אקים

אגודה לאומית לקיום אנשים עם מוגבליות בישראל

מזה אקים ?

אקים ישראל, הינו ארגון ארצי של הורים ושל אנשים עם מוגבלות שכלית בישראל, הפועל כארגון ממוקד אדם, שמשמעותו ארגון המייצג את האנשים עם מוגבלות שכלית ואת משפחותיהם, תוך שמירה על זכויות האדם וחירותו

קצת על אקים

אקים הוקם בשנת 1951 כיום יש כ 34,500 אלף ילדים ומבוגרים עם מוגבלויות.

לאקים יש 60 סניפים ב77 ישובים שונים בארץ במגזר היהודי ובמגזר הערבי המנוהל על ידי ההורים וצוות המתנדבים


אקים מעניק למשפחות תמיכה רגשית, סיוע משפטי ומידע על זכויותיהם, באמצעות קו-הסיוע "הורים למען הורים" בטלפון: 1-800-399-333

לצד היותו ארגון מסנגר, מפעיל אקים בשיתוף משרד הרווחה והרשויות המקומיות, כ- 100 מסגרות ברחבי הארץ, בתחומי חינוך, דיור בקהילה, תעסוקה, תרבות ופנאי, מרכזי תמיכה ומרכזי משפחות, גיוס לצה"ל והתנדבות בשירות הלאומי האזרחי. כמו כן, אקים בונה, משפץ ומצייד את המסגרות מדי שנה, בשיתוף הקרן לפיתוח שירותים לנכים של המוסד לביטוח לאומי וקרן שלם.

בחרנו להתמקד בסניף אקים רחובות קצת על הסניף

סניף אקים רחובות הוקם בשנת 1958, הנהלת הסניף מונה 15 חברים , מתוכם 13 הורים לאנשים עם מוגבלות שכלית. ברחובות מוכרים כ 200 אנשים עם מוגבלות שכלית. הסניף מהווה מקור תמיכה וכתובת לפניות משפחות אנשים עם מוגבלות שכלית ברחובות וסביבתה , בודדים ומסגרות מהקהילה וכן למתנדבים אשר מעוניינים לסייע לאנשים עם מוגבלות שכלית. הסניף דואג להקמת מסגרות ושירותים מתאימים לאנשים עם מוגבלות שעלי בהתאם לצרכים. ופועל למען שילובם של האנשים עם מוגבלות שכלית בקהילה, ככל שניתן, ובכלל זה בתחומי הדיור, החינוך, התעסוקה והפנאי. לצורך קידום ופיתוח השירותים. הסניף עובד בשיתוף פעולה צמוד עם גורמים שונים כמו הרשות המקומית, קרנות ציבוריות, משרד הרווחה וביטוח לאומי. ברחובות פועל מערך דיור הכולל שני הוסטלים ושלוש דירות. המערך מפעיל מערכת ענפה של חוגים ופעילויות לשעות הפנאי. מתקיימת פעילות נרחבת בתחום הפנאי , פיתוח שירותים חדשים בהתאם לצרכים המועלים ע"י המשפחות והמסגרות.


האני מאמין של הסניף


בסניף אקים רחובות שמנו לנו למטרה לשפר את איכות החיים של האנשים עם מוגבלות שכלית בעיר ובני משפחותיהם. אנו פועלים בסניף למען קידום ומיצוי זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות שכלית בכל תחומי החיים .

הסניף מהווה מקור תמיכה וכתובת לפניות משפחות ואנשים בודדים בעלי מוגבלות שכלית .

יצירת קשר ומידע

יו"ר הסניף: אבי לנצמן


נייד: 052-9468686

מייל: avi_lantzman@walla.com
מנהלת הסניף והתעסוקה : עדית אבירם

סלולרי : 054-7250711

טלפון: 08-9351962 , 08-9356688

פקס: 08-9356776

כתובת מייל : taasuka@netvision.net.il

מגישים:

אפיק יונגר

שרון פרץ

שלומי אלזם