סבתא: ״הבטחות חייבים לקיים!״

המדינה הבטיחה קצבאות? אלפי קשישים עוד מחכים.

לאחרונה הועלה שכר המינימום אך שכר הקצבאות עוד לא..

בעקבות העלאת שכר המינימום נדרשים הסיעודיים לשלם יותר למטפלות, וכבר בינואר הוחלט להגדיל את הקצבאות בכ-300 שקלים לכל אחד, אבל למרות התחייבות המדינה הכסף לא הועבר.

הזכות הטבעית של אוכלוסיית הקשישים לחיים בכבוד.

לאורך השנים ממשלות ישראל וחברי הכנסת נהגו לדבר ולהבטיח ופחות לקיים, לאחרונה הצליחו לקיים הבטחה שכזו והיא העלאת שכר המינימום.

העלאת שכר המינימום קשורה בקשר ישיר לקצבאות ביטוח לאומי שכעת יש צורך להעלותם על מנת לאפשר לעובדי הסיעוד לקבל את שכר המינימום המובטח.

הממשלה הבטיחה להעלאות את קצבאות הקשישים והחולים הסיעודים, אך ״באורח פלא״ הבטחה זו כמובן לא יצאה לפועל וככל הנראה גם לא תצא.

זהו מקרה טיפוסי שבו נבחרי הציבור דואגים למלא את בקשות הציבור שבחר בהם מבלי לדאוג לציבור גדול אחר שנפגע מהתהליך.

ציבור זה, ציבור הקשישים והחולים הסיעודים הוא ציבור גדול ומשמעותי באוכלוסיית ישראל ואין לראות בו מובן מאליו, הממשלה הפקירה את ציבור זה ולמעשה גזרה עליו גזר דין מוות.

ציבור שבעבר היה ממקימי המדינה וללא אנשים אלו לא היינו נמצאים כאן היום.

אנו סבורים כי החלטת הממשלה שלא לטפל בנושא קריטי זה ולתת לו עדיפות משנית פוגעת בזכות של אוכלוסיית הקשישים והחולים הסיעודיים לחיים בכבוד ככלל ולבטח בזכויות הניתנות להם מתוקף היותם אזרחים במדינת ישראל כמדינת רווחה בפרט.

יחדיו, נוכל להתאגד ולאלץ את הממשלה גם אם זה יהיה כרוך בקיצוצים ממקומות אחרים, לדאוג לאוכלוסייה הסיעודית ולאפשר להם לחיות בכבוד במדינה שהם הקימו!

Big image

קראו עוד על המחדל באתר ynet.

"אבא שלי לא מדבר, לא הולך ולא מתרחץ לבד. הוא לא יכול להחזיק את היד ולאכול תפוח. אבל על המדינה כל זה לא עושה רושם, היא הפקירה אותנו", כך אמרה אתמול (ב') בזעם רונית דוד, שאביה בן ה-86 הוא סיעודי המוכר בשיעור של 186% נכות בביטוח הלאומי ומעסיק עובדת זרה. אתמול בצהריים פורסם ב-ynet שכ-52 אלף נכים קשים וקשישים סיעודיים לא קיבלו את התוספת לקצבאותיהם, למרות התחייבות שנתנה המדינה בינואר האחרון בעקבות ההחלטה על העלאת שכר המינימום. המכשול להעברת התשלומים הללו: הממשלה שטרם קמה.


להמשך קריאה:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4651239,00.html