שיר על המשפחה

סוויסה נריה-דוד

בואי אמא

מילים: לאה נאור

לחן: אדוארד קולמנובסקי

כל האור מזמן הלך לו,

אל תלכי פתאום גם את.

בואי אמא, בואי אמא,

בואי שבי איתי מעט.


בעצים מכה הרוח,

וידייך כה חמות.

אל תלכי, ספרי לי אמא

איך באים החלומות.


אם פתאום מלאך יופיע,

אל חדרי יבוא בלאט,

בואי אמא, בואי אמא,

ותיראי אותו גם את.


לא, איני פוחד בחושך,

ואיני רועד בכלל.

בואי אמא, בואי אמא,

שבי איתי עד שאגדל.

בואי אמא אסנת פז

שאלה מספר 1:

הדמיות המופיעות בשיר הם : אמא ובן

על פי השיר תיאורה של האמא שהיא דואגת מפנקת מחממת

לעומת זאת הבן תאירו רוצה את אמא לא יכול בלי אמא ומבקש את חברתה

שאלה מספר 2:

מערכת היחסים בין הדמויות היא טובה אבל הרוב עצובה וזה בא לידי ביטוי שהבן קיבל עד עכשיו אהבה דאגה וחום אבל פתאום היא הלכה והוא כבר לא מקבל את מה שקיבל בעבר לכן מערכת היחסים טובה אבל עם הרבה עצב.

שאלה מספר 3:

היחס המשוררת לדמות האם זה כמו שהסברתי קודם שחשבתי שזה בן אבל זה המשורר והיחס הוא שהמשורר צריך חום ואהבה צריך שמשהוא ידאג לו שיספרו לו דברים ושלא יפחד במצבים קשים.

שאלה מספר 4:

אסנת פז היא זמרת ישראלית. עיקר פעילותה הייתה בשנות ה-60. התפרסמה בשירים "רוח עצוב", "שיר שלכת אדומה", "תחת זיו כוכבי שמים", "בואי אמא", "כובע של קש", "בת הרב", "אורי" ואחרים.

אסנת פז נולדה בקיבוץ שער העמקים, שם הייתה סולנית, וגם נשלחה ללימודי פיתוח קול. אחרי שעזבה את הקיבוץ והייתה כבר אמא לשניים, זכתה במקום הראשון בתחרות כישרונות ארצית, ומיד הוזמנה להקלטות בקול ישראל ולהופעות ברחבי הארץ. ב-1964, הקליטה פז ב"הד ארצי" את תקליטה הראשון, שבו ביצעה שירים של המלחינים נחום היימן ויוסף הדר‏[. ב-1965, הוציאה את אלבום הבכורה שלה. בשנת 1968 הוציאה את אלבום שירי יצחק קצנלסון, משורר שנספה בשואה, עליו עבדה כשנתיים ימים. נשיא המדינה דאז, זלמן שזר, הזמין אותה לכבוד המפעל הזה אל בית הנשיא, ולאחר מכן הוזמנה להופעות באירופה ובארצות הברית. שיריה צעדו במצעדי הפזמונים. היא הוציאה גם מבחר שירי ילדים והשתתפה באוספים רבים, נסעה לארצות הברית ללמוד בבית הספר למשחק ולשירה של יוטה האגן, הופיעה ברחבי ארצות הברית וקנדה, בשנת 1980 יצאה בתוכנית חדשה‏.

אוסף משיריה יצא על דיסק בחברת אן אם סי. כיום אסנת פז עוסקת בכתיבה, בציור ובכתיבת טקסטים לזמרים.

שאלה מספר 5:

שאלה מספר 5:

לדעתי צריכה להיראות מערכת היחסים במשפחה טוב מאוד במשפחה אחדות עזרה לזולת אחד אוהב את השני כולם עוזרים וכולם מצליחים. אהבה אחווה רעות למרות כל המכשולים שיש בדרך פשוט לא לוותר ולשמור על אחדות זו.

שאלה מספר 6

התמונה מראה את הקשר המשפחתי החם והאוהב
Big image