Turvaliselt internetti

Paroolid

Parool on nagu ukse ees olev võti. Sa ei anna oma kodust võtit mitte igaühele, seega ära tee seda ka oma parooliga. Kõige parem oleks muidugi kui parool oleks ainult sinu enda teada, sest mõneti on parool ka nagu hambahari – teda tuleb vahetada iga kolme kuu tagant ja isegi sõbraga ei ole hügieeniline seda jagada.Paroolis peaks olema 7-9 märki, sisaldab suuri ja väikseid tähti kui ka numbreid

Elektronpost

E-post (inglise keeles e-mail) ehk elektronpost ehk elektrooniline post, ka meil, on e-kirjade interneti teel edastamise ja vastuvõtmise süsteem. Kirjade saatmiseks kasutatakse SMTP-d ja vastuvõtmiseks POP3 ja IMAP-i.

Tulemüür

Spämm

  • Spämm ehk rämpspost (spam, junk mail) on kasutajale e-postiga saadetud soovimatu sisuga, tavaliselt kommertsreklaami sisaldav kiri, millest meilikonto omanikult pole selle saamiseks nõusolekut küsitud. Juhul kui kasutaja ise on kunagi oma postkasti aadressi andnud mõnele ettevõttele ja samaaegselt nõustunud tingimustega, et talle võib edaspidi reklaamkirju saata, siis sel juhul ei loeta seda spämmiks.

Ahelkiri

  • Ahel kiri on Kiri, mida saadetakse edasi teistele, kusjuures kirja sisus juhendatakse saajaid kirja edasi saatma teistele inimestele.

Arvutiviirus

Arvutiviirus ehk viirus on programm, mis on võimeline end iseseisvalt kopeerima ning arvutitnakatama. Mõistet „viirus“ kasutatakse ekslikult ka muud tüüpi, ka isepaljunemisvõimetapahavaraprogrammide puhul: nt reklaam, nuhkvara, ussid ning trooja hobused. Ehtne viirus levib ühest arvutist teise nakatunud peremees-programmi ümbertõstmisel
Big image

Turvaline parool