זכרון יעקב ושביל ישראל

כל מה שלא ידעתם על המושבה הקסומה...

איפה? מתי? מה?

זכרון יעקב היא אחת מהמושבות הראשונות בארץ ישראל, והיא הוקמה בשנת 1882. כבר אז מאפייניה המובהקים של זכרון היו יין ומרגוע. המושבה זכרון יעקב נקלעה לקשיים כלכליים בעת הקמתה וללא עזרתו של הברון רוטשילד לא הייתה מצליחה להתקיים ולפרוח.

תמונות

גני רמת הנדיב

בזכרון יעקב נמצאים גנים יפהפיים הנקראם על שם הברון רוטשילד. בגנים הללו תוכלו למצוא שלל צמחים וגוונים ותוכלו לחוש בקסמו של המקום דרך האווירה הפסטורלית השוכנת בו. במקום נקברו הברון רוטשילד ואשתו אדלאיד וקיימת האפשרות לבקר בקברם. אלה גנים מקסימים ויפהפיים, חוויה קסומה לכל המשפחה.
Big image

בית אהרונסון

בזכרון יעקב פעלה בעבר המחתרת ניל"י, נצח ישראל לא ישקר, בראשות שרה ואהרון אהרונסון. הם גרו בזכרון יעקב ולאחר מותם הנציחו את הבית, שימרו אותו והפכו למוזיאון שבו מתועדים חייהם. כמובן שפעילות זו מסעירה לא פחות מגני רמת הנדיב, אך מתאימה פחות לילדים קטנים. מומלץ לקפוץ לביקור.
Big image

מאפיינים וגילאים

כפי שציינו קודם, המאפינים המובהקים של זכרון הם יין ומרגוע. היקב הראשון שהוקם בזכרון יעקב הוא "יקב כרמל" אשר הוקם בשנת 1889 וממשיך לשגשג ולפרוח גם היום. על אף שזכרון מתאימה במיוחד לזוגות הרוצים ליהנות מאווירה אירופאית בארץ, לילדים לא חסר מה לעשות. במושבה שלל אטרקציות ופעילויות מהנות אשר יהוו ביקור חוויתי ומהנה לילדים.
Big image