הליכוד

בראשות בינימין נתניהו

Big image

בנימין נתניהו-מידע

בנימין (ביבי) נתניהו (להאזנה נולד ב-21 באוקטובר 1949, כ"ח בתשרי ה'תש"י) הוא ראש ממשלת ישראל הנוכחי. הוא כיהן כראש ממשלה בשתי קדנציות נוספות, הראשונה בשנים 1999-1996 והשנייה החל משנת 2009. כיהן גם כשר בממשלות ישראל השונות כשר האוצר וכשר החוץ. בכנסת שימש ראש האופוזיציה ובתפקידים נוספים. מדצמבר 2005 משמש כיושב ראש מפלגת הליכוד.

תפקידו הדיפלומטי הבכיר הראשון בשירות המדינה היה שגריר ישראל באו"ם (בשנים 1988-1984).

Big image

מצע הליכוד

מצע הליכוד
בטחון אישי ומאבק בפשע

  1. תקציב ומשאבים – לצורך כך תפעל "הליכוד" ל הקצאת 1 מיליארד ₪ נוספים לשנה בחומש הקרוב.

  2. הגדלת כוח אדם – יוכפל מספר השוטרים ברחובות, בבתי הספר, במקומות הבילוי ובמרכזי הקניות, ובהתאם יכולת ההתמודדות עם פשיעה ואלימות הרחוב.


  3. ענישה – נגביר את שיתוף הפעולה בין כל רשויות האכיפה, הענישה תוחמר ויקודמו יוזמות חקיקה מרתיעה (כגון, חוק שי דרומי).

  4. מאבק בתאונות דרכים – תשומת לב מיוחדת תוקדש למאבק בתאונות הדרכים, תוך כדי יישום התכנית הלאומית הרב שנתית למאבק בתאונות הדרכים לפי עקרונות "ועדת שיינין", ומתן דגש על האכיפה בכבישים וקיצור זמני הגשת כתבי האישום במטרה להביא לדין מהיר.

  5. בטחון לאומי

  6. ממשלת ליכוד בראשותו של בנימין נתניהו, מביאה איתה יכולת מוכחת למלחמה בטרור. בשנת 1996, קיבל נתניהו לידיו מדינה מוכת פיגועי טרור, בשלוש השנים בהן כיהן כראש ממשלה, התבצעו שלושה פיגועים בלבד. למרות שהיו אלו שלושה פיגועים יותר מדי, הצליחה ממשלת נתניהו להחזיר את תחושת הביטחון לעם ולדכא את הטרור הפלשתיני.


  7. ציר הרשע: איראן, סוריה וארגוני הטרור – האויב העיקרי שלנו הוא אירן ומטרתה השמדת מדינת ישראל. שותפיה הם סוריה וארגוני טרור ערבים, כולל פלשתינאים. אירן מפעילה טרור שוטף נגדנו על ידי החיזבאללה מלבנון והחמאס מעזה, ומציידת אותם בעשרות אלפי טילים. אובדן כושר ההרתעה המצטבר הביא אותנו למצב בו האיראנים ושלוחיהם לא מהססים להפעיל טרור כנגדנו, ופועלים בנחישות להשגת נשק לא קונבנציונאלי. מה שמניע אותם זה לא הייאוש, אלא התקווה להמשך כניעותיה של ישראל עד להיעלמותה – יעד נשגב כפי שהגדיר נשיא איראן מחמוד אחמדינאג'אד.


עזה – ישות טרוריסטית – עזה היא ישות טרור פוליטית, ג'יהאדיסטית, עוינת, נשלטת על ידי החמאס שיש להכריעו. בבסיס האידיאולוגיה שלה – חורבנה של מדינת ישראל. לשותפותה בציר הרשע יהיה מחיר כבד.


ירושלים – ירושלים היא בירתה הנצחית, של מדינת ישראל ושל העם היהודי – ושלהם בלבד. לא יתקיים כל מו"מ על ירושלים. מעמד העיר יחוזק על ידי בנייה מואצת לצורך חיבורה המיידי למעלה אדומים ולגוש עציון, וליצירת רציפות טריטוריאלית של יישובי "עוטף ירושלים".


בטחון חברתי וכלכלי

א. הוצאה מיידית של כל הפרויקטים הזמינים והמתוקצבים אל הפועל, במיוחד בתחומי תחבורה, אנרגיה, מים, בריאות וחינוך. ביצוע הפרויקטים הללו יקרב את הפריפריה למרכז, יגשר על הפערים הסוציו-אקונומיים ויקטין את האבטלה.


ב. שיתוף יזמים פרטיים בפרויקטים לאומיים על מנת לחלק את הנטל התקציבי.


ג. קידום ישראל כיעד אטרקטיבי להשקעות זרות על ידי תגמול משקיעים זרים, לרבות הקלות במיסוי, השתתפות בהקמת מפעלים, תמריצים למעסיק בעבור כל מועסק, ופישוט הליכים ביורוקראטיים, בדגש על פישוט הליכי אישורים לתכנון ובנייה.


ד. שיתוף יזמים פרטיים בפרויקטים לאומיים על מנת לחלק את הנטל התקציבי.


ה.טיפול במחנק האשראי בעזרת קרנות ממשלתיות בערבות מדינה של לפחות 85%.  • דיור

  1. א. הפעלת חוק הדיור הציבורי שיביא לזכויות רכישה מעודפות ומסובסדות לדיירי החברות לדיור ציבורי. סיוע מוגדל לזכאים ששירתו בצה"ל, לרוכשים באזורי עדיפות לאומית, העברת סבסוד לקבוצות נזקקות. הגדלת הסיוע למרחיבי דירתם בשכונות השיקום. הגדלת מענקי שכר הדירה לזכאים המתקיימים מתמיכות המוסד לביטוח לאומי. סבסוד שנתי בסך 7,200 שקלים לשכר דירה בדיור הציבורי.


ב. נעמוד על קבלת חוק דיור שיבטיח דיור מסובסד לשכבות החלשות: בניית דירות להשכרה לתקופות ארוכות שדמי השכירות בהן יסובסדו על-ידי הממשלה, בהתאם למצב הכלכלי של הדיירים. במסגרת התוכנית, תונהג בניית דירות קטנות וחלקן של הדירות הקטנות מסך כל התחלות הבנייה ייקבע בחוקג. נביא להקלה בתנאים למתן משכנתאות, כך שגם בעלי הכנסות נמוכות יוכלו לעמוד בהחזרים החודשיים


ד. עיגון בחקיקה של מתן הלוואות ללא ריבית לסטודנטים. • הקמת קרן מלגות לסטודנטים מערי פיתוח.
חינוך

א.הקטנת הצפיפות בכיתות: מספר התלמידים בכיתות.


ב.הגברת הפיקוח הממשלתי על בתי הספר בכל הנוגע לתשלומי ההורים כדי להבטיח שה"חינוך חינם" יהיה אכן חינם.


ג.עיגון בחקיקה של מתן הלוואות ללא ריבית לסטודנטים. הקמת קרן מלגות לסטודנטים מערי פיתוח.


ד. הרחבת הנגישות להשכלה גבוה, כך שלכל צעיר תהיה האפשרות ללמוד במוסד להשכלה גבוהה.


ה.מעמד המורה – נפעל, כדי להעלות בצורה ניכרת את מעמדו של המורה הישראלי ואת איכותו של מקצוע ההוראה. נעשה זאת באמצעות העלאת רף הקבלה למקצועות ההוראה, הכשרה מתמדת ומתן שכר ראוי למורים. זאת על מנת , שבמערכת החינוך יישארו הטובים ביותר.
הפחתת מיסים נוספת

המיסים בישראל עדיין גבוהים מדי. בהתחשב במצבנו הגיאופוליטי, עלינו להיות ארטקטיבים בתחום זה וחמש השנים האחרונות, הראו כי אכן, הפחתת נטל המיסים הניב צמיחה כלכלית. מערכות כלכלה תחרותיות הפחיתו את המיסים לעסקים ויאיצו את התהליך כתגובה למשבר הכלכלי העכשווי. גם ישראל צריכה לעמוד בקצב. נוסף על כך, עלינו ליצור תוכנית הפחתת מיסים ארוכת טווח ובכך, לשלוח מסר ברור שהרפורמות הכלכליות בישראל ימשכו. לבסוף, עלינו לגבש תוכנית ארוכת טווח לצמצום המע"מ, שהינו מס רגרסיבי ומעיק באופן לא פרופוציונלי על השכבות החלשות.


בריאותא. הגדלת מספר המיטות בבתי חולים הציבוריים וטיפוח מערכת הבריאות הציבורית.


ב. פיתוח שירותי רפואה אמבולטוריים חדשניים ושירותים מתקדמים של רפואה מונעת.

ג. עדכון מתמיד ושוטף, בשיעור קבוע, של סל התרופות, באופן שלא יצריך מסע לחצים פומבי של ציבור החולים.

הליכוד -

הליכוד היא תנועה פוליטית ציונית-ליברלית בימין המפה הפוליטית בישראל. היא קמה בשנת 1973 כברית מפלגות

נתניהו מנהל גן ילדים - קמפיין הליכוד 2015
סרטון תעמולה של הליכוד - הסרטון הגנוז