בן 4 הסתובב עם כיפה על ראשו והוכה.

גבר בשנות ה-20 לחייו היכה ילד יהודי באוקלנד, ניו זילנד.

מדווחת: שביט שיר, ניו זילנד

מזעזע אותי לדבר על כך, מזעזע אותי לדווח אך בתור עיתונאית אני חייבת לספר את אשר ראו עיני. בצהרי שישי האחרון, בזמן שהייתי בטיול בניו זילנד, נקלעתי לאירוע עצוב מאוד שמעיד על האנטישמיות שקיימת גם ברחובות ניו זילנד. ילד יהודי בן ארבע, חזר עם אימו מהגן כשכיפה על ראשו. האם הייתה עם עוד כמה ילדים, וכולם צעדו לכיוון ביתם בעיר אוקלנד שבניו זילנד. לפתע הופיע גבר בשנות ה-20 לחייו , ניגש לילד והיכה אותו בראשו. לאחר מכן הגבר נעלם. לכל הנוכחים היה ברור שהתקיפה הזו היא על רקע אנטישמי. לתוקף הייתה חזות "מזרח תיכונית". למרות שזה לא חדש ומידי יום ויום אנחנו שומעים על סיפורים של תקיפות יהודים בעולם כולו על רקע אנטשמי, על רקע של שנאה דתית, מקרה זה הדהים אותי. לראות מול עיני מקרה של תקיפה של ילד חלש ופגיע שכל מה שעשה זה לחבוש כיפה ולהראות בציבור את יהדותו זה גורם לי עצבות גדולה. הייתי רוצה להאמין שהמצב משתפר....

היהודים באוקלנד

לפי הכרותי את המקום, בעיר אוקלנד מתגוררת קהילה יהודית קטנה שרוב חבריה אינם דתיים או חובשי כיפה דרך קבע. כנראה באמת חוששים. אך התברר לי שראשי הקהילה היהודית הפיצו מכתב לקהילה. מכתב זה חשף את המקרה דווח שם כי האירוע התרחש מחוץ לבית חב”ד בעיר.

בנוסף לכך, בכלי התקשורת המקומיים טוענים גם כן כי ככל הנראה מדובר באירוע על רקע גזעני, זאת בשל העובדה כי הילדים חבשו כיפות בעת התקיפה. המשטרה המקומית עדיין חוקרת את הנושא, וטוענת כי הם אופטימיים לגבי זיהוי חשודים בתקיפה.

כולי תקווה כי ימצאו את הנוגעים בדבר ויענישו את הבחור התוקף. אני מתארת לעצמי את התחושה ששוררת בקהילה היהודית לאחר מקרה שכזה...ילדים ונשים מפחדים להסתובב ברחובות וזאת תחושה נוראית. בואו נתפלל שתופעה זו תעלם ובמהרה!!! אמן.