הצגת למידה - נועה פלג

למידה משמעותית - היבטים חיוביים והיבטים פחות חיוביים

חוויתי למידה משמעותית בנושא ה"שאלה הפורייה". זו נקודה המועילה ומבססת נקודת פתיחה לרב שיח בקרב חברי ההפקה לגבי מה מעניין אותם, על מה הם היו רוצים להתמקד בדיאלוג העתידי שלהם עם הקהל. השאלה הפורייה היא מעין מצפן שמללוה את ההפקה. לדוגמא: צפיתי באחת הפרזנטציות של מורה עמיתה. שאלתי אותה מה היתה השאלה הפורייה (שכלל לא באה לידי ביטוי על הבמה) אחרי שביררתי מהי השאלה היה לי קל לדייק ולהבהיר את הערותיי.

השאלה הפורייה עוזרת לי בהנחיית התהליך מציאת השפה הבימתית.

נושא שני היה חקר פעיל: התכנון של הלמידה שמבוססת על חקירה, איסוף מידע רלוונטי הועיל לאיסוף חומרים שהעשירו את הידע, יצירתיות, פרשנות וכד'.

בתחילת הדרך הייתי במקום של הגדרות יותר כלליות ואינטואיטיביות. יתכן והשתמשתי במושגים אחרים כדי להבנות את אותו תהליך והשגת מטרות. בכל אופן ההשתלמות עזרה לי להגדיל את המודעות והשכלול הכלים לחקירה והרחבת הידע.

אני מרגישה שאני צריכה להתפתח בנושא הרפלקציה. אני חושבת שאני צריכה להבנות יותר את המקומות שניתנות רפלקציות ומשובים כדי שהתלמיד יידע את מצבו ומידת התקדמותו בתהליך.

ההיבט שלגביו אני חשה אי נוחות היא ציר הזמן. אני לא חושבת שצריך שציר הזמן יהיה ברזולוציות כאלה. הדינמיקה בבית הספר משתנה, התיכנון המוקפד לא מתאים לאישיות שלי, לא מתאים לתהליך היצירתי, גוזל המון אנרגיות בלעבוד בצמוד אליו (גם כשהייתי בהריון לא חייתי את ציר הזמן שלו בשבועות)

אני