אנחנו והקהילה

גן הילדים, כיתה א' - ומה שבינהם

פעילות רצפים : הודיה, מחנכת א'2


בית הספר "זבולון המר" גני אביב, מבין את חשיבות השמירה על קשר חיובי ופעיל בין בית הספר לגני הילדים שבשכונת גני אביב.

כחלק משמירה על קשר איכותי ותורם, מקיים בית הספר מפגשים בין ילדי בית הספר וגני הילדים לאורך שנת הלימודים.

במפגשים אלו ניתנת לילדים הזדמנות לחוות זה את זה בצורה חיובית וחווייתית. המפגשים מייצרים שיח, הבנה, למידה משמעותית, ביטוי לגעגוע אצל ילדי א' ותחושת שייכות וצפייה אצל ילדי הגנים.

במפגשים המתקיימים בבית הספר ניתנת לידי הגן הזדמנות להכיר מעט את בית הספר, להפחית את החששות מהעלייה לכיתה א' שצפויה להם בשנה הבאה, ולערוך הכרות מהנה עם ילדי כיתה א' הנוכחית.

גם ילדי בית הספר מתגעגעים לגנים – לא מזמן ההליכה לגן הייתה כחלק משגרת יומם; קיים געגוע לריכוז הבוקר, למשחקי הקופסא והחצר ובכלל לפינוקים המיוחדים ששמורים לילדי הגן.

את סדרת המפגשים בתוכנית רצפים התחלנו במפגש ראשון בו יצאו ילדי כיתה א' לביקור בגנים באחד מימי שישי. הביקור כלל הצטרפות לשירי השבת בשעת הריכוז, טעימה מחלה מתוקה וריחנית וכמובן הדלקת נרות מרגשת וקידוש על היין. היה תענוג להביט בילדים שלא מזמן עלו לכיתה א' ועדיין זוכרים היטב את השירים האהובים עליהם מהגן.

בסיום הריכוז ניתנה לילדים אפשרות למשחק חופשי בחצר הגן ובפינות השונות. הילדים שכחו לרגע כי הם אורחים ומצאו את מקומם בקלות רבה.

בהמשך מתוכננים מפגשים נוספים בהם ילדי הגן יגיעו לפעילות עשירה בבית הספר.

מפגשים עם אלראשדיה

ד'1

אנחנו תלמידי כיתה ד'1 משתתפים השנה בתכנית בה אנו נפגשים עם בי"ס ערבי בשם "אלראשדיה" בעיר לוד , בליווי של עמותת "אפשר אחרת".

אנחנו רוצים לשתף אתכם באחד המפגשים שהתרחש בקרקס בכפר הירוק. חיכינו למפגש בקוצר רוח והתרגשות.

נפגשנו עם מדריך בשם גולי .עשינו המון פעילויות וכיף חיים. התחלקנו לזוגות : תלמיד מזבולון המר ותלמיד מאלראשדיה . למדנו לעשות ביחד פירמידות , עשינו תרגילים על הטרפז ,וקפצנו על מזרון מתנפח.

בהתחלה חששנו מהם כי לא ידענו עד כמה הם נחמדים וטובי-לב.

בסוף המפגש היה קשה להיפרד מהם. יצאנו משם עם חברים חדשים והמון שמחה בלב.

מחכים כבר למפגש הבא.

אפשר אחרת

אורי אריה - ד'2

"אפשר אחרת" הינה תכנית הבאה לקרב ולקדם את ערך החיים המשותפים בלוד מתוך סובלנות ולהכיר את האחר.

במהלך השנה התקיימו מפגשים משותפים בין תלמידי שכבת ד' לתלמידי אלראשדיה . חלק מהמפגשים התקיימו בבתי-הספר כשכל בי"ס מארח את השני ,אך היו גם מפגשים יוצאי –דופן וחווייתיים במיוחד כגון: מפגש משותף בקרקס, מפגש משותף במוזיאון ואפילו מפגש משותף בין המורים של שני בתי-הספר.

מפגש מיוחד במינו היה מפגש משותף להורים ולתלמידים משני בתי הספר שיתקיים באלראשדיה.

במפגש נאמרו דברי פתיחה ע"י שני מנהלי בתי- הספר הגברת ברדה איריס ולאחר מכן נשא דברים מנהל בי"ס אלרשדייה מר אמין אלג'אמל.
לאחר דברי הנאום נערכה סדנת תיאטרון משותפת להורים ותלמידים משני בתי הספר.
נדרשנו בסדנה ליצור קשר עין, להגיד אמירות ולהציג את עצמנו באמצעות משחק.
במהלך הסדנה כיבד אותנו בנוכחותו מר יוסי הרוש, סגן ראש עיריית לוד.
טעמנו ממאכלים האהובים על הילדים שאותם הכינו ההורים משני בתי הספר - ממש שולחן ערוך מכל טוב!
יש לציין את רצינות המארגנים והמורים שלוקחים חלק חשוב בעשייה ולהצלחתה.
מאוד נהניתי להשתתף בתכנית והיא תרמה לי להכיר את האחר יותר טוב. אנו מודים לעמותת "אפשר אחרת" שליוותה אותנו לאורך כל הדרך והפעילה תכנית מצוינת.

Big image
תשדיר זמן קהילה עמותת "אפשר אחרת"

יום ירושלים

ג'2 והמחנכת מורן אלבז

טקס יום ירושלים הוצג השנה ע"י כיתה ג'2 והמחנכת מורן אלבז . הטקס גולל את סיפורה של רינה, ילדה מהעיר העתיקה, אשר משחזרת את המציאות מימי מלחמת השחרור בקרב על העיר העתיקה. הטקס לווה בקטעי קריאה, המחזה, תיפוף וריקוד אשר היוו המשך ישיר להמחזה וריתקו את הצופים. עם קטעי הריקוד והתיפוף הופענו גם בבית הקונסרבטוריון בערב יום ירושלים. אנו רוצים להודות לכל ההורים שהיו שותפים וסייעו להצלחת הטקס. למנהלת בית הספר הגב' איריס ברדה ולמורה מיטל פורת על התמיכה והליווי הצמוד. לאלזה ספקטור על הליווי המוזיקלי והכוריאוגרפי. למורה לסינקופה שלומי על לימוד והובלת קטעי התיפוף. ללינורה זובנקו (אמא של לאון ו'2), על התפאורה המדהימה ולדיאנה מירצין (אמא של לינוי) על האיפור.

יום ירושלים לוד מופע של זבולון המר