עבודה בזה"ב

תאונת דרכים קטלנית

מבוא

ביום חמישי ה28.08.2014 התרחשה תאונת דרכים קטלנית ליד בין שני כלי רכב ואופנוע ביציאה ממנהרות הכרמל לדרום. בתאונה אישה בת 67 נהרגה במקום, ונוסעת נוספת בת 75 שהייתה עמה פונתה במצב קשה עם חבלת ראש לבית החולים רמב"ם לאחר שרכבן התהפך בתאונה.

התאונה התרחשה ביציאה ממנהרות הכרמל לכיוון תל אביב, רכב שיצא מהמנהרה התנגש באופנוע וברכב נוסף בתוך הצומת. כתוצאה מההתנגשות הרכב הפרטי המשיך בתנועתו והתהפך לתוך הוואדי כאשר שתי הנשים לכודות בתוכו. בהתחלה נבדק החשד לאי ציות לרמזור אדום של אחד הנהגים. לדבריו של ראש יחידת חקירות התנועה שהגיע למקום התאונה רב פקד רומן, שני הרכבים התנגשו זה בזה ואחד מהם הוסט כתוצאה מהתאונה ופגע באופנוע. הרכב הפוגע המשיך בתנועה וצנח לוואדי במרחק של כ- 20 מטר ממקום התאונה. חנן זוהר, פראמדיק מד"א שהגיע ראשון למקום מספר כי הזירה הייתה לא פשוטה עקב התהפכות הרכב והימצאות הנפגעים בפנים. ״הענקנו טיפול מציל חיים ומתקדם לנפגעת שנלכדה ברכב ההפוך, ולצערי השנייה נהרגה מעוצמת הפגיעה ולא היה דבר שהיה ניתן לעשות בכדי לסייע".

באזור התאונה נמצאו עוד 2 פצועים נוספים במצב קל.

הטבלה:

המעורבים בתאונה:

בתאונה מעורבים שני רכבים פרטיים ואופנוע אחד. (שתי נשים בנות ו75, 67 ועוד שני בני אדם שנפצעו קל (לא נתון מי ויכול להיות שאחד מהם הינו נהג האופנוע)).

הסיבות/ הגורמים לתאונה:

ככל הנראה התאונה התרחשה מאי ציות לרמזור אדום.

תוצאה:

אישה הרוגה בת 67 ,

אישה פצועה קשה בת 75

2 פצועים במצב קל.

עקרון הבטיחות שהופר:

אי ציות לרמזור אדום וכניסה לצומת שאיננה פנוי (אי ציות לעקרון תמונת הראייה הכוללת)

ההיבט הפיזיקלי של התאונה:

חוק שימור התנע

תנע של גוף מבטא את כיוון ועוצמת התנועה של אותו הגוף (פישוט המונח עוצמת התנועה הינו כמה קשה יהי לבלום את אותו הגוף או לשנות את כיוונו במהלך תנועה חופשית (ללא חיכוך)). התנע נמדד ביחידות מסה כפול המהירות זאת אומרת שככל שהמסה תהיה גדולה התנע יהיה גדול, ככול שהמהירות תהיה גדולה גם התנע יהיה גדול (קשר ישיר).

במשחק של הכדורים ניתן לראות כי התנע עובר מהכדור הראשון דרך שאר הכדורים לכדור האחרון, והואיל ואין לכדור האחרון משהו שמפריע לו הוא ממשיך בדרכו באותו כיוון של הכדור הראשוני.

חוק שימור התנע - במקרה שלנו

הרכב הפרטי הפוגע בעל מסה של למעלה מ 1.2 טון (ע"פ נתונים באינטרנט) מהירות הנסיעה ביציאה ממנהרות הכרמל לא ידועה (המהירות המותרת שם היא 80 קמ"ש) בעת ההתנגשות הרכב פגע ברכב אחר בצומת, ואז כוח התנע התחלק בין שני כלי הרכב - העדות לכך הינה בדיווח שבו כלי הרכב התנגשו זה בזה וכתוצאה מכך הרכב הנפגע הוסט מהכיוון המקורי של נסיעתו, ומכוח התנע שקיבל מהתאונה פגע באופנוע. הרכב הפוגע (גורם התאונה הראשוני) המשיך בתנועתו החדשה שנוצרה לאחר הפגיעה ברכב עד אשר נפל לוואדי.
Big image

תוספת - שינוי בראייה (פיזיולוגיה)

המבנה של העין בנוי כך שכאשר אנו נמצאים באזור חשוך / תנאי אור חלשים האישונים מתרחבים כדי שהקולטנים בעיין יקלטו יותר אור, כאשר אנו נמצאים באזור מואר מאוד האישונים מתכווצים כדי לסנן את כמות האור.

מעבר מהיר בין אור לחושך ולהפך הינו רפלקס הדורש זמן הסתגלות (באלפית השנייה/שניות של טשטוש)\ זמן זה תלוי בבריאות אותו אדם ובגילו (בגיל צעיר הרפלקסים שלנו יותר טובים ומהירים מגיל מבוגר יותר).

גם כאן מדובר באישה מבוגרת אשר נסעה במנהרות הכרמל באזור תאורה חלשה ויצאה לאור מלא, ייתכן שזמן הרפלקס של התכווצות האישון מנע ממנה לזהות את האור ברמזור/ הרכב הנוסף מה שהוביל לתאונה הטרגית.

צרפנו קישור על מבנה העין האנושית בדגש על הרשום על תפקידו של האישון -Pupil

סיכום ומסקנות

כדי למנוע תאונות כאלו בעתיד יש לבחון מספר אפשרויות:


1. שיפור התשתית

א. תאורה יותר חזקה במנהרה בשעות היום ע"מ שלא יהיו הבדלים משמעותיים בין המנהרה לאור היום (בלילה
צריך לראות שהתאורה לא תהיה חזקה מידי ביחס לתאורה מחוץ למנהרה).

ב. הגבלת המהירות ביציאה מהמנהרה ע"מ לאפשר יותר זמן הסתגלות ויותר "זמן" עד הגעתם לצומת.

ג. שינוי מיקום הצומת - להרחיק מהיציאה למנהרה

ד. שינוי הצומת לכיכר , דבר הגורם להאטה של כל הרכבים הנכנסים לכיכר ומגדיר זכות קדימה בכניסה לתוך
מעגל התנועה של הכיכר.

ה. קירוי קל של היציאה מהמנהרה לכיוון הצומת ע"מ לאפשר הסתגלות לשטח שמחוץ למנהרה .


2. שימוש במשקפי שמש, לפני הכניסה למנהרה לשים את המשקפיים על הראש (לא על העיניים) וכאשר מגיעים
ליציאה מהמנהרה יש להוריד את המשקפיים על העיניים.


לצערנו, במקרה הזה נסיעה איטית יותר של הרכב שיצא מהמנהרה ותשומת לב הייתה מונעת את התאונה.

מגישות:

ספיר זיידנרייס ומאיה מרקוביץ

ט-5