אזרחות עבודת העמקה

הימין והשמאל הקיצוני

"קיצוניות מימין ומשמאל" עבודת העמקה –זכויות האדם

מבוא

בעבודה זו נדבר על תופעת הימין והשמאל הקיצוני במדינת ישראל, ארגוני השמאל והימין כמו: להבה ,, שוברים שתיקה ובצלם. ארגונים אלו פוגעים במדינה ובזכויות אזרחיה בכל מיני דרכים הכפשות,פגיעות ,הסתות וכדומה.

בעבודה זו נדבר על הקשר בין זכויות האדם לפעילותם של ארגונים אלו.

קצת על השמאל והימין קיצוני

רקע כללי לתופעה

שמאל קיצוני- השמאל הרדיקלי בישראל מורכב מיחידים ומתנועות חברתיות-פוליטיות, המזוהים עם רעיונות השמאל הרדיקלי העולמי, כפי שהם באים לידי ביטוי במדינת ישראל. אנשי השמאל הרדיקלי בישראל שואפים לשוויון זכויות מלא בין כל פרטי החברה הישראלית ושמים דגש על מתן זכויות אלו לפלסטינים תושבי האזורים שבשליטת ישראל. כמו כן דוגל השמאל הרדיקלי בשינויים עמוקים במבנה החברה, במיוחד בתחומי הלאומיות, הכלכלה, התרבות ויחסי הכוחות בחברה.

ימין קיצוני- הימין הרדיקלי בישראל כולל בתוכו ארגונים, ואישים מן הימין הפוליטי בישראל בעלי דעה רדיקלית. הימין הרדיקלי חותר לשינויים משמעותיים במשטר או באופי התרבותי בישראל. חלק מהימין הרדיקלי תומך בפתרונות רדיקליים לבעיות המדיניות של מדינת ישראל ולשינוי החוק בהתאם לכך.

כמובן שכיום שהשמאל והימין הקיצוני זה כבר מזמן מעבר לדעה פוליטית.

תופעה 2-מימון ארגון השמאל בצלם מתומכי ה-BDS ומדינות אירופה.

BDS ראשי תיבות של): Boycott, Divestment and Sanctions - חרם, מניעת השקעות, ועיצומים) הוא קמפיין לחרם על ישראל הכולל חרם כלכלי, אקדמי ותרבותי. הקמפיין החל ב-9 ביולי 2005 על ידי 171 ארגונים לא-ממשלתיים פלסטיניים וארגוני שמאל רדיקלי "למען חרם, משיכת השקעות וסנקציות נגד ישראל עד שתתיישר עם החוק הבינלאומי ועקרונות אוניברסליים של זכויות האדם".

בכתבה מוצגים מקורת המימון של ארגון השמאל בצלם וביניהם תומכי הBDS ומדינות אירופיות ומה זאת אומרת בדיוק שמדינות שלא רוצות בקיומה של מדינת ישראל ממנים את ארגון בצלם(הוא לא היחיד) על מנת שימצא "דברים רעים" על המדינה.


לכתבה המלאה:http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/747/937.html

דעתי והפתרון לבעיה הוא

הוצאת כל ארגוני השמאל והימין הקיצוני מהחוק. הליך זה יביא לשקט במדינה,לפחות שנאה ואלימות ואז המדינה תוכל לשגשג ולפרוח.