות ט למחוז צפון של בתי הספר. ב12 שנה האחרונות 8 פעמים עמק חרוד הייתה האלופה.ב-4 שנים האחרונות אנחנו היינו אלה שזכו באליפות. השנה התואר הלך לויצו נהלל. בחצי הגמר פגשה עמק חרוד את נהלל החזקה. חצי ראשון הסתיים על חודה של נקודה לנהלל. רבע שלישי לא טוב שלנו והאורחים ביתרון דו ספרתי. 5 דקות לסיום עוד צימקנו ל-4 בלבד אבל זה לא היה היום שלנו והחבורה מנהלל מדיחה אותנו בשלב חצי הגמר ובסיום 49:40 לנהלל. בחצי גמר השני עמק החולה מנצחים את העמק המערבי 36:54 .על מקומות 3-4 עמק חרוד מנצחת את העמק המערבי יפעת. בגמר נהלל מנצחת את עמק החולה וזוכה באליפות.

לחצו לצפייה בתמונות

Big picture

אירועים קרובים

Big picture