Bizden Haberler

30 Eylül 2022

Big picture

TAC Akran Rehberliği Kabul Töreni


TAC Akran Rehberliği Projesi; öğrencilerimizin hem kendi dönem arkadaşlarına hem de diğer alt sınıf öğrencilerine akademik, sosyal, duygusal alanlarda destek olmasını hedefliyor. Proje kapsamında her yıl daha fazla öğrenci eğitim alıyor ve Akran Rehberliği için gönüllü oluyor.


TAC’25 Akran Rehberlerimiz için Sadık Paşa Fuaye alanında gerçekleştirdiğimiz kabul töreni ile eğitimlerini tamamladıklarını belgelediler. Okul Başdanışmanımız Mrs. Amanda Sunderman ve PDR Bölümünün hazır bulundukları törende; Akran Rehberliği eğitiminin önemi, öğrencilerin taşıyacağı rolün TAC için anlamı ve bunun öğrencilere yüklediği sorumluluk bir kez daha vurgulandı. Projenin kendisi için çok önemli olduğunu belirten Mrs. Sunderman, çalışmaya katılan öğrencileri tebrik etti.


Akran rehberlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Big picture

Hazırlık Sınıfı Öğrencileri Kütüphaneleri ile Tanıştılar


Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz kütüphane oryantasyonlarını tamamladılar. Kütüphane işleyişi ve kullanımı ile ilgili yapılan sunumlarla öğrencilerimizin kütüphanelerini daha yakından tanıma fırsatı bulmaları sağlandı. Oryantasyonun ilk bölümünde kütüphanemizin imkanlarından nasıl yararlanacaklarını öğrenen öğrenciler, ikinci bölümünde ise kare kod etkinliği ile kendilerine verilen görevleri başarıyla tamamladılar. Tüm hazırlık sınıfı öğrencilerimize hoş geldiniz diyor, sağlıklı ve mutlu bir yıl geçirmelerini diliyoruz.

The Earth Prize
Değerli TAC Ailesi,


The Earth Prize, 13 ila 19 yaş arasındaki öğrencilerin katılabileceği; projeleri çevresel sorunları ele alma potansiyeli en yüksek olan takım çalışmasını ödüllendiren küresel bir çevresel sürdürülebilirlik yarışmasıdır. The Earth Prize’ın toplam ödülü 200 bin dolar değerindedir.


The Earth Prize aracılığıyla öğrencilere, kendi çevresel sürdürülebilirlik projelerini, ürünlerini, organizasyonlarını veya girişimlerini tasarlayarak gerçek değişimi etkilemek için meydan okunarak, rehberlik edilir ve ilham verilir.


The Earth Prize'ın her katılımcısı, kendilerine özel olarak tasarlanmış materyallerle çalışmalarını sürdürecek ve üniversite öğrencilerinden kişiselleştirilmiş mentorluk alacak. Ayrıca dünyaca tanınmış elçilerle etkileşim kurma ve çözümlerini küresel bir izleyici kitlesine sergileme fırsatına sahip olacaklar.


Gerçek dünyayı etkileme potansiyeline sahip olan proje yarışmayı kazanacak ve kazanan takım, okulları ve takım üyeleri arasında paylaştırılmak üzere 100.000$’lık ödülün (toplam 200.000$'lık ödülden) sahibi olacak.


Yarışmaya katılmak için lütfen aşağıdaki afişi inceleyiniz.


İyi şanslar!
Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi El Kitabı

Kitapçığı okumak için görsele tıklayınız.

TAC'de YKS Hazırlık Çalışmaları


YKS Çalışmalarımızı anlatan videoyu izlemek için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız. (sadece türkçe)

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture