עבודה בזהירות בדרכים

מאת: אליאב אבן

מבוא

ב 26.11.2015 בצהריים (יום ה') אוטובוס התהפך על צדו בין היישובים רימונים וכוכב השחר באזור בנימין. התוצאה קשה: רב"ט סתיו פרטוש ממעלה אדומים נהרגה, וכ-40 נפצעו קל. ככל הנראה האוטובוס נסע בעיכול במהירות מופרזת ואיבד שליטה על האוטובוס וכתוצאה מכך האוטובוס הלתפך, לדברי הנהג: רכב פלסטיני הגיח מולו וכך איבד שליטה, בנוסף הוא טוען שהרכב הפלסטיני החל להתנגש באוטובוס בזמן הנסיעה. יחד עם זאת בזמן הנסיעה החיילים טענו שהם: "צעקו שהנהג נסע מהר והם היו בהיסטריה כללית מסביב".


הנזק הנגרם ואופן הטיפול בו: מסוק של חיל האוויר הוקפץ לזירה לפינוי חלק מהנפגעים. הפצועים קל סבלו מחתכים ומחבלות קלות. פצוע שמצבו הוגדר תחילה קשה פונה במסוק לבית חולים בילינסון בפתח תקווה, ושם השתפר מצבו ואז הוא הוגדר בינוני. עשרה פצועים פונו לתל השומר שמונה מהם במצב קל ושניים מצב בינוני. כ-27 נפגעים באורח קל פונו באמבולנסים וניידות טיפול נמרץ של מד"א לבתי החולים בירושלים, בהם עשרה צעירים שהגיעו לבית החולים הדסה הר הצופים, ו-12 לבית החולים שערי צדק. עקב פינוי כמות גדולה של פצועים, הכריז בית החולים הדסה עין כרם על אירוע רב נפגעים. חדר המיון פונה וחדרי הניתוח נמצאים בכוננות.


נהג האוטובוס, שנפצע קל, סיפר: "לקחתי מהבסיס 40 חיילים לירושלים. באמצע הדרך בכוכב השחר, יש פנייה, זיג זג. שם רכב של פלסטינאים בא אליי, כמעט דפק אותי וסובבתי את ההגה ימינה. אחר חזרתי לשמאל ובאמצע האוטובוס שלי נפל לצד ימין". לדבריו, מהירות הנסיעה הייתה בין 60 ל-70 קמ"ש.

עקרונות הבטיחות שלא שהופרו

ככל הנראה הנהג עבר על שני עקרונות בטיחות.

העיקרון הראשון הוא עקרון ההתייחסות הכוללת לסביבת התעבורה\ עקרון הפער. הנהג היה צריך לשים לב לעיקול החד ולא להסתמך על היכולות הטכניות של האוטובוס ולהאט לפני העיקול מכיוון שרכב (במיוחד אוטובוס) אינו יכול לעמוד בפניות חדות כאלה במהירות גדולה גם בשל מסתו של האוטובוס וגם בשל בנייתו וחלקיו והמכניים.


בנוסף לכך הנהג טען כי רכב פלסטיני החל להתנגש באוטובוס וכך בעצם איבד את השליטה, הנהג היה יכול למנוע זאת עם היה עוצר בצד ומתקשר לכוחות הביטחון בנוסף האוטובוס היה ממוגן מפני יריות וסיכוי הפיגוע היה נמוך יותר. אבל בכל זאת קשה לשלוט על אוטובוס במשקל כמה טונות מלא בחיילים ובציוד כאשר מכונית מתחילה להתנגש בך שאתה נוסע בעיקול חד.

תמונות מהאירוע

ההביט הפיסיקאלי

כאשר אוטובוס נוסעה במהירות כזו בעיקול ועם משקל שכזה מופעלים על האוטובוס כוח צנטרפוגאלי ( בכוח שמושך עצם מסתובב) וכוחות g מה שגרם לאוטובוס להתהפך .

עם הנהג היה נוסע במהירות נמוכה הכוחות אשר היו מופעלים על האוטובוס היו יורדים ביחס ישר. והיה אפשר למנוע תאונה זו.

Big image

סיכום ומסקנות מהאירוע המתרחש

אפשר לסכם את כל האירוע בכך שאם הנהג היה נוסע המהירות מופחתת ומתייחס לסביבה באופן יותר חשדני ורציני והיה מספיק זהיר ההינו יכולים למנוע אסון זה. אז לסיכום כאשר רוצים לפנות כל פניה שהיא יש להאט את הרכב ולהיות עירנים ופיקחים למתרחש סביבנו.