Bizden Haberler

17 Aralık 2021

Big picture

Vakfımızın Yeni Yönetim Kurulu Görevi Devraldı


Vakfımızın Yönetim Kurulu’nda 2019-2021 döneminde büyük bir gururla hizmet veren mezunlarımız görev sürelerini tamamladı. Bayrağı, 11 Aralık 2021 günü yapılan Mütevelli Heyeti Toplantısı’nda, yine mezunlarımızdan oluşan yeni Yönetim Kurulu'na teslim etti.


SEV’in yeni dönem Yönetim Kurulu'nu sizlerle paylaşmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki 3 yıl boyunca görev yapacak olan Sayın Piraye Erdem (ACI’80) başkanlığındaki Yönetim Kurulu aşağıdaki isimlerden oluşmaktadır.


Yeni Yönetim Kurulumuz da Vakfımızın, “Akademik düzeyi ve sosyal bilinci ile değer katan, çok yönlü, mutlu ve evrensel bireyler yetiştirmek” misyonu doğrultusunda hizmet etmeye devam edecektir.

Big picture

Engelliler Gününde Oturarak Voleybol TurnuvasıDünya Engelliler Günü, Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılından bu yana 3 Aralık'ta kutlanan uluslararası bir farkındalık günüdür. Ülkemizde de 3 Aralık haftası boyunca, engelli haklarını ilgilendiren konularda farkındalık çalışmaları ve bilgilendirmeler yapılmakta, etkinlikler düzenlenmektedir. Tarsus Amerikan Koleji olarak biz de Engelliler Günü’ne katkı sağlamak amacıyla; her koşulda sporun yapılabileceğini, bir engelin olmadığını anlatabilmek için 3 Aralık haftasında bir farkındalık çalışması yaptık. Beden Eğitimi Bölümümüz tarafından derslerde, paralimpik spor dalı olan oturarak voleybol kuralları anlatıldı ve öğrencilerimizle oturarak mini bir turnuva yapıldı.


Badminton Turnuvasından Kupa ve Madalyayla DöndükTarsus Amerikan Koleji Badminton Takımımız; Mersin Tenis Kortunda 13-14-15 Aralık günleri oynanan Genç A Erkekler Kategorisi Badminton Turnuvalarında, verdikleri mücadele sonucunda Mersin İl 3.sü olarak kupa ve madalya ile dönmüştür. Badminton takımımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Potada da Namağlup İlerliyoruzTarsus Amerikan Koleji Basketbol Takımımız; Mersin Edip Burhan Spor Salonunda 15 Aralık Çarşamba günü oynanan Genç A Erkekler Kategorisi basketbol maçında, İçel Anadolu Lisesini 2 sayı farkla yenerek, grupta hiç mağlubiyet almadan liderliğe devam etmeyi başarmıştır.


Basketbol takımımızın verdiği mücadeleyi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Big picture

Voleybol Takımımız Namağlup Liderliğe Devam Ediyor


Tarsus Amerikan Koleji Voleybol Takımımız; Mersin 1000 Kişilik Spor Salonunda 14-15-16 Aralık günleri oynanan Genç A Kızlar Kategorisi voleybol maçında, tüm rakiplerini yenerek grupta hiç mağlubiyet almadan liderliğini korumayı başarmıştır. Takımımızı verdikleri mücadeleden dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Big picture

Masa Tenisinden Kupa ve Madalya ile Döndük


Mersin Servet Tazegül Spor Salonunda 9 Aralık Perşembe günü oynanan masa tenisi turnuvalarının 2. gün elemelerinde, Tarsus Amerikan Koleji Masa Tenisi Takımı, Gelişim Kolejini 3-2 ve Mersin İmam Hatip Lisesini 3-2 yenerek, lider olarak 8’li turlara katılmaya hak kazandı. Masa Tenisi Takımımız 10 Aralık Cuma günü yapılan turnuvalarda verdikleri mücadele sonucunda ise Mersin İl 4.sü olarak kupa ve madalya ile döndü. Masa Tenisi Takımımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Big picture

Kütüphane Yeni Yıl Etkinliklerinde Sürpriz HediyelerKitap Kapakları Yarışmasına katılmak için her Çarşamba saat 12:50’de okul e-postalarınızı kontrol etmeniz yeterli. “Kitap kapaklarını en hızlı ben tahmin ederim” diyorsanız, her Çarşamba okul-e postalarınıza bakın ve sürpriz hediyelerden biri sizin olsun. Şimdiden başarılar ve MUTLU YILLAR diliyoruz!


Big picture

TAC'de YKS Hazırlık Çalışmaları


YKS Çalışmalarımızı anlatan videoyu izlemek için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız.

Haftalık YKS Bülteni


Hafalık YKS çalışmalarının detayları için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız.

Big picture

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture