Działa Się!

Warsztat

Masz sensowny projekt?


Szkolenie/warsztat Działa Się! jest stworzony dla osób z „sensownymi” projektami, które chcą ruszyć lub przyspieszyć z ich realizacją.


W Sieci Sensownego Biznesu „sensowny” projekt jest przede wszystkim oparty na pasji i chęci wykorzystywania swoich talentów dla dobra wszystkich. Wiele z tych projektów w uproszczeniu można nazwać społecznymi lub społecznościowymi. Nie jest to kluczowe, jednak w Sieci Sensownego Biznesu kładziemy dodatkowy nacisk na wykorzystanie IT, społeczność, innowacyjność modeli biznesowych i skalowalność.


Działa Się! jest dla wszystkich projektów, niezależnie od ich stopnia zaawansowania. Formuła spotkania sprawia, że dla wszystkich będzie ono wartościowe.

Najbliższe warsztaty

Zapisz się!

Już w najbliższym czasie Działa Się! będzie w całej Polsce. Jeśli jesteś zainteresowany/a to wypełnij formularz, abyśmy mogli Cię poinformować o spotkaniu w Twoim lub pobliskim mieście. Będziemy wdzięczni za pomoc w organizacji i promocji wydarzeń.

Program

10.00 Poznajmy Się! - 1 minuta na przedstawienie się

10.30 Wprowadzenie - Projekt jest jak dom

11.00 Przerwa

11.10 Opracowanie lean canvas własnego projektu

12.50 Przerwa

13.00 Podsumowanie i wnioski

14.15 Przedstawienie programu akceleracyjnego Działa Się!


14.30 Pytania i przestrzeń na dyskusje.

Poruszane tematy

· Finansowanie (impact investing, crowdfunding, hybryda)

· Marketing (Segmentacja, pozycjonowanie, targetowanie)

· Lean Startup (MVP, Customer Development)

· Najpopularniejsze mity

· Najczęstsze bariery

· Przydatne narzędzia (facebook, email marketing, brainstorming, produktywność)

· Modele biznesowe (przedsiębiorczość społeczna, ekonomia współpracy, crowdsourcing)

· Budowanie zespołu i społecznośći

Spotkanie poprowadzi Dawid Sokołowski

Założyciel Sieci Sensownego Biznesu. Podczas pracy w Gildii Aniołów Biznesu oraz funduszu VC ZernikeMeta Ventures przez jego ręce przeszło ok. 700-800 projektów. Wielokrotnie prowadził warsztaty i prezentacje dotyczące rynku startupów w Polsce, dealflow oraz przygotowania projektów do inwestycji kapitałowych. Ma także na swoim koncie lekcje z dwóch nieudanych własnych projektów.


Jako wielki zwolennik interdyscyplinarności czerpie doświadczenia i umiejętności z wielu źródeł. Jego zainteresowania dotyczą m.in. crowdsourcingu, ekonomii współdzielonej, przedsiębiorczości społecznej, kreatywności, studiów przyszłości, ale także filozofii wschodu, psychologii czy zdrowego stylu życia.


Pomaganie w rozwoju sensownym projektom jest jego misją i pasją przez którą może wykorzystywać swoje talenty, aby służyć innym.

Lean Canvas

Moc Lean Canvas leży w jej prostocie. Jeśli chcemy zmieścić opis naszego projektu na jednej kartce A4 to musimy być naprawdę bardzo zwięźli. Przede wszystkim trzeba się skupić na tym co najważniejsze. I tutaj leży cała trudność. Lean canvas jest bardzo dobrym narzędziem do burzy mózgów, dzięki któremu skupiamy się na esencji zamiast na zbędnych opisach i rozmyślaniach. Naprawdę potrafi otworzyć oczy.

Projekt jest jak dom

Najbliższe warsztaty

Zapisz się teraz!

Już w najbliższym czasie Działa Się! będzie w całej Polsce. Jeśli jesteś zainteresowany/a to wypełnij formularz, abyśmy mogli Cię poinformować o spotkaniu w Twoim lub pobliskim mieście. Będziemy wdzięczni za pomoc w organizacji i promocji wydarzeń.

Zobacz także nasz program akceleracyjny

Więcej informacji na: https://www.smore.com/wr6aw-dzia-a-si

Sprawdź też inne nasze wydarzenia

Sensowne finanse na sensowny projekt. Crowdfunding i impact investing


Lublin, 24 kwietnia

https://www.smore.com/n8xdv-crowdfunding-i-impact-investing

Podaj dalej!