לדעת את הקול

הוראת פיתוח קול - סדנאות יום למורות, זמרות ומנחות הרכבים

עם רותי חלבני פריימן

מורה, זמרת ומנחת הרכבים קוליים ומקהלות יקרה,


אני יודעת שאת רוצה לדעת את הקול ושככל שתלמדי, תמיד תרצי לדעת יותר. אם רק היית יכולה, היית טסה בחופשה הקרובה לסדנא הכי חדשנית ומעניינת ובכל יעד בעולם אבל מה...זה לא פשוט.

כמורה/זמרת עסוקה בכל יום את נתקלת בקשיים, שאלות ואתגרים שאם רק היית מוצאת דרך לפתור אותם, זו הייתה עבורך קפיצה של ממש. האם אני מדייקת? אם כן, הנה משהו שאני יכולה לעשות עבורך, כאן בארץ בעלויות שפויות וברמה של חו"ל:


תכנית הדרכה למורות לפיתוח קול, לזמרות מנוסות ולמובילות הרכבים קוליים ומקהלות


התכנית בנויה מסדרת סדנאות במיומנות הוראת הקול בנושאים מגוונים שיובילו אותך לצמיחה קולית וכלכלית. כל אלו ויותר בהנחיה מדויקת ומנוסה ובאווירה נינוחה בסטודיו בלב השרון הפסטורלי.


בסדרה 10 סדנאות - 3 שעות כ"א, המתקיימות בשעות הבוקר הנוחות בנושאים הכי חמים בתחום פיתוח הקול.


להלן תאריכי הסדנאות:


7 באפריל (סדנת מבוא כלולה במחיר הקורס) 19 באפריל, 26 באפריל, 3 במאי, 10 במאי, 17 במאי, 31 במאי, 7 ביוני, 14 ביוני, 21 ביוני.


כדי לבדוק שיש התאמה וזאת התכנית עבורך, אני מזמינה אותך לסדנת מבוא שתאפשר לך להכיר ולטעום( גם את הנושאים שנלמד בסדנאות וגם את הכיבודים שאכין למפגש).


*בסדנת המבוא (שתהא מפגש לימודי לכל דבר), תכירי את המנגנון הקולי כמו שעוד לא הכרת, את הנראה ואת הנסתר, תחשפי לסודות מאחורי האבחון הקולי האופטימלי ותגלי מה באמת את צריכה ללמוד כדי להיות מורה שיודעת את הקול ומשיגה תוצאות מדידות ומשמעותיות בעבודתך. כמו כן יינתן לך מרחב להעלות שאלות וסוגיות מתחום הוראת פיתוח הקול שאיתם את מתמודדת ביומיום ולקבל הסברים מפורטים על יתר תכני הסדנאות בתכנית.


מכיון שהתכנית מיועדת למספר קטן של משתתפות, אני ממליצה לך ליצור קשר איתי כבר עכשיו ולהבטיח לעצמך מקום בסדנה.

סדנת המבוא תתקיים ביום שלישי 7.4.15 חול המועד פסח ותהווה חלק מהתכנית כולה. הסדנא תערך בסטודיו 'לדעת את הקול' עם רותי חלבני פריימן במושב בני ציון בין השעות 10:00 - 13:30.

הנושאים הנלמדים בתכנית:

בכל מפגש קבוצתי – נעסוק בתחום מסוים בלימוד הוראת פיתוח קול ונושאי הלימוד יכללו נושאים חמים מהסטודיו כגון:

המנגנון הקולי, מה שרואים מכאן לא רואים משם!

התבוננות פנימה והכרות עם הפיזיולוגיה של הקול.

מי אחראי על מה במנגנון הקול ואיך זה משפיע על בחירת תרגילים מתאימים לכל חלק במנגנון?

מה הם תרגילי הנשימה/יציבה שעושים הבדל משמעותי בהפקה קולית ועל מה אפשר לוותר?

איך משייכים תרגילים לסגנונות שירה שונים? מה מתאים למה?

איך שרים בכמה סגנונות בו זמנית ואילו מיומנויות צריך לפתח כדי לאפשר זאת?

מה הוא סוד הסטודיו המלא?

איך יוצרים זרם יציב של תלמידים במשך תקופה ארוכה? ועוד...*סדנת המבוא לקורס תתקיים בחול המועד פסח והיא חלק מתכנית ההדרכה המלאה אך עומדת בפני עצמה. במידה ונבצר ממך להשתתף בכל מפגשי התכנית תשלמי רק עבור השתתפותך בסדנא זאת.


וכשתרשמי לתכנית כולה, סכום זה יקוזז ממחיר התכנית.


בואי לקבל כלים לצמיחה קולית וכלכלית בתחום הוראת פיתוח הקול !


מתי : יום שלישי ה 7 באפריל (חול המועד פסח)

10:00 -13:30

איפה : סטודיו 'לדעת את הקול' רותי חלבני פריימן, רחוב הנחל 12,מושב בני ציון

מחיר : 197 ₪

מחיר התכנית כולה ( 10 מפגשים, 3 שעות כ"א) 2870 ש"ח
מי אני?

רותי חלבני פריימן – אמנית שירה בינלאומית ורב תחומית. מורה בכירה ומוסמכת, מנהלת מחלקת שירה בת זמננו במרכז המוזיקה רעננה, מנחה סדנאות שירה, הרכבים קוליים לנוער ולמבוגרים ומטפחת מורים לפיתוח קול. התחלתי את הקריירה המקצועית שלי כזמרת באופרה הישראלית בשנות ה 90 והמשכתי בה כשני עשורים לאחר מכן בלונדון וברחבי אירופה. בשנים האחרונות ומאז חזרתי לארץ, אני מקדישה את רוב זמני לטיפוח והכשרה של זמרים צעירים ומורות לפיתוח קול בארץ. בתור זמרת אופרה ידעתי המון על הקול, על מוזיקה ועל שירה אבל לא באמת ידעתי איך להמיר את הידע הזה כדי להכשיר זמרי פופ, רוק וג'אז. ולמען האמת, הכריזמה, הזוהר והאינטואיציה הטבעית שלי סללו לי את הדרך כמורה מבוקשת לפיתוח קול. למרות זאת, הרגשתי אחריות כבדה לעשות שינוי בצורת ההוראה שלי וללמוד כל מה שרק אפשר כדי לתת מענה מקצועי ומעמיק לכל תלמיד שסומך עליי ומשלם לי ממיטב כספו.

בשל כך ומתוך סקרנות ואהבה גדולה לסגנונות הג'אז, פופ והרוק חזרתי לספסל הלימודים במטרה להבין וללמוד את כל מה שאפשר על שירה בת זמננו. השתלמתי בקורסים וכתות אמן להוראת פיתוח קול והנחיית זמרים בלונדון ולאחרונה בתכנית יוקרתית בניו יורק, לימדתי עשרות תלמידים, וממלומדיי השכלתי להבין את הקשיים והאתגרים שאתם הם מתמודדים. מתוך כך נולדה תכנית ההדרכה להוראת פיתוח קול כדי לאפשר לך ולמורות נוספות, לשתף איתך את דרכי ולסייע לך לעשות קפיצה משמעותית בתחום ולהיות המורה שתמיד רצית להיות.האם זה נשמע לך מוכר?


"הקול שלי מאנפף ושטוח איך עושים שישמע מלא ועשיר?"

  • " אני נצרד בקלות וחווה עייפות קולית אחרי הופעות וחזרות ארוכות, מה עושים?"

" אני לא מצליחה להגיע לצלילים גבוהים בלי שהקול שלי ישבר, תוכלי לעזור לי?"

" הקול שלי נחלש מאד בצלילים הנמוכים, מה צריך לעשות כדי שתהיה לו עוצמה ונוכחות?


בסדנה זאת תלמדי את כל מה שתצטרכי כדי להיות המורה שיודעת את הקול.


רותי חלבני פריימן - טלפון 0542098228

מייל songbird0001@gmail.com