זיהום אוויר מהתעשייה בישראל

אור דוד ורוגי'ה בשאי

מדוע בחרנו בנושא זה

בחרנו בנושא זיהום האוויר בתעשייה בישראל מכיוון שמעניין אותנו לדעת ממה נובע הזיהום מה גודל הזיהום ואיך אפשר לטפל בו זה נושא חשוב גם שישפיע על העולם רבות עם לא יטפלו בו

בעיות הנושא והתיחסות לבעיה


1) מספר הגדול של המפעלים

2) שימוש בחומרי גלם מזהמים

3) אין אכיפה בנושא זיהום ממפעלים

המפעלים שפולטים גזים רעילים

הם מזהמים בגלל שרפת הדלק שפולטת גזים רעילים.

הפוגעת בסביבה בבעלי החיים ובתמותה.

Big image
זיהום האוויר במפרץ חיפה haifa bay air pollution
זיהום אוויר

פתרונות לבעיה


1) בכדי להפחית את זיהום האוויר יש צורך בחקיקה נגד מקורות מזהמים היכולים להפחית את זיהום האוויר כמו תחנות כח הפועלות ע"י פחם ומזוט ויכולות להסב את מקור האנרגיה שלהם לגז טבעי הנקי בהרבה ממזוט ופחם.


2) בכדי להפחית את זיהום האוויר צריך בשלב הראשון להיות הסברה מקיפה על הנושא, גם מגיל קטן לעודד את הדור החדש להיות מזהם פחות ולעודד אותו למצוא חלופות ופתרונות על מנת להפחית את שיעור הזיהום בעתיד.


3) יש צורך של הכנסת ובאכיפה של "המשרד לאיכות הסביבה" נגד מפעלים מזהמים שלא מנסים להפחית את זיהום האוויר משיקולים כלכלים וחוסר עניין. בכדי למנוע ולהפחית זיהום אוויר צריך להכיל את החוק על כולם כי אין טעם בהפחתת זיהום ללא תמיכה של הרוב ושיתוף פעולה בין מפעלים.


4) שינוי חומרי גלם, טמפרטורות ושיטות יצור בכדי להפחית פליטת מזהמים. שינויי סוגי הדלקים ,למשל דלק יקר יותר נשרף טוב יותר ופולט מאט יותר מזהמים לאוויר אך השיקול

של רוב המפעלים הוא כלכלי לכן יש שימוש בדלק זול באיכות נמוכה שמכיל אחוז גבוה של גופרית, של מתכות ושל חומרים אחרים שאינם נשרפים כמו אפר. דלק יקר יותר משפר את פעולת המערכת וגורם להפחתה בטיפול המערכת וזיהומה.

שאלה

למה חשוב להשתמש בחומרים שפחות מזהמים לתעשייה ואיך זה משפיע על הזיהום האוויר מהתעשייה ?