TAC Aylık Veli Bülteni

EYLÜL 2020

Big picture

2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılına Merhaba!Değerli Velilerimiz,


Veli bültenimize hoş geldiniz.


Dünya tarihinde eşine az rastlanmış bir süreçten birlikte geçiyoruz. Aynı bizim gibi, dünyadaki diğer insanlar da bu zor dönemden geçiyor. Bu günler hepimizi zorladı; hayata başka gözlerle bakmamızı ve belki de kendimizi keşfetmemizi sağladı.


Planlarımızı yaparken bunları yaşayacağımızı hiç tahmin etmiyorduk. Eğitim alanında çalışanlar olarak becerilerimizi ve esnekliğimizi arttırdık. Uzaktan eğitime adapte olmak, öğrencilerimizin motivasyonlarını yüksek tutmak ve en iyi eğitimi vermeye devam etmek için var gücümüzle çalıştık.Şu ana kadar başarıyla tamamladığımız süreçte, okulumuzun farkını uzaktan eğitimde de gösterebildiğimiz için çok mutluyuz.


Bültenimizin amacı; ders içi etkinlerin yanı sıra tüm okul topluluğunu ilgilendiren konularda sizlere bilgi akışını sağlamaktır.


Velilerimiz ile güncel bilgileri, önemli tarihleri bülten aracılığıyla paylaşmayı hedefliyoruz.


Hedefimiz başlayan eğitim ve öğretim döneminde, öğrencilerimizin projelerini ve başarılarını TAC ailesi ile paylaşarak sağlıklı bir iletişim oluşturmak.


Akademik yıl tüm hızıyla ilerlerken, kendimizin ve çocuklarımızın sağlığını gözeterek çok güzel bir eğitim dönemi geçirmenizi diliyoruz.

ConnectED TAC Nedir?


ConnectED TAC bilgilendirme dökümanına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

Big picture

Okulumuz Temiz Belgesi


Öğrenci, öğretmen ve tüm çalışanlarımız için aldığımız sağlık ve hijyen önlemleri sayesinde okulumuz, Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen ''Okulum Temiz Belgesi'' almaya hak kazanmıştır.

Big picture

IB Öğrencilerimizin Başarıları ile Gurur Duyuyoruz!


TAC’20 mezunlarımız Uluslararası Bakalorya Diploma Programı’nda (IB), dünya genelindeki not ortalamasının çok üzerinde puanlar almayı başardı.


%100 üniversite yerleştirme oranı ile 132. yılında Tarsus Amerikan Koleji, üniversite ve kariyer planlamalarında öğrencilerini en üst düzeyde desteklemeye devam ediyor.


2020 IB puanlarına göre hayallerindeki üniversitelere yerleşen tüm mezunlarımızı tebrik ediyoruz.

Big picture
Big picture
Big picture

TAC'20 Mezunlarımızın Yurt İçi ve Yurt Dışı Üniversite Dağılımları

2020 Mart ayından itibaren beklenmedik ve olağanüstü şartlarda yaşıyor, dünya çapında sosyal, politik ve ekonomik pek çok değişime hep beraber tanıklık ediyoruz. Bu yeni durum ve 21. yüzyılın paradigmaları doğrultusunda gelecek nesilleri daha farklı bir eğitim anlayışıyla yetiştirmek için çalışmalarımızı var gücümüzle sürdürüyoruz.


Tarsus Amerikan Koleji olarak önceliğimiz, koşullar ne olursa olsun öğrencilerimize en üst düzey öğrenim fırsatları sunmak ve onların yüksek öğrenimlerine Türkiye’nin ve dünyanın en iyi okullarında devam etmelerini sağlamak. Bu kapsamda başlattığımız dönüşümün ilk meyvelerini bu sene aldık; 2020 mezunlarımız son 20 yılın en iyi sonuçlarını elde ettiler. Bu başarılarından dolayı her birini yürekten kutluyor ve başarılarını sizlerle de paylaşmak istiyoruz:


Yurt içi üniversite başarıları:


* Yurt içinde üniversite tercihi yapan mezunlarımızın yüzde 40’ı, 2.5 milyon kişinin katıldığı sınavda ilk 30 bin içinde yer almayı başardı. Başka bir ifade ile yaklaşık ilk %1'lik dilim içinde yer aldılar.


* 2020 mezunlarımız %10’luk dilimde yer alarak TAC’ye girmişlerdi. %77’si, üniversite sınavında %4’lük dilime girerek mezun oldu.


* Yurt içinde okumayı tercih eden mezunlarımızın yüzde 56’sının bir bölümü devlet üniversitelerine yönelirken bir bölümü de vakıf üniversitelerinde burslu okuma hakkı elde etti.


Yurt dışı üniversite başarıları:


* Yurt dışında okumayı tercih eden mezunlarımızın yüzde 23’ü burs almayı başardı.


* Yurtdışında okumayı tercih eden mezunlarımız yaptıkları tüm başvurularda toplamda yüzde 75 oranında kabul aldılar.


* Yurt dışında okumayı tercih eden mezunlarımızın yüzde 32’si Hollanda, yüzde 20’si Birleşik Krallık, yüzde 16’sı Amerika, yüzde 12’si İtalya ve yüzde 20’si diğer ülkelerde üniversite eğitimlerine devam ediyorlar.


Yurt içi ve yurt dışı üniversitelerindeki bu başarılar; öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin gayretleri, uyumlu çalışmaları ve hiç şüphesiz değerli velilerimizin destekleri ile elde edildi. Öğrencilerimiz için en iyiyi hedeflediğimiz yeni eğitim ve öğretim yılında da bizlere her zaman destek olan ve iş birliğini eksik etmeyen siz velilerimize teşekkür ediyor, başarılarla dolu bir yıl olmasını diliyoruz.

Big picture
Big picture
Big picture
Big picture
Big picture
Big picture

Artık Bir Maskotumuz Var!

Yeni öğrenme ekosistemimizin bir parçası olan ConnectED Platfromumuz için gerçekleştirilen maskot yarışması sonuçlandı.


Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Big picture

Önemli Bilgilendirme1) MEB ders içeriklerinin yüklendiği EBA (Eğitim Bilişim Ağı) (http://www.eba.gov.tr) adlı eğitim platformunun da erişime açılmış olduğu konusunda sizleri bilgilendirmek isteriz. Öğrencilerimiz EBA’ya T.C. kimlik numaraları ve kendi oluşturacakları şifre ile giriş yapabilirler. Bunun yanı sıra, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak öğrencilere dağıtılan ders kitapları da okulumuza ulaşmış bulunmaktadır. Yüz yüze eğitimin başlayacağı tarihe kadar öğrencilerimiz, MEB kitaplarına

http://ogmmateryal.eba.gov.tr/panel/EKitap.htm bağlantısı üzerinden dijital ortamda ulaşabilirler.

Tarsus Amerikan Koleji sosyal medya hesaplarını takip ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture