פחמן

c

עבודת הגשה על פחמן מסתיו דיין והילה עמיר

  1. פחמן הוא אחד מיסודות מעניינים והחשוב ביותר מכל יסודות, שמו ניתן לו מהמילה הלטינית שמשמעותה הוא פחם, CARBO, מספרו הכימי הוא 6, סמן כימי היא C ומשקליו אטומיים הוא 12.01. . הפחמן שייך לקבוצה הכימית של אל-מתכות הפחמן מופיע בשלוש צורות טבע: צורת יהלום, צורת הגרפיט וצורת הפחמן האמורפי.

  2. הפחמן הטהור ביותר הוא יהלום שקוף והוא בעל מבנה גבישי. יהלום הוא החומר הכי קשה שידועה לאדם. פחמן טהור בצורה נוספת הוא הגרפיט שממשמש להכנת חוטים הכותב בתוך עפרונות, אך הוא בעל מבנה גביש שונה מיהלום, צורתו היא בצורת גביש בעל שש (משושה) או גביש בצורת קובייה. צלעות הגרפיט הוא אחד חומרים רכים שקיימים . הוא בצבע אפור כהה או שחור, הוא חומר מבריק. הפחמן האמורפי נוצר כשחומר המכיל פחמן נשרף ואין לו מספיק חמצן כדי להישרף לגמרי. לפחמן נחשב גם חומרים מלאכותיים ולא טבעי כגון קוקס, פחם עץ, פחם עצמות ופיח.
  3. הפחמן מופיע בשלוש צורות בטבע. אך מספר תרכובות של הפחמן היא עצום במספרם. בכימיה קיים ענף מיוחד העוסקת בחקר תרכובות מרובות. שמו של ענף הזה היא כימיה אורגנית. מספר המשוער של תרכובות הפחמן, סיבת ריבוי בתרכובות היא כשרון של אטום הפחמן להתחבר בדרכים שונות עם אטומים של יסודות אחרים היא 500,000 . הוא אף יוצר טבעות ושרשרות עם אטומים אחרים של הפחמן עצמו. שתי תרכובות פחמניות פשוטות הוא דו-תחמוצת הפחמן וחד-תחמוצת הפחמן.
לעקוב אחרי מחזור הפחמן
Big image
CO2 + H2O Carbon dioxide and water פחמן דו חמצני ומים

פחמן

פחמן דו חמצני-, נקרא גם דו-תחמוצת הפחמן, CO 2 ב כתיב כימי, הוא גז טמפרטורת החדר) המהווה תרכובת של פחמן ו חמצן. כל מולקולה של CO 2 מורכב מ אטום פחמן (C) אחד ושני אטומי חמצן (O), הקשורים אליו ב קשר קוולנטי כפול. זהו גז חסר צבע. מצב הצבירה ה המוצקה של פחמן דו חמצני-קרוי קרח יבש, בזכות תכונת ה נוף ממעלת המאפיינת אותו, כלומר מעבר ישיר ממצב מוצק למצב גז. שכיחותו ב אטמוספרה נמוכה - 0.038 רק אחוזים. CO 2 היא ה תחמוצת - תרכובת המכיל אטומת חמצן במצב מעורר ולכן בעלת חומציות - מצויים ביותר בעולם
Big image
Big image

פחמן

פחמן רב-חמצני

פרטים

שם סיסטמטיפחמן רב-חמצני

שמות נוספיםקרח יבש (מוצק)

נוסחה כימיתCO 2

מסה מולקולריתg / mol 44.0095

מראהאינו נראה (חסרת צבע)

המספר CAS[124-38-9]

צפיפותg / סנטימטר 3 0.001977 (גז) 1.562 (מוצק)

מצב צבירה בטמפרטורת חדרגז (נפלט בתהליך נשימה של בעלי החיים)

מסיס1.45 גר '/ L

המראה-78.5 מעלות צלזיוס 194.65 K

חומציות6.35 / 10.33 PK