המצאות כחול לבן- חדר ניתוח מתנפח

דפנה כהן,אביגייל פלינט,תומר וייס,רן ארד,אור עין-דר ורומי קרן

מי המציא אותה? ספרו בקצרה על תולדות חייו.

החברה שהמציאה את חדר הניתוח המתנפח היא חברה ישראלית בשם Sys-Technologies הידוע גם פשוט כמו SYS , מספקת מערכות טכנולוגיית מידע באמצעות שירותים ומערכות תקשורת אלחוטית עבור : משרד הביטחון, המשרד לביטחון פנים ולקוחות מסחריים שונים עבור לקוחות מסחריים גדולים בתחום התקשורת .כלי עזר , בנייה , כימיקלים, תעשיות ביו , מוצריה ושירותיה משמשים לניהול נכסים מרחוק .גם SYS מספקת שירותים פיננסיים וניהול , בעיקר ללקוחות ממשלת ארה"ב . מאז החברה נוסדה , זה כבר מבוסס או סביב סן דייגו , קליפורניה .


מה הצורך שהביא להמצאה זו?

הצורך שהביא להמצאה זו הוא שבמצבי חירום שאין אפשרות

לפנות פצועים לבתי חולים או לסביבה סטרילית אחרת משתמשים בחדר הניתוח המתנפח שזו סביבה נקייה ממזהמים וחיידקים ובזמני לחץ לדוגמא ברעידות אדמה שאין אפשרות לפנות פצועים משתמשים בחדר הניתוח המתנפח.


מה אופיה של ההמצאה ? לאיזה תחום היא משתייכת?


ההמצאה מאפשרת לטפל בפצועים ברגעי לחץ שאין אפשרות להעביר אותם לבתי החולים ושומרת בזמן הניתוח על סביבה סטרילית ונקייה, ההמצאה שייכת לתחום הרפואה.

מה הם האמצעים (כלים) בהם נעזר האדם לפני המצאה זו, וכיצד הקלה ההמצאה על חיי האדם?

האמצעים בהם האדם נעזר לפני ההמצאה היה בתי חולים שדה שהוקמו בשטח כדי לטפל בפצועים אך בתי חולים אלו לא היו הכי סטריליים ונקיים מחיידקים ואז המציאו את חדר הניתוח הפתוח, המצאה זו הקלה על חיי האדם בכך שבשדה קרב יש פצועים שצריכים לעבור ניתוח יכולים לעבור אותו תוך מספר דקות בחדר סטרילי ונקי במקום לחכות בזמן שהפצעים הפתוחים מזדהמים.
פיתוח כחול לבן לשדה הקרב: חדר ניתוח מתנפח