مخزن فایبرگلاس

معرفی مخزن فایبرگلاس

بررسی و سفارش مخزن فایبرگلاس

مخزن فایبر گلاس همانطور که پیداست از فایبرگلاس تشکیل شده است. فایبرگلاس یا Fiber Reinforced Plastic که به اختصار FRP نیز شناخته می‌شود، در دهه 1930 معرفی شد. از آن زمان، فایبرگلاس پس از جنگ جهانی دوم در صنعت هوافضا محبوب شد و به دلیل ترکیب منحصربه‌فردش که هم بسیار بادوام و هم سبک‌وزن بود، مورد توجه قرار گرفت. علاوه بر این خواص، فایبرگلاس در برابر خوردگی نیز بسیار مقاوم است، به همین دلیل به یک ماده با ارزش برای صنایع فاضلاب تبدیل شده است. امروزه استفاده از فایبرگلاس در ساخت مخزن نیز از محبوبیت گسترده‌ای برخوردار شده است.


مانند میلگردهایی که برای تقویت بتن استفاده می‌شود، مخازن پلاستیکی با لایه‌هایی از فایبرگلاس تقویت شده‌اند که دوام و استحکام مخزن را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. رزین مورد استفاده در تولید مخزن، به نوع موادی که مخزن برای ذخیره‌سازی آن استفاده می‌شود، بستگی دارد. مهم است که به کاربرد مخزن توجه داشته باشید، زیرا تمام رزین‌های فایبرگلاس یکسان ساخته نمی‌شوند. خواه مواد اسیدی، فاضلاب یا حتی کود را ذخیره می‌کنید، رزین را با هم مخلوط می‌کنیم تا با عملکرد پیشنهادی مخزن مطابقت داشته باشد تا از سازگاری رزین با محصول ذخیره شده اطمینان حاصل کنیم. فایبرگلاس نوعی پلاستیک تقویت شده با الیاف شیشه است. پلاستیک تقویت شده این مخازن برای ذخیره مواد شیمیایی، آب و اسید استفاده می‌شود. مخازن مواد مختلف برای اهداف مختلف در بازار موجود است. مخازن به طور کلی شامل مخزن فایبرگلاس ذخیره آب، مخزن فایبرگلاس ذخیره مواد شیمیایی و مخزن اسید است. مخازن در کارخانه تولید می‌شوند و به محل ارسال می‌شوند و با هزینه کمتر در زمان کمتری نصب می‌شود.


مواد FRP به طور گسترده در کاربردهای مختلف صنعتی استفاده می‌شود مانند ذخیره‌سازی زیرزمینی تا مخازن فاضلاب. مخازن فایبرگلاس برای هر دو فضای داخلی و خارجی در دسترس هستند تأسیسات مخازن فایبرگلاس مزایای عمده‌ای نسبت به مواد تجاری دارند.