רצינו שתדעו 28

14 במרץ 2014, כ"ג אדר תשע"ו

גמולי בגרות למורים להיסטוריה

ביום שלישי האחרון הייתי בפסג"ת אשדוד ושוב התבקשתי להבהיר כיצד יש לחלק את גמולי הגשת הבגרות למורים. חזרתי והדגשתי שאיננו עוסקים בנושאים אלה. חשוב להבחין בין תחומים בהם אנו המוסמכים לתת תשובות מהימנות, ורק אנו, ובין תחומים הנוגעים אומנם להיסטוריה, אך אינם מתחום אחריותנו והשפעתנו. (בדיוק כשם שלא אנו הכתובת לתלונות בעניין שולחנות שבורים בכיתת היסטוריה או ברקו שכשל).


כזה הוא נושא הגמולים. המדובר בתנאי העבודה של המורים ועל כן מי שאמון על נושא זה הוא האגף לחינוך על יסודי וכמובן - ארגוני המורים.


אי לכך - במידה ואתם נשאלים על כך - אתם יכולים לספר על דגמים שונים של חלוקת גמולים הידועים לכם מידיעה אישית, אך יש להדגיש כי מידע מהימן מנהל בית הספר וצוותו יכולים לקבל מהגופים האמונים על כך בלבד.

קשר רציף עם מנהלים ומפקחים כוללים

ביום א' השתתפתי בכנס של מנהלי מחוז המרכז.


כבר בתחילת הכנס הוטחו כלפי כמה וכמה שאלות שהעידו על אי הכרה של התכנית: "מדוע אתם לא...." - ואנחנו דווקא כן... "איך יתכן ש..." - בכלל לא ייתכן ולא קורה, ועוד ועוד.


אני חוזרת ומבקשת בכל לשון של בקשה. בדקו היטב שמנהלי בתי הספר עליהם אתם אמונים מכירים את התכנית ומבינים אותה. באופן זה נמנע לחצים מיותרים.

תהליכי בקרה על תוצרי ההוראה - הערכה חלופית

בתשע"ה, שנת ההסתגלות, אנחנו נבצע את תהליכי הבקרה. חשוב להודיע על כך כבר עתה לבתי הספר אשר מלמדים את פרק השואה - מלחמת העולם כבר השנה. עליהם לשמור את התוצרים, בין אם המדובר בבחינה, תלקיט, PBL או תהליכי חקר.


בפגישתנו הבאה נעסוק באופן ביצוע הבדיקה.

מידע מכם

מדריכים אשר התבקשו לברר תופעות שדווחו בבחינות הבגרות - אנא עדכנו אותי


מדריכים אשר טרם העבירו לי את דוחות העבודה - חושו, חושו לעשות זאת.

בניית מערך ההדרכה לתשע"ו

אנו מתחילים לבנות את מערך ההדרכה לתשע"ו. קול קורא נוסף יפורסם בפורום המורים. אבל אתם כמובן ראשוני וחשובי הממליצים. אי לכך - אם ידוע לכם על מורה בולט, שוחר ידע, משתלם, מנהיג באישיותו - אנא שוחחו איתו/ה ובררו האם הם מעוניינים. במידה וכן - הפנו אותם אלי בצרוף המלצה שלכם.

ולסיום שיהיה לכולנו חג בחירות שמח.. נו טוב, לא לכולנו, רק לאלה שחושבים כמוני... :)

Big image

ולכל השאר -

נו טוב. לא נורא. העיקר ההשתתפות
אורנה