מזכר שבועי - כיתה ז'1

מזכר מס' 6, יום שני ד' כסלו, תשע"ו 16.11.2015

"ארוח ביתי" של כיתה ז'1 - יום א' ה- 15.11.2015

"בתשרי נתן הדקל
פרי שחום נחמד
בחשוון ירד יורה
ועל גגי רקד

בכסלו נרקיס הופיע

בטבת ברד
ובשבט חמה הפציעה
ליום אחד" (נעמי שמר)


הורים יקרים,


סופסוף.... יצא לדרך ה"ארוח הביתי" הראשון של כיתה ז'1. שמחה לבשר ש-כ-ל התלמידים, ללא יוצא מן הכלל, השתתפו והגיעו לבתי המארחים. ההתרשמות שלי היא שהארוח נחל הצלחה ברובו. הילדים נהנו ולמדו להכיר אחד את השנייה בסביבה שונה ובאווירה קצת אחרת מחדר הכיתה וחצר בית הספר. המטרה היתה להכיר ולהתערות עם אותם תלמידים ש-ל-א באו יחד מהיסודי, חברים לכיתה שאיתם התלמידים פחות מיודדים ופחות מקיימים קשרי חברות. בשיעור חינוך הקרוב אקיים שיח בכיתה שמטרתו לשמוע את רשמי התלמידים ואת חוויותיהם. במידה וירצו, נקיים ערב נוסף שכזה.


התלמידים נמצאים כרגע בעיצומה של תקופת הבחינות. בשיעור חינוך האחרון ערכתי עם התלמידים דיון על ניהול זמן ולמידה עקבית ומושכלת לאורך זמן (ולא ב"פיקים"). חשוב שהילדים ירכשו הרגלי למידה נכונים כבר בשלב זה של החטיבה שאותם יישמו לאורך השנים. דרושה עזרתכם והתגייסותכם לעניין.


גם השבוע ערכתי שיחות אישיות עם התלמידים והמיקוד היה אירועי התנהגות. המורים המקצועיים מזינים במשוב, לאחר כל שיעור התנהגויות לימודיות ואחרות: העדרות, איחור, אי הכנת שיעורי בית, אי הבאת ציוד, הפרעה וכו'. מבקשת מכם, להכנס באופן קבוע למשוב ולעקוב אחר ההודעות שנשלחות אליכם. בדקו את הערות המעקב וערכו, במידת הצורך, שיחות עם ילדכם. ברצוני לציין שריבוי הערות כאלו ישפיע על הישגי התלמידים וכן על הציון בהתנהגות.


אנחנו עומדים בפני סיומה של תורנות משמרות הזה"ב. רוצה לציין בגאווה שעמדנו (ועדיין עומדים עד סוף השבוע הזה...) בהצלחה במשימה. הילדים הגיעו למשמרות בזמן ותפקדו בצורה טובה מאוד. כל הכבוד!


כמדי שנה, לקראת חנוכה, אנו עורכים בבית הספר מכירה של נרות חנוכה וכל ההכנסות הן לטובת משפחות נזקקות. מצורף קובץ בעניין זה.


מבקשת מהורים שעדיין לא החזירו לי תשובה בנוגע לשעת הפגישה שלנו ביום המשוב ב- 30/11 לעשות זאת בהקדם האפשרי.


ומה צפוי לנו....

יום ד' 18.11 - מבחן באנגלית (נושאים למבחן ניתן למצוא בפורום אנגלית כיתה ז' באתר בית הספר: https://www.webtop.co.il/v2/default.aspx?autoLoad=5&schoolID=1105&institutionCode=441469

יום ו' 20.11 - הכתבה בערבית

יום ב' 23.11 - הגשת מטלה קבוצתית בהיסטוריה

יום ב' 30.11 - ערב משוב הורה-תלמיד- מורה (פגישות אישיות מתואמות מראש)

יום ג' 1.12 - הצגה "סלאח שבתי" בשעה 18:00 במרכז לאמנויות הבמה. הארוע הינו ארוע פתיחה לתהליך חקר השורשים שנערוך השנה. להצגה מוזמנים תלמיד + הורה (מצ"ב הזמנה)

יום ד' 2.12 - סיור כיתתי למכון ויצמן

מוצא"ש 5.12 - ערב חנוכה כיתתי בבית הספר בהובלת ועד ההורים הכיתתי


תודות ל....

- לששת המשפחות שארחו ברוחב לב את כל תלמידי הכיתה בארוח הביתי: משפ' שמייסר, משפ' גיבר, משפ', פרידלר, משפ' קליין, משפ' דוד ומשפ' יזדני. ה-מ-ו-ן ה-מ-ו-ן תודה!

- לורד גורנלר שהתנדבה לצאת עם הכיתה לסיור למכון ויצמן.

בברכת שבוע טוב, דנה ברנקנופף מחנכת הכיתה