חלוציות 2000 - ננוטכנולוגיה

ננו רפואה הדור הבא של הרפואה...

ננוטכנולוגיה - כללי

הננוטכנולוגיה היא תחום דינמי ומתקדם שמתפתח ללא הרף המשלב מספר ענפי מדע ומחקר, בהם פיזיקה, הנדסה, ביולוגיה וכימיה. הננוטכנולוגיה עוסקת במזעור טכנולוגיות לממדים קטנים במיוחד (מיליארדית מטר), באופן שמאפשר פיתוח פתרונות טכנולוגיים מהפכניים ופורצי דרך בתחומים רבים הנוגעים לחיינו. לימודי ננוטכנולוגיה מסייעים לנו להכיר ולפתח מערכות מורכבות ומנגנונים ניסויים, שיקדמו פיתוחים ויישומים טכנולוגיים, ויעמיקו את הידע המדעי שלנו על הסביבה בה אנו חיים.


ננומטר - הננומטר הוא יחידת מידה אלפית של מליונית של מטר


ננוטכנולוגיה בישראל - בישראל הוקמו קבוצות מחקר רבות ומרכזי ננוטכנולוגיה בכל האוניברסטאות המרכזיות.

נשיא המדינה שמעון פרס מקדם מחקרים הקשורים לתחום במרץ רב והצהיר מעל במות רבות כי זהו הפתרון לבעיות רבות איתן מתמודדים בארץ היום, הוא טען כי ישראל מתעתדת להיות מובילה בתחומי פיתוח ומחקר טכנולוגיות הקשורות בתחום זה.

ננו - רפואה

ננו-רפואה הוא תחום העוסק ביישום רפואי של ננוטכנולוגיה. פיתוחים של ננו-רפואה משמשים כיום בטיפול במחלת הסרטן, מחלות כליות, רפואת השיניים, טרשת העורקים, קרישי דם ועוד. ננו-רפואה משמשת לאבחון מחלות, טיפול ומניעה תוך שימוש בהתקנים המבוססים על חלקיקים זעירים בקנה מידה ננומטרי, המורכבים מחומרים סינתטיים וביולוגיים. המטרה היא כי בעתיד, התקנים אלו יהיו מסוגלים לזהות ולחדור ספציפית לתוך רקמות ותאים פגועים, לצלם אותם, לשחרר לתוכם תרופות או להשמיד אותם בעת הצורך.

דעתי על חלוציות זו

ננו-רפואה היא מתחומי המחקר המתקדמים בעולם, אשר צפוי לשנות את פני הרפואה ולספק מגוון עצום של טכנולוגיות מצילות חיינו.

חבר של אבי עוסק בננו-רפואה בבר אילן בתחום הסרטן. תחום זה חוקר על רובוט קטן בגודל ננומטרי שיוכל להיכנס לגוף של האדם בעתיד ולהשמיד את תאי הסרטן.

לסיכום: הננוטכנולוגיה בעתיד ישפיע ויעזור בהרבה תחומים שיתרמו לבני האדם וימצא פתרונות למחלות שעדין לא נמצאו תרופות עבורן ומסכנות חיי אדם.


כל הזכויות שמורות לאתר בר אילן, ויקיפדיה.

ננוטכנולוגיה ברפואה

מגיש: איתי ברק ו2