צפון הארץ-מישור החוף

מאת נועם פורשנר

מישור החוף ונופו

מישור החוף הוא אזור מישורי שמתחיל מגובה פני הים ומגיע עד גובה 100 מטרים השוכן במערב מדינת ישראל.

באזור זה, הרבה מפרצים ונמלים כמו למשל נמל חיפה.

שטחי החולות בו מועטים ורכסי הרים כמו הכרמל ורכס סולם צור הם גבולותיו.

מישור החוף במפה

Big image

הנמלים בצפון הארץ

המטייל המגיע לאזור יכול להנות מהיסטוריה של המקום כמו היסטורית הנמלים במישור החוף יש שני נמלים אחד בחיפה ואחד בעכו נמל חיפה.נמל חיפה הוא אחד מהנמלים העיקרים בארץ כמו (נמל אילת ואשדוד).בנוסף הוא מדורג גם במקום הרביעי והגדול בעולם ההיסטוריה של נמל חיפה ארוכה .נמל חיפה נזכר כבר ב104 לפני הספירה המלך אלכסנדר ינאי שלט עליה עד שתלמי בשם לאתירוס הנחית חייל להילחם במלך אלכסנדר בהמשך הזמן ב1100 הצלבנים כבשו את הנמל והמקום והפכו לנמל עם שגשוג והרבה כלכלה ובסוף הפכה לבירת הגליל.
נמל חיפה - הסרט

תנאי התיישבות ומקורות הפרנסה במישור החוף

תנאי ההתיישבות בצפון הארץ הם טובים מכיון שבמישור החוף ישנו הרבה מים וקרקע סחף פוריה לכן קל לבנות חקלאות באזורים אלו בנוסף מישור החוף הצפוני הוא אזור הם הרבה עסקים ומקומות פרנסה ישנו את נמל חיפה ועכו שמעסיקים הרבה עובדים .ואת המפעלים ובערים הגדולות כמו חיפה ועכו יש הרבה מפעלי תעשייה מישור החוף הצפוני מדמה קצת את מישור החוף הדרומי בנוף ובהתנעלות. כמו כן בעבר היו שני נמלים נוספים בעתלית(מדרום לחיפה)ונמל קיסריה.

שירים לצפון

לצפון באהבה

אז פשוט באו

אני מזמין את כולכם לבוא לטייל באחד האזורים היפים בארץ. מישור החוף הצפוני הוא לא רחוק מדי וקל להגיע עליו אני ממליץ לטייל בהרי החרמון ובעיר חיפה מלאת האטרקציות והיסטורייה אז תיצאו מהבית ותראו את הארץ!!!