אהבה אינדיאנית- ליאורה כרמלי

מגיש: אור זיגדון

משימה 2: תארו את מערכות היחסים של הדמות הראשית עם הסובבים אותה. בססו דבריכם על דוגמאות.

" שהורי לקחו אותנו לשיחה וסיפרו לנו שהם מתכוונים לשנות את החיים מקצה לקצה , תקף אותי כאב בטן .אני בקושי מסתדר עם השינויים שמתחוללים בי בגיל המוזר הזה של ההתבגרות , אז הם רוצים להוסיף לי שינוי מקצה לקצה?".

גלעד הוא נער מתבגר בן 15 אשר נמצא בכיתה י. . יום אחד , הוריו של גלעד הודיעו לו ולמשפחתו כי הם מתכוונים לעבור למושב ולעזוב את העיר פתח תקווה אשר גרו בא עד כה . "אבא רוצה להגיד לכם שאנחנו עוברים למושב , סיימה את ההתפתלויות שלו לקיצור לעניין" . גלעד וגלית היו מתוחים ומבוהלים בקשר לבשורה שקיבלו מהוריהם, ואילו אחיהם הקטן יותם שמח מהשינוי שעומד להתחולל במשפחה." אחר כך גילת ואני, מתוחים ומבוהלים,המטרנו עליהם מבול של שאלות: איזה מושב? איפה? קרוב לפתח תקווה? נצטרך להחליף בית ספר ? מתי זה יקרה? .לעומתנו יותם קרא בשמחה , איזה יופי . במושב יש כלבים".

בתחילת הסיפור מערכת היחסים של גילת וגלעד מתוחה ובעייתית. גילת היא ילדה בת 12 אשר נמצאת בגיל ההתבגרות כמו גלעד. בתחילה ,שניהם מתפרצים זה על זו ולא מצליחים להבין את הצד השני . גילת לחוצה לקראת בת המצווה שלה ואילו גלעד לחוץ עוד יותר מכך שיצטרך להיפרד מחבריו אשר חיים בפתח תקווה. "זה שייך ועוד איך היא ענתה לי . אתה חכם , לך חגגו לפני שנתיים, אז לא אכפת לך אם אבא ואמא יעבדו או לא , אבל אם לא יהיה כסף -יבטלו לי את המסיבה ".

כאשר גלעד וגלית מגיעים לקיבוץ הקשר ביניהם מתחזק .גילת מסכימה להתפשר לגבי חגיגת בת המצווה שלה . היא מסכימה שיחגגו לה בחצר של הבית במושב "עמק חפר" עם משפחתה ולא אירוע גדול ומפואר. ואילו גלעד , מתפלא מהשינוי שחל בגילת ."אבל גילת הגיבה בצורה שהפתיעה את כולנו:"אני חוושבת שאולי ,בגלל המצב הזה ,נעשה חגיגה רק למשפחה.יש לנו מספיק דודים ובני דודים למלא את החצר".הסתכלתי בה כאילו אני רואה אותה לראשונה .אחותי הקטנה מראה סימני בגרות,בשנים האחרונות אנחנו עסוקים בעיקר במריבות ולא בגילויי חיבה ".

כאשר גלעד עובר למושב , הוא אינו מקבל את המעבר מבחינה חברתית ,ואינו יוצר קשר עם ילדים מהמושב. גלעד נוסע רבות לפתח תקווה על מנת לבקר את חברו ניר. ניר וגלעד חברים טובים במשך הרבה שנים.

תמיד ניר מנסה לעזור לגלעד להתגבר על משברים ואף מנסה לעודד אותו שהמעבר למושב יכול להיות נהדר ושאין לו סיבה להתייאש."בזכותו הרגשתי נוח במחציתם.בנוכחתו לא הייתי יחיד מול קבוצה מגובשת, אלא אחד מצמד ,איתו מצאתי את עצמי מסתובב בלילה במושב עד שעות מאוחרת ונהנה מכך". ניר עוזר לגלעד להבין שהמושב אינו נורא כמו שחשב , וגלעד מתחיל ליצור קשר עם חברים חדשים במושב.

כאשר גלעד היה חי בפתח תקווה , הוא היה מאוהב בבת כיתתו תמר, אשר לא הייתה מתייחסת אליו כלל.

"שנה שלמה אני כבר אני ממקד את המבטים שלי בתמר ,ולא מתייאש מזה שבעצם היא לא מתייחסת אליי".

יום אחד, ניר וגלעד הלכו לסרט והם ראו תלמיד מכיתה י"ב מחבק את תמר. כאשר גלעד ראה זאת , הוא היה עצוב וכאוב . הוא דמיין כי הוא זה שיהיה עם תמר ויחבק אותה , ולא אותו תלמיד מכיתה י"ב. "ישבה תמר חבוקה עם תלמיד מכיתה י"ב .ליבי נצבט בכאב כשראיתי אותה נשענת עליו וידו מלטפת את שיערה".

לאחר מקרה זה גלעד מבין שאין לא סיכוי עם תמר ומנסה לשכוח ממנה .

כאשר גלעד עובר למושב הוא מכיר שכנה חדשה בשם הגר . הגר בכיתה י כמו גלעד ,ונמצאת בכיתה של גלעד בבית הספר. בתחילה גלעד מתלהב מהמראה של הגר והיא מזכירה לו חיצונית את תמר בה גלעד היה מאוהב. "היא נראית נחמד ,קבעתי בהיסוס .שיער שחור גולש ,תווי פנים נעימים ועיניים חומות גדולות ממש כמו שלי ,הרהרתי.מיד נזכרתי בעיניה של תמר". לאחר שגלעד מכיר את הגר, הוא מנסה להתקרב אליה בכל דרך אפשרית.לראשונה הוא מנסה להתקרב אליה במחנה הקיץ ."יצאתי מהאוהל והסתובבתי קצת במחנה.רציתי לפגוש את הגר , לראות אם היא באמת נחמדה כמו שאני זוכר". צעד נוסף של גלעד במערכת יחסים זו הוא שגלעד מנסה לרכב על סוסים יחד עם הגר. הגר יודעת לרכב על סוסים מאז ומתמיד , אך גלעד לא ידע לרכב על סוסים . גלעד מבקש מהגר שתלמד אותו לרכב על הסוסים על מנת שיוכל להתקרב אליה ולהתראות איתה שעות רבות."אבל..אבל אני..בחיים שלי לא עליתי על סוס , גימגמתיבתשובה .אז מה? זה לא קשה אני אלמד אותך" . לאחר שגלעד מתקרב להגר , הוא לא מפסיק להביט בה במשך היום."כל הזמן נמשכו עיניי להביט בהגר".

לבסוף גלעד אומר להגר שהוא אוהב אותה והיא אומרת לו שגם היא. שניהם מתנשקים זה עם זו .בדרכם לאורווה הם רוכבים על הסוס כאשר גלעד מחבק את הגר." כל כך הרבה מאווים התגשמו ביום אחד והחשוב שבהם הוא זדכיתי באהבה .אהבה אינדיאנית גיחכתי לעצמי . אחזתי בהגר ונסחפתי בחלום".

בתחילת הסיפור גלעד לא יכל לקבל את זה שהוא יגור במושב ויעזוב את החברה שהכיר עד כה , ועכשיו הוא מאושר יותר מאי פעם עם חברים חדשים ואהבה אמיתית, ממש כמו אהבה אינדיאנית!