עבודה באקטואליה

מגישות: אייל מוסקוביץ', ליבי אביים ושירה בסנינו. מכיתה: ז4'

ניסוי המים שמשגע את כל העולם

מחקר מרתק שנערך בשנות התשעים גילה כי מים מגיבים באופן שונה למילים ומחשבות שונות, ומשנים את צורתם המולקולרית בהתאם. במחקר, המודגם תחת מיקרוסקופ, ניתן לראות כי גבישי מים שהוחזקו בצנצנות שעליהן מודבקות מילים כמו ׳אושר׳, ׳אמת׳, ׳אהבה׳ ו׳תודה׳, שינו את צורתם והפכו לקריסטלים מרהיבים. לעומת זאת, מילים שליליות הניבו פתיתים אסימטריים, חסרי סדר ונטולי הרמוניה. בניסוי נוסף שניתן לשחזר בבית, נמזגו מים ל-3 כוסות שהכילו אורז. במשך כחודש הוא הודה לכוס הראשונה, העליב את הכוס השנייה ("את אידיוטית!"), והתעלם כליל מן הכוס השלילית. בתום 30 יום נראה כי האורז בכוס הראשונה החל לתסוס ולהפיק ניחוחות נעימים. האורז בכוס השנייה השחיר ואילו האורז בכוס השלישית החל פשוט להירקב. ביודעין שגוף האדם מכיל 90% מים, מובן כי מחשבות ומילים משפיעות גם עלינו - לטוב ולרע.
Water Documentary - Masaru Emoto's Rice Experiment.flv

מי הזמין משלוח?

קופסת קורנפלקס, נעליים או פסטה - תביאו מה שיש לכם בבית ובואו להכין איתנו משלוחי מנות מקוריים ומשמחים מחומרים פשוטים וזמינים. אזהרה: יש מצב שהילד יתעקש להשאיר את המשלוח לעצמו

לכולם נמאס מצלחת הפלסטיק העטופה צלופן, והרבה יותר כיף ומרגש לקבל משלוח מנות בעטיפה מזמינה. וכיף גם להכין. ביקשנו מארבע נשים מוכשרות, רעיונות מקוריים ופשוטים להכנת מארזים מעוצבים למשלוחי המנות שלכם שאפשר ליצור בקלות מפריטים שנמצאים בכל בית. חג שמח.

כדי להכין משלוחי מנות מפלצות מקופסאות.

מה צריך:

קופסאות ריקות שיש בבית - טישו, קורנפלקס וכו'
נייר עטיפה, עדיף טפט צבעוני - 16 שקל למטר
ניירות צבעוניים/ מדבקות/ בריסטולים
מספריים, סלוטייפ, סכין.

מה עושים:

עוטפים את הקופסה בנייר צבעוני או טפט.
מציירים את פתח הפה וחותכים עם סכין חיתוך.
מציירים על בריסטול או מדביקים מדבקות עיניים, שיניים, זרועות, שיער, קרניים.
מדביקים את כל החלקים.
ממלאים בכל טוב.

איקאה מזהירה: סכנת התחשמלות במנורות מסדרת 'Gothem'

ענקית הריהוט הזהירה את ציבור הצרכנים מפני סכנת התחשמלות בשלוש המנורות מהסדרה. בחברה מבהירים כי קיימים שלושה דגמים בסדרת 'Gothem' ובשלושתם קיים חשש מפני התחשמלות בשל פגם בכבלים. ציבור הצרכנים נקרא להחזיר את המנורות לסניפים, בתמורה לפיצוי כספי מלא

רשת "איקאה" מבקשת מלקוחות שרכשו מנורת תקרה מסדרת HYBY ו-LOCK להסיר את המוצר באופן מידי ולהחזירו לאחת מחנויות הרשת, לקבלת החזר כספי מלא - זאת בשל מספר דיווחים שהתקבלו בעולם על מקרים בהם אהיל הזכוכית של מנורת התקרה נפל.

"אנו מתייחסים לבטיחות המוצרים ברצינות רבה", נמסר מהרשת. "בכדי לשמור על בטיחות לקוחותינו ולהימנע ממקרים דומים בעתיד, אנו קוראים ללקוחות להחזיר את המוצרים". בחברה מדגישים כי אין צורך לצרף קבלה מקורית במעמד ההחזרה.


מנורות התקרה HYBY ו- LOCK נמכרו בכל השווקים. מנורת התקרה LOCK נמכרה מאז 2002 ומנורת התקרה HYBY נמכרה מאז 2012.Big image
Big image