האגרת השבועית של המזכירות הפדגוגית

מאי 2016 (32) משרד החינוך

דברי יו"ר המזכירות הפדגוגית משה וינשטוק

שלום לכולם,

לו הייתם צועדים בשנים האחרונות ברחובות ירושלים ונתקלים באיש צעיר קורא אחרי אדם קשיש ומאיר עיניים "ד"ר שלמה! ד"ר שלמה!" סביר להניח שפגשתם בד"ר שלמה בן אליהו.

ד"ר בן אליהו שנפטר בחג הפסח האחרון היה אדם עניו, אציל ומאיר פנים, איש חינוך ולמידה שכיהן בעבר כראש האגף לתוכניות לימודים וכראש האגף לחינוך על יסודי. הוא פעל לשמר את מורשת הוריו שעלו מהעיר שושן (המדאן) שבפרס, ואת בית הכנסת הירושלמי שלהם, והקים בתשל"ז את "המרכז לשילוב מורשת יהדות ספרד והמזרח" ומאז פעל בתחום זה רבות.

תלמידיו הצעירים קראו לו ד"ר שלמה. ד"ר על שום בקיאותו וידענותו ושלמה על שום חיבתו.

ייחודו של ד"ר שלמה הייתה ההבנה הפדגוגית המעמיקה, יכולת הובלת השינוי, ותהליכי העומק שהוביל במערכת. כראש האגף לחינוך על יסודי הוביל את ועדת בן פרץ- בגרות 2000, ולאחר מכן ניהל את "פרויקט העשרים ושנים", "לפניהם", "לב לדעת" ובשנים האחרונות היה ראש ועדת המקצוע של תוכניות הלימודים הייחודיות. פעילותו השפיעה רבות על המזכירות הפדגוגית וגם על הלמידה בכלל. מזה כחמש עשרה שנה שהוא הוביל את תפיסת החלופות בהערכה, ובעשר השנים האחרונות עסק בלמידה משמעותית ופיתוח הערכה ומבחנים לתחומי העולם הפנימי של הלומד- הרגש, הערכים והרוח. בדברי הפרידה שנשאתי בהלוויתו של האיש היקר הזה אמרתי ש"דברים שנלחשו בכיתותיו של ד"ר שלמה לפני עשרים שנה, הם כיום אבני יסוד בלמידה של משרד החינוך".

עיניו תמיד האירו כאשר דיבר על למידה ופדגוגיה, או על תלמידיו. המבע שהיה בעיניו, מבע של אדם החי ואוהב את התחום בו הוא עוסק, החי את תלמידיו, הוא מבע יקר ונדיר. אפשר לפגוש אותו לעיתים בעיני המורים הגדולים, או בעיני האוהבים מאד את עיסוקם וחייהם.

השבוע ראיתי את המבע הזה גם במסדרונות המשרד. פגשתי אותו בעיני שתי מפמריו"ת , שתיארו לי את דרכי עבודתן ואת הפדגוגיה בה הן עוסקות, בעיניה של אחת ממובילות התחומים במזכירות ובעיניה של אשה שאיני מכיר שסיפרה לי במעלית על בתה שהתקבלה לאוניברסיטה. ביום החזרה מן החופש, שלרבים מאתנו אינו יום קל, פגשתי את המבע הזה גם בעיניו של מוהנא שדיבר על הפרויקט בו הוא עסוק, ועוד יותר כשסיפר על הכינוס בליל חג נבי שועייב. הוא תיאר את התפילות במהלך כל הלילה, את החגיגה ביום. כששאלתי אותו האם בני הנוער מגיעים לתפילת הלילה- הוא תיאר את הרחבה הומה מאדם, ועיניו זהרו עוד יותר.

בברכה ובתקווה שניכנס בטוב לאביב ולקיץ,

ועינינו יאירו כשנדבר על עבודתנו, על מורשתנו, על הנוער שלנו ועל תלמידינו.

שבת שלום,

מוישי

חדשנות פדגוגית / למידה משמעותית: בלמידה בהוראה ובהערכה

אגף א לפיתוח פדגוגי

כנס חדשנות בפדגוגיה דיגיטלית

הכנס לחדשנות בפדגוגיה דיגיטלית בו השתתפו למעלה מ- 800 אנשי חינוך באופן מקוון שהתקיים לפני פסח היה סיכום מסע השתלמות של קבוצת מדריכים שלאורך תקופה הייתה ממוקדת בללמוד, ללמד ובעקר לשתף בידע ובעשייה בתחום. כנס ייחודי זה, הינו פרי עמלם של מובילי פדגוגיה דיגיטלית במזכירות הפדגוגית. תשואות וברכות לנבחרת מובילי פדגוגיה דיגיטלית אגפיים ולמדריכי תקשוב בתחומי הדעת שהיו שותפים ומעורבים בכל תהליך ההכנה לכנס. ההצלחה הגדולה של הכנס הינה הוכחה לעבודת צוות משותפת וללמידת עמיתים. קבוצת מדריכים זו יצרה קהילה איכותית ומקצועית שחולקת יחדיו את הידע המקצועי במפגשים סינכרוניים בערבים, תומכת ועוזרת זה לזה ומובילה שינוי פדגוגי משמעותי. הכנס הינו פריצת דרך בשימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ומהווה מודל לכנסים הבאים במשרד.
Big image

אגף מורשת

במיזם משותף בין הפקוח על הוראת המקרא ומוזיאון ארצות המקרא, נערך משפט לירמיהו הנביא. במשפט המבוים, לקחו חלק תלמידים מבית הספר "זיו" ובית הספר "קשת" מירושלים ואנשי מקצוע מתחום המשפט.

התנהלותו של המשפט, אפשר לכולנו לחזור במנהרת הזמן לעבר. האירועים והסוגיות דאז, האירו וקיבלו הקשרים לדילמות ואמיתות רלוונטיות למציאות היום.

Big image

טרם יציאתנו לחופשה, התקיים יום חווייתי למורי היסודי בשיתוף המיזם 929. נאות קדומים היווה עבורנו במה ראויה ומתאימה לספר את סיפור יציאת מצרים, לחוות בעצמנו ולקבל כלים נוספים ללימודו בכיתה.

Big image

אגף מדעים

הפיקוח על הוראת מדע וטכנולוגיה - יריד חקר מחוזי לעבודות חקר מדעי ופתרון בעיות במחוז חיפה - "קיימים ומקיימים"

ביום שלישי, ד' ניסן, 12 אפריל 2016, התקיים במחוז חיפה, יריד חקר מדעי ופתרון בעיות – "קיימים ומקיימים", זו השנה השישית ברציפות. השנה, היריד היה במתכונת של כנס מדעי, והתקיים במוזיאון הלאומי למדע טכנולוגיה וחלל "מדעטק", בשיתוף המשרד להגנת הסביבה, בתמיכת איגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה, מרכז מורים למדע ועיריית חיפה.

אירוע זה בא לציין את סיומו של תהליך שלם של חקר מדעי ופתרון בעיות, אשר התנסו בו תלמידים מכיתות ו' בבתי הספר היסודיים ותלמידי כיתות ט' בחט"ב במחוז חיפה במהלך שנת הלימודים תשע"ו, במסגרת התוכנית הלימודית של מדע וטכנולוגיה והוא חלק ממהלך שמוביל הפיקוח להוראת המדעים ובתמיכתה המלאה של מנהלת מחוז חיפה, הגברת רחל מתוקי.

העבודות הוצגו בעשרה מושבים מקבילים, בהם שלושה שופטים. התלמידים שמעו בתחילת המושב הרצאה מפי מדענית על המחקר שהיא עורכת, כיצד הגיעה לעסוק במדע ועל החשיבות ללמוד מדע וטכנולוגיה. לאחר מכן התלמידים, החוקרים הצעירים, הציגו במושבם את עבודתם כמרצים לכל דבר ועניין וענו על שאלות השופטים כשהם נעזרים בפוסטר המדעי שכתבו. השנה מתוך ראייה מקיימת החלטנו שאין צורך להדפיס את הפוסטרים המדעיים שהוצגו בכנס באופן דיגיטליים.

בסוף המושבים נבחרו העבודות המצטיינות של המחוז שייצגו אותנו ביריד חקר ופתרון בעיות הארצי.

קישור לתמונות

ירידי חקר מדעי טכנולוגי בחטיבות הביניים במגזר הערבי - "נערות ונערים פורצי דרך במדע וטכנולוגיה במגזר הערבי"

כחלק מהפעילות לעידוד וחיזוק החינוך המדעי-טכנולוגי התקיימו ירידי חקר ב 100 חטיבות ביניים במגזר הערבי במחוזות צפון, חיפה ומרכז. הירידים נתנו במה לתלמידים ותלמידות חוקרים המתנסים בלמידה בדרך החקר המדעי בכיתות ט' ואפשרו להם להציג את תוצרי הלמידה- עבודות חקר מדעי ופתרון בעיות טכנולוגיות בפני ועדות שיפוט, שכללו חוקרים ערביים מהאקדמיה. לסיכום שלושת הירידים יתקיים יריד חקר ערבי ארצי בעיר נצרת ביום שלישי 17.5.16 בהשתתפות תלמידים, מורים, מנהלים, מפקחים, ראשי ראשויות ערביות ומנהלי מחלקות חינוך , שבו יוכרזו שמות בתי הספר שיעלו לשלב הגמר וייצגו את המגזר הערבי ביריד הארצי שיתקיים ב 24.5.16 באוניברסיטה העברית בירושלים.

Big image

למידה מקוונת

אגף א לפיתוח פדגוגי

הכי ישראלי שיש – חגיגה בכחול לבן


לקראת יום העצמאות ה-68 למדינת ישראלי יתקיים שיעור סינכרוני מרתק לתלמידי כיתות ד'- ו' כחלק מהתכנית הבין - תחומית להעדפת תוצרת כחול לבן בחינוך היסודי.

פרטים על השיעור הסינכרוני וטופס הרשמה בקישור המצורף.
Big image

כנסים/ימי עיון ואירועים

אגף א לפיתוח פדגוגי

יהדות אתיופיה - "כמה טוב שבאתם הביתה"

במסגרת התכנית המשרדית "דרך חדשה" נכתבים מזה מספר חודשים מערכי שיעור כחלק מתכנית לימודים רב תחומית בנושא יהדות אתיופיה בהובלת אגף א לפיתוח פדגוגי ובשיתוף אגפי חברה ורוח, מורשת ושפות. חשיפת התכנית תתקיים ביום עיון למדריכים מתחומי הדעת השותפים לתכנית. נא העבירו את הודעת שמירת התאריך לכל המדריכים מתחומי הדעת המצוינים בהודעה וודאו שהם נרשמים. לרישום לחץ כאן

Big image

אגף חברה ורוח

המטה לחינוך אזרחי - נושא הלימוד המשותף כאמצעי לקידום הדברות בין קבוצות הולך ותופס מקום חשוב בעשיית המטה לחינוך אזרחי

בשבוע שבין 3- 7 באפריל , יצאה משלחת של מנהלי בתי ספר בירושלים לסיור לימודי בצפון אירלנד. הסיור היווה שיאה של למידה בהשתלמות שהחלה בספטמבר. ההשתלמות כוללת 25 מנהלי בתי ספר במנח"י: יסודי, על יסודי, חינוך מיוחד, יהודים, ערבים, חרדים דתיים, מוסלמים ונוצרים.

מטרת ההשתלמות: "מנהלים ביחד את ירושלים" היא לאפשר היכרות בין המגזרים השונים בירושלים, במטרה לבנות פעילויות של לימוד משותף לשניים-שלושה בתי ספר ממגזרים שונים על מנת לערוך היכרות בין המגזרים השונים בירושלים. העבודה בהשתלמות נעשית על פי מודל החינוך של לימוד משותף שפותח באוניברסיטת קווינס בבלפסט, צפון אירלנד.
בראש המשלחת עמדו מר קינלי טור-פז ראש מנח"י, סגנו, מנהלות אגפי החינוך בעירייה, מפקחות במנח"י, ורפרנטית המטה לחינוך אזרחי וחיים משותפים במנח"י, הגב' אתי אברמוביץ את הסיור הנחתה גב' מרים דרמוני-שרביט, בליווי מנחים ממטח – מעברי ההשתלמות.

את הסיור ליוו פרופ' טוני גילגר וג"ר גאווין דאפי מאוניברסיטת קויינס שפיתחו את המודל ומפעילים אותו בצפון אירלנד זה 30 שנה. המודל זוכה לתמיכה משמעותית של המדינה. במהלך הסיור ביקרה הקבוצה במגוון בתי ספר ובשותפויות שונות. הקבוצה נפגשה עם מנהלים, מורים, תלמידים, מנהלי מחלקות במשרד החינוך בצפון אירלנד, ראש המשרד לשיויון ועוד.

במהלך הסיור התוודעה המשלחת למודלים שונים של לימוד משותף בין מגזרים, תוך התייחסות לקשיים ולפתרונות אפשריים. עם שובה של המשלחת החלה השתלמות של למעלה כ – 30 מורים המלמדים בבתי הספר של המנהלים השותפים, על מנת להכשירם לבניית פרויקטים ללימוד משותף. במהלך מאי צפויה להיפתח השתלמות מורים נוספת לכ – 30 מורים נוספים.

הסיור היה מלמד, העלה שאלות משמעותיות של זהות ושימורה במסגרת משותפת, והוסיף נדבך לעבודה משותפת של מנהלים ממגזרים שונים בעיר ירושלים.

אגף מורשת

תנ"ך ממלכתי נשים קטנות ....

יום העיון למורי מקרא, עסק בנשים קטנות אשר בהתנהלותן יצאו גדולות. דמויות שבאישיותן ופועלן הפכו לסמל לדורות. נעות בין קבלת הגורל לבין תחושת הייעוד. אחת אחת עלתה על הבמה, קיבלה את מקומה על התנהלותה אופייה ותרומתה המשמעותית לכינונה של העלילה והסוגיה אליה היא נדרשה.

Big image

כנס בתי ספר משלבים

הכנס ה-2 של צוותי מנהלים ומרכזים של בתי הספר המשלבים יתקיים ב-16.5.16. המפגש בכנס מאפשר שיח פתוח על סוגיות המשותפות לבתי הספר המשלבים, וגיבוש מתווים ועקרונות.

Big image

אגף מדעים

קידום שוויון הזדמנויות מגדרי בלימודי מדע וטכנולוגיה

במסגרת התוכנית "נערות פורצות דרך" יתקיים יום עיון בנושא: קידום שוויון הזדמנויות מגדרי בלימודי מדע וטכנולוגיה למורים המשתתפים בתוכנית .

קישור

מטרות יום העיון

1. העלאת המודעות של מורי מדע וטכנולוגיה, לאתגרים העומדים בפני אנשי חינוך, במטרה לעודד תלמידות לבחירה במקצועות מדעיים וטכנולוגיים במעבר מחטיבת הביניים לחטיבה העליונה ולקראת בחירה תחומי הקריירה בעתיד.

2. היכרות עם כלים לחיזוק תחושת המוטיבציה והמסוגלות של בנות ובנים לבחירה בלימודי מדע וטכנולוגיה.

3. היכרות עם אסטרטגיות הוראה-למידה המקדמות שוויון הזדמנויות מגדרי בלימודי מדע וטכנולוגיה.

ימי העיון הם פרי תכנון משותף של הפיקוח על הוראת מדע וטכנולוגיה היחידה לשוויון בין המינים בחינוך ומוזאוני המדע בירושלים, חיפה ובאר שבע .

קישור להזמנות לימי העיון

יום העיון יתקיים בשלושה מוקדים בארץ.

1. פארק קרסו למדע, באר שבע יום ראשון, י"ד אייר תשע"ו, 22/5/2016 .

קישור להרשמה

2. מדעטק - המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל, חיפה, יום רביעי, כ"ד אייר תשע"ו, 1/6/201

קישור להרשמה

3. מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים יום חמישי, כ"ה אייר תשע"ו, 2.6.2016

קישור להרשמה

אגף אמנויות

יום עיון בנושא: "מחוללים קאנון ישראלי" למורים בבתי ספר יסודי בשיתוף תכנית קרב

ביום חמישי ו' בניסן תשע"ו, 14.4.16, התקיים יום עיון בנושא "מחוללים קאנון ישראלי" למורים למחול בבתי הספר היסודיים במרכז לביכורי העיתים, תל אביב בשיתוף תכנית קרב. יום העיון הוקדש למקור ההשראה ומעין היצירה שמהווה מחול העם ישראלי.

היום נפתח בהרצאה מרתקת "מקורות כאפשרות למקוריות". של איריס לנה, מרצה בכירה, מנהלת פרויקט ארכיון להקת בת שבע ושותפה בפרויקט ארכיון הספריה הלאומית. ההרצאה פתחה צוהר למקורות מחול העם הישראלי וגלגוליו למחול האמנותי בישראל וסללה את המשך דרכו של יום העיון.

בהמשך נערכו סדנאות בהנחיית הכוריאוגרפית רננה רז, זוכת פרס שר המדע התרבות והספורט ורקדניה. הסדנאות המעשיות הקנו כלים ומודלים להוראה בהשראת יצירתה הכוריאוגרפית "קראו לנו ללכת", שעוסקת במיתוסים וטקסים בישראל ושואבת השראה ממחולות העם הישראליים.

לסיום צפו המשתתפים ביצירה "קראו לנו ללכת" מאת רננה רז ושוחחו עם הכוריאוגרפית. הצפייה השלימה מסע משמעותי בראי מודל ת.מ.י. - תיאוריה, מעשה ויצירה סביב קאנון ישראלי בתחום המחול והקנתה למורים כלים והשראה להמשך ההוראה.

את היום חתמו מילותיה של מקימת להקת "ענבל" וזוכת פרס ישראל שרה לוי תנאי ז"ל שגם פתחו אותו:

"כאשר נראה כולנו את העושר הגלום בלשוננו, בנופינו העתיק והחדש, במורשת היהודית האוניברסלית ובתרבות העדות הרבות בתוכנו, שבה כלול גם המחול האתני – כאשר ניקח את החומר העצום הזה ונטחן אותו בריחיים של דינמיקה חדשה, לאור הנר של הידע, ההבחנה וכושר הבניה, רק אז יקום לנו מחול ישראלי אמיתי"

Big image

תחרויות

אגף א לפיתוח פדגוגי

אירוע הגמר של תחרות "שיח ושיג" – דיבייט

השבוע התקיים אירוע הגמר של תחרות "שיח ושיג" - דיבייט. תכנית זו מובלת על ידי המטה לחינוך אזרחי בשיתוף עם המרכז להעצמת האזרח ומרכז כהן-יידוב לדיבייט ורטוריקה. מטרת התכנית, לשפר באופן משמעותי את כושר הביטוי והשכנוע של התלמיד, אופן עמידתו מול קהל וכן לשכלל כישורי חשיבה והקשבה ביקורתית הנדרשים לתרבות הדיון. השנה, מתוך כ- 80 קבוצות שהחלו את התחרות, זכו במקום הראשון תלמידות הריאלי העברי בחיפה, בליווי של אוהד דוידוב ובמקום השני, תלמידות אמי"ת בנות צפת בליוויה של נהורה עמר. אוהד ונהורה הם מדריכים באגף א לפיתוח פדגוגי, במזכירות הפדגוגית בתחום "דיבור בציבור" ועוסקים בפיתוח השתלמויות והדרכת מורים בתחום. וכך אמר אחד המורים: "בחברה שחדלה מלהקשיב וחיה בין סיסמא אחת לאחרת, מכריח הדיבייט את התלמידים להקשיב באמת ובזהירות לדברי עמיתיהם ולהגיב להם באופן ענייני.... תארו לכם מדינה שלמה מתנהלת ככה, מכבדת ומכילה".

אגף מורשת

הזוכים בחידון התנ"ך הארצי, ייצגו את מדינת ישראל בחידון התנ"ך העולמי ביום העצמאות ה –

עם הזוכים בחידון, עלו לבמה מוריהם לקבלת אות הוקרה והערכה ,על הליווי המסירות והשליחות בעשייתם החינוכית.

Big image

אגף מדעים

מדעי הסביבה

כל הכבוד למורים למדעי הסביבה: מאיר מלכה ומדי קן, שתלמידיהם זכו במקומות הראשונים בקטגורית הכתבות, בתחרות כתבי סביבה צעירים לשנת תשע"ו - 2016.

כתבות, גילאי 15-18:

במקום הראשון

כתבה בנושא "מקדימים תרופה למכה", נכתבה ע"י התלמידים: אור ריבר וישראל שפרנגל, בית ספר דרכ"א רמון, גדרה בהנחיית המורה המוביל, מאיר מלכה.

במקום שני

כתבה בנושא "זיהום הסביבה ממגבונים", נכתבה ע"י התלמידים: ירדן שאול, חן שויקי, גיל בלחש ונעמה יושע, מתיכון בגין גדרה בהנחיית המורה והמדריכה הארצית - מדי קן.

במקום שלישי

כתבה בנושא "גדרה מנצחת גם את חדקונית הדקל האדומה", נכתבה ע"י התלמידים: עמית פרידמן, רועי לנדמן, איתי כהן וניר קליינר מבית הספר בגין גדרה בהנחיית המורה והמדריכה הארצית - מדי קן.

יישר כח לתלמידים הזוכים ולמורים המנחים.

הודעות/ ברכות

אגף מורשת

פרס לרשת בתי הספר התאומים

התבשרנו השבוע על זכייתה של רשת בתי הספר התאומים בפרס ירושלים לאחדות ישראל.

הרשת, המפעילה קשרים חינוכיים בין 650 בתי ספר יהודים בישראל ובתפוצות היא פרי של שיתוף פעולה בין הסוכנות היהודית לאגף מורשת במזכירות הפדגוגית ואגף תקשוב ומערכות מידע.

הכי טוב לקחת את התמונה מההודעה של הפרס עצמו – הקישור הבא מוביל אליה.

"תרבות יהודית-ישראלית" - אירוע השקה

ערב חג הפסח הושקה במעמד שר החינוך והמנכ"לית תכנית לימודים "תרבות יהודית ישראלית" לחינוך הממלכתי לכיתות א-ט.

"התכנית נועדה לחשוף את התלמידים לעולם היהדות רב-הפנים, תוך התאמתו לרלוונטיות של חייהם בתוך ההקשר הישראלי הרחב. התכנית תעניק ידע נרחב ומעמיק, חוויות עשירות וכלים מגוונים וחדשניים לפיתוח אישיותם וזהותם של התלמידים כיהודים, כישראלים וכבני-אדם. כמו כן, היא תעמיק את יכולתם לקיים דיאלוג קשוב ומכבד בין הזהויות השונות והמגוונות אשר קיימות בחברה הישראלית".

קישור

Big image

האגף לאישור ספרים וחומרי למידה

רשימת ספרי הלימוד המאושרים לבתיה"ס

לקראת שנת הלימודים התשע"ז, התפרסם חוזר מנכ"ל: "רשימת ספרי הלימוד המאושרים לבתיה"ס שבפיקוח משרד החינוך לשנת הלימודים התשע"ז". כבכל שנה הרשימה כוללת את הספרים ואת חומרי הלימוד שאושרו לשימוש בבתי הספר לשנת הלימודים התשע"ז וכן את מחיריהם המרביים בהתאם לחוק. הרשימה כוללת גם רשימת יצירות מקור בספרות, תושב"ע ואנגלית, רשימת ספרים דיגיטליים וסביבות תוכן מתוקשבות.

רשימה זו היא פרי עבודה של צוות האגף לאישור ספרים וחומרי למידה בשנה החולפת. הכוללת, הערכה ראשונית של חומר הלמידה, עמידה בתנאי סף מינהליים ובתנאי סף פדגוגיים כתנאי להמשך התהליך; גיבוש התפיסה הפדגוגית-דידקטית להערכה מותאמת של חומר הלמידה; בחירת מעריכים והנחייתם; העברת חומר הלמידה להערכה פדגוגית והערכה מדעית ובמידת הצורך- טכנולוגית. הכול בתיאום עם המפמ"ר. מעקב אחר תהליך ההערכה ובקרה על ההערות ועל המלצות המעריכים. אישור סופי של חומר הלמידה על פי העותק הסופי, ובכלל זה מחירו.

כאן המקום להודות לשותפים הרבים: הוצאות לאור המפתחות חומרי למידה, מזכירות פדגוגית -מפמ"רים ומנהלי אגפים; מעריכים חיצוניים, מנהל מדע וטכנולוגיה, ועדת המחירים (משרד האוצר, משרד החינוך ומשרד המשפטים, חברת תבור).

אנו מאמינים כי חומרי למידה הם מרכיב חיוני ומהותי בתהליך ההוראה-למידה-הערכה. חומרי למידה איכותיים, מאפשרים גישה לידע, מקנים מיומנויות למידה ומזמנים אפשרויות תרגול בצד פיתוח מיומנויות חשיבה. לתכנים המובאים בהם יכולה להיות השפעה על עיצוב דעותיהם, אמונותיהם וערכיהם של התלמידים אזרחי המחר. ועל כן אנו פועלים לספק לצוותים החינוכיים חומרי למידה איכותיים שייתנו מענה למגוון סגנונות הוראה ולמידה, בכל תחומי הדעת ובכל שלבי החינוך.

להלן קישור לרשימת ספרי הלימוד המאושרים למגזר היהודי והערבי ומחיריהם
Big image

מוזמנים לחפש את המוכר