תאונה קטלנית בכניסה לישוב שדה צבי

עדי ברוכים ט1

מבוא

ביום שישי 4.12.15 בדרכן חזרה ממסיבת גיוס נהרגו שלוש נערות בתאונת דרכים קטלנית בין משאית לרכב פרטי בכניסה לישוב שדה צבי.

אביב נחמיאס, סימור נחום וטליה כהן , תלמידות כיתה י"ב מירושלים יצאו לחגוג יחד עם בני כיתתן מסיבת גיוס בישוב שדה צבי שבצפון הנגב. בסיום המסיבה בדרכן חזרה לירושלים התרחשה התאונה הקטלנית. הבנות נסעו ברכב פרטי וכאשר ניסו לפנות שמאלה לכיון כביש 293 באה מולן ממזרח למערב משאית גדולה שפגעה ברכב הפרטי . תוצאות התנועה היו קשות.

צוותי מגן דוד שהגיעו לאזור החלו לתת טיפול ראשוני לנערות , אך נאלצו לקבוע את מותן של שתי בנות בשטח. טליה כהן פונתה במצב קשה לבית חולים סורוקה שבבאר שבע שהיא סובלת מפגיעה רב מערכתית ונפטרה מפצעיה כעבור שבועיים.

חוקרי התאונה

ניתוח האירוע

Big image

ההיבט הפיזיקלי

בתאונה הזו עוצמת ההתנגשות של הרכב הפרטי עם המשאית הייתה תלויה בעוצמת המהירות של המשאית. ככול שהמשאית נוסעת במהירות גבוהה יותר אז עוצמת ההתנגשות בין המשאית לרכב הפרטי היא יותר חזקה ולכן הפגיעה של המשאית ברכב הפרטי הייתה קטלנית.

סיכום ומסקנות

לדעתי ניתן היה למנוע את התאונה אם הצומת היה מרומזר או בטיחותי יותר . נהגת הרכב הפרטי לא הייתה צריכה להתלבט ולהתקשות ביציאה מהישוב .צומת מרומזר מאפשר לכול אחד לנסוע בזמנו מבלי "להלחם "על מקומו כדי לצאת מהמקום.

נהגת הרכב הפרטי היה צעירה וחסרת ניסיון , היא לא הכירה את המקום והקשיים , אולי אם אדם מנוסה היה יושב לידה בזמן הנהיגה , ומייעץ לה כיצד לנהוג ומתי לצאת , אז התאונה לא הייתה מתרחשת .