interní Ipsos News

Květen 2015

Pár slov úvodem...

Ahoj všem!
Naše výsledky za první čtvrtletí byly horší než loni. Přemýšlejme proto všichni nad každou vynaloženou hodinou naší práce, nad každým nákladem, který platíme.


Jestli všichni používáme nejrůznější “udělátka” od Statistiky a IT atd. Prostě jestli nezapomínáme být co nejefektivnější. Věřím, že vše v druhém čtvrtletí doženeme, protože je hodně rozpracovaných nabídek, ale ostražitost, iniciativa a pokora jsou vždy na místě.


Díky a pěkný den,
Radek

Novinky z oddělení

UU (Kvalita): Naďa

V kvalitě jsme letos zapracovali na KVALITATIVNÍ NABÍDCE CENSYDIAMU. Vedle standardních modulů, které dnes existují (Censydiam Essential sloužící pro vydefinování položek do kvantitativního dotazníku, Censydiam Dynamic umožňující nám detailně porozumět vnímání kategorie a motivací a Censydiam 360 plnohodnotný Censydiam), jsme připravili společně s Lenkou Šilerovou Censydiam Relationship Management. Jedná se o využití Censydiamu v oblasti human resources managementu (relevantní je tento přístup např. firmy fungující na bázi obchodních zástupců s potřebou optimalizovat vztahy na různých úrovních – mezi obchodními zástupci, mezi zástupci a vedením a vůči klientům). Zároveň můžete nabízet Censydiam MINI – tedy využití 1-3 Censydiam technik v rámci „standardního kvalitativního výzkumu“, které nám umožní představit výhody Censydiam rámce a filozofie a získat tak do budoucna plnohodnotné Censydiam projekty.


Nežijeme však jen Censydiamem! Vrhli jsme se plnou silou do VIDEÍ A VIDEO REPORTINGU. Dnes pro Vás máme komplexní nabídku videí, které Vám můžeme připravit a prodat klientovi. Můžete nabízet VIDEO STANDARD STUDIO sestavené ze záznamů ze kvalitativních rozhovorů a focus groups (např. 10 minutový sestřih za 12 000 Kč) , nebo VIDEO STANDARD ON THE GO speciálně natočené rozhovory s pomocí smartphonů/iPhone (5-7 minutové video za 14 000 Kč), ale také VIDEO PROFI –tedy profesionální video s kameramanem, režisérem a profi technikou, na které si najímáme externí profi filmové studio (představte si imagové video pro síť hotelu, délka 3-5 minut za 30 000 – 40 000 Kč).OBSERVER/ AUTOMOTIVE: Arnošt

Děkuji všem, kteří posílali návrhy názvů pro nové SUV ŠKODA, které jsme měli možnost vidět na světové interní premiéře v Mladé Boleslavi. Nejvíce padaly názvy „Big Foot“ a „Grizzly“. Německému vedení ŠA se však tyto názvy nelíbí, respektive zavrhli je již dříve :(.


Na zmíněné premiéře byly představeny i další modely, které v následujících 2 letech vyjedou do světa (např. nový Roomster, nový YETI). Pomocí 200 tabletů (!), hosté z celého světa hodnotili vzhled těchto nových modelů. Děkuju Vláďovi B., Radku K., Petru Š. a Zdeňkovi Kolínovi za skvělou přípravu a realizaci. Také děkuji týmu Mystery, zejména Jakubovi H. a Jirkovi Š. za to, s jakou energií a drivem se pustili do exekuce mezinárodního Mystery pro Škodovku. Ještě přesně nevíme, v kolika zemích se bude mystery realizovat (a nerad bych to zakřikl), ale úspěch je to nevídaný. A myslím, že v mystery budou mít spoustu práce. Děkuji také Michalovi S. za společné úsilí.


Škodovka nás extrémně vytěžuje, ale úspěchy se dostavují, a to snad ještě nad naše očekávání. Holky z HR našly nového kolegu, který doplnil tým v Boleslavi. A hledáme dále, rodí se nám v MB druhý tým v After Sales, se kterým mj. aktuálně pracujeme na novém mezinárodním loajalitním programu.


Dalším velkým tématem jsou Fleet zákazníci, s Kvalitou chystáme 5 FGD v ČR, později i v zahraničí. A v neposlední řadě velké díky do týmu OBSERVER, že se mnou mají trpělivost, protože kromě Škodovky jsem se k jiným projektům v posledních týdnech dostal jen s těží. OBSERVER realizuje spoustu zahraničních (zejména UK, GER, POL, IIS) i dalších lokálních projektů (nejdůležitější O2, FORD, KAPSCH, IMPULS), ale o tom třeba příště :)LOYALTY: Lucka

V Loyalty pořád sprintujeme při projektech okamžité spokojenosti. Pokračuje dobře rozběhnutá spolupráce s ČEZem, RWE nebo třeba MetLifem. A po atletickém semináři „Zákaznický feedback: Rychle, rychleji, nejrychleji“ doufáme, že nastartujeme projekty s některým z 80 příchozích klientů.


Aby to nebylo jednotvárné, tak Spořka nám dala jedinečnou příležitost kompletně popsat potřebu bydlet. Cílem je propojit stakeholdery uvnitř Spořky a najít odpovědi na jejich dotazy. Ty hledáme v interních datech, realizovaných výzkumech (nejenom těch od Ipsosu) a k tomu jsme spustili ještě 4 další výzkumy. A jsme placeni za náš čas v man dayích, průlomové! Výsledkem bude jedna velkoformátová interaktivní mapa.


A aby nedočkaví stakeholdeři vydrželi, připravujeme pro ně třeba teaser video: https://www.youtube.com/watch?v=WDixgFAEU8o . A to je ještě čeká třešnička v podobě workshopu s expertem na sociologii bydlení. Tak snad se s Vladimírem v té mapě neztratíme…

Kde všude byl IPSOS vidět?

Nejrůznější formy partnerských spoluprací s různými institucemi/ asociacemi/ organizátory akcí/médii jsou pro podporu dobrého jména Ipsosu i pro rozvoj businessu velmi důležité.


Jedná se např. o přednášky představitelů Ipsosu spojené s prezentací výsledků výzkumů na různá témata, stále se nám osvědčuje i využívání hlasovacích zařízení, což umožňuje interaktivní diskusi s účastníky různých akcí.


V dubnu 2015 byl Ipsos např. vidět na konferencích:

- Forum Zlaté koruny Vize bankovnictví – výsledky výzkumu

- Manažer roku - vyhlášení nejlepších manažerů za r. 2014

- Tisková konference Svazu průmyslu a dopravy – konkurenceschopnost ČR

- Human Power Forum – konference topvision

- CSR Summit - tradiční konference o CSR


Vedle toho běží klubové večery Českého institutu pro franchising, Tuesday Business Network, ČMA, „oživili“ jsme rubriku Ipsosu na www. euroskop.cz - serveru Úřadu vlády k problematice EU.

V rámci možností se snažíme podporovat různé neziskové organizace, které se na nás dost obrací. Snažíme se jim pomoci mj. formou mini-výzkumů na téma znalosti jejich problematiky u populace ČR.


A jedna žhavá novinka na závěr. Ipsos uzavřel Dohodu o Partnerství se sdružením Junák – český skaut. Jsme rádi, že můžeme podporovat společnost, která přináší celé české společnosti pozitivního ducha (a to Češi obzvlášť potřebují). Junák dnes má více než 50.000 členů a v posledních letech se počet členů dynamicky zvyšuje. A máme za sebou společnou tiskovou konferenci.


Tomáš M.

Představení oddělení

Znovu jsme oživili tradici představení jednotlivých oddělení.
A začínáme týmem UU (Kvality).


A protože se Kvalita stále zlepšuje v práci s videem, připravili si jedno i pro vás: https://youtu.be/IWnv0uu8EX0

A kdo bude další? Kvalita nastavila laťku vysoko, takže se nechte zatím překvapit :)

Nástup do Ipsosu, aneb jaké to vlastně s námi je očima "zelenáče"?

Do Ipsosu jsem nastupovala na konci října minulého roku. Ano, na podzim – tedy v nejhorším možném období. To jsem ale tehdy netušila. Zatím jsem se těšila, byla optimistická díky zkušenostem spolužáků i příjemnému průběhu pohovoru a zvědavá, co mě vlastně čeká.


U recepce mě uvítal můj šéf Tomáš se slovy: „Máme tady jedno hlavní pravidlo.“ „Už je to tady,“ pomyslela jsem si. „Všichni si tykáme!“ To mi pro začátek přišlo jako snadno splnitelná zásada. V kanceláři se mi všichni představili, byli usměvaví, vstřícní, uvítání bylo příjemné. Hned druhý den nás navíc Tomáš a Mirek Paška s další novou kolegyní Martinou vzali na Tour de Ipsos, během které jsme se seznámily s jednotlivými odděleními i lidmi, kteří do nich patří. To bylo pro mě na úvod velmi milé překvapení, stejně jako hodinový rozhovor s Radkem o chodu firmy a našich nových povinnostech.


Hned ze začátku jsme měly za úkol seznámit se s corporate identity a hodnotami firmy. Takže jsme poctivě seděly a četly a četly a taky koukaly na různá školení a snažily se proniknout do tajů a know-how Ipsosu. Díky tomu jsem se také dozvěděla, co je to e-Le a jaké všechny kurzy jeho prostřednictvím musím splnit. A že jich nebylo málo. Nakonec bylo fajn číst si různé články a prohlížet stará videa. A vůbec nejlepší bylo mít školení s některým ze zkušených accountů, kteří Vám stejně nejlépe objasní, jak k dané problematice přistoupit. A kteří se Vám opravdu poctivě věnují.Postupně jsem se také začala zapojovat do práce. Nejdřív jsem dostávala hodně anglických překladů. Pak k tomu pomalu přibylo chartování a práce na prezentacích. Následovalo překlápění dotazníků, práce s otevřenými otázkami, vytváření kódovníků, kódování,… No, znáte to asi nejlépe sami.


BU, T2B, na zem, losos,… Z té řady pojmů, co se na mě valila ze všech stran, mi šla hlava kolem. Losos?! To je specialita místní restaurace? Na zem?! Nácvik na krizovou situaci? BU?! See you v business jazyce? Postupně jsem se ale díky pomoci kolegů a nabývajícím zkušenostem začala pomalu orientovat, a sama se novému jazyk přizpůsobila: „Už to je to nalitý do OTOT? Fajn, tak já udělám ty otevřenky!“


Kromě neuvěřitelného spěchu a spousty práce měl nástup na podzim i pozitivní stránky. Mezi hlavní patřil zábavný vánoční večírek v nádherných prostorách bubenečské čistírny vod, vánoční přípitek i novoroční pizza meeting. Navíc po novém roce nastal klidnější čas a tím pádem i možnost víc se toho dozvědět v praxi a pomalu získávat i náročnější práci a rady od kolegů.


Jaký tedy byl můj nástup do Ipsosu?! Rychlý, hektický, matoucí, milý, příjemný, akční a zajímavý. K tomu, abych se tu cítila od začátku dobře, stačilo pár pozdravů a úsměvů od kolegů i náhodný pokec v kuchyňce u kafe.


Veronika V.

A malá anketka: Jak to vnímají ostatní "zelenáči"?

Všem byly položeny dvě otázky:

1. Co tě po nástupu do Ipsosu nejvíc překvapilo?

2. Co tě zatím v Ipsosu nejvíc potěšilo?

Michal, Loyalty

1. Po nástupu do Ipsosu mě překvapilo především to, jak moc jsem se zde za tak krátkou dobu naučil. Nejen ve formě pravidelných školení, ale hlavně při praktické realizaci projektů.

2. Nejvíc mě potěšilo přátelské prostředí a kolektiv. Lidé v Ipsosu jsou nejen velmi nápomocní a ochotní v pracovních záležitostech, ale i vtipní a milí.


Jana, Healthcare:

1. Nejvíce mě překvapila profesionalita a odhodlání lidí do práce, různorodost pracovních úkolů a projektů, na kterých se pracuje.

2. Přísun kávy a čaje po celý den ;)


Martina, Marketing:

1. Nejvíc mě překvapilo, když mě hned na začátku poslali na výpomoc do CATI, ale musím říct, že to pro mě byla dobrá zkušenost, líbilo se mi tam a tímto všechny v CATI zdravím!

2. Líbilo se mi, když jsme v týmu společně vyráběli kostýmy na vánoční večírek. Nejvíc mě ale těší práce sama o sobě a přátelský a vtipný kolektiv v naší kanceláři.

Čemu fandí tento měsíc Kuba?

"Výlet za klienty ČS“ Evy Veisové


Všichni dobře víme, jak obtížné je často přesvědčit naše klienty, aby se vůbec potkali, resp. šli podívat na vlastní skutečné zákazníky a nedělali důležitá marketingová rozhodnutí od stolu.


Velmi originálním způsobem se to rozhodl vyřešit náš kvalitativní tým, který pro ČS vede Eva Veisová – zorganizovali pro lidi z ČS „výlet za klienty“, a to včetně dopravy autobusem a souvisejícího cateringu :) A nyní to nejlepší, klient si tento výlet rád zaplatí v ceně více než 2 standardních skupinových diskusí.

Nebojme se tedy inspirovat i pro naše další klienty!


Kuba M.

Tipy a triky Lenky Š, aneb chcete vkročit do nového dne "správnou nohou"?

Udělejte si plán!


Jsou dny, které jak začnou, tak pokračují. Když začneme dobře a efektivně, den se daří, když vykročíme levou nohou, čeká nás den blbec… Jak se mu vyhnout?


Pokud nemáme připravený plán, co budeme ten den dělat, skáčeme chaoticky z jedné věci na druhou, aniž bychom toho mnoho dokončili. Multitasking ve skutečnosti není dělání více věcí najednou, ale rychlé (a poměrně neefektivní) přeskakování mezi nimi. Připravený plán pomůže plynule dokončovat jednu věc za druhou a neztrácet čas úvahami o tom, co teď a co potom. A to i v situacích (a není jich málo), kdy nás něco nebo někdo vyruší.


Není třeba plánovat každou minutu, ale je rozumné mít přehled o tom, co kdy chceme udělat a co jsou ty nejdůležitější úkoly. Naplánujte si nejprve nutné schůzky a pak si stanovte priority. Tedy to nejdůležitější na první místo. Zeptejte se sami sebe: „Co je ta nejdůležitější věc, kterou potřebuji dnes udělat, s ohledem na to, jaký čas a zdroje a mám k dispozici?“ „A co je ta další?“ A dle odpovědí postupujte. Někdy je nejdůležitější to, co nejvíce hoří, ale je dobré si uvědomit, že často pro hašení požárů nemáme čas na to jim předcházet. Pokud nás vyruší nějaké naše myšlenky či nápady, je dobré si je někam poznamenat a vrátit se k nim později. Neberou nám zbytečně energii.


Na konci dne zhodnoťte svůj plán. Podívejte se, co zbylo, a načrtněte plán na další den. Zorganizujte si, co vše budete potřebovat. Tak budete i na další den lépe připraveni. Plánování nezabere příliš mnoho času a přitom ho spoustu ušetří. A mimochodem, pokud den začne nejezdícím metrem, zapomenutými klíči apod, existence plánu usnadní „nájezd“na běžný pracovní režim. Příště se podíváme na to, jak plánovat s ohledem na “křivku osobní výkonnosti”.


Další detaily se dozvíte případně na linku níže.


Lenka Š.

Máte rádi squash?

Není tomu tak dávno, kdy jsme si šli po vyčerpávajícím squashovém zápase s Martinem Kakaščíkem sednout a doplnit potřebné živiny. Říkali jsme si, kolik je asi v Ipsosu dalších lidí, kteří si občas zajdou na squash. Pak nás to napadlo - zjistit a dát dohromady skupinu lidí, která by si občas šla zahrát. Koneckonců je to ideální – kurty máme kousek od firmy, pracovní dobu máme podobnou, tak proč toho nevyužít. Řekli jsme si, že dáme dohromady Ipsos Squash Ligu.


Jak by to mělo vypadat?

Dáme dohromady několik lidí, podle jejich počtu je rozdělíme do skupinek. V rámci každé skupinky mezi sebou jednotliví hráči během měsíce odehrají zápasy. Výsledky nám nahlásí a my uděláme pořadíJ Po ukončení měsíčního kola mezi sebou členové jednotlivých skupinek prorotují, takže další měsíc budou na řadě jiní kolegové/kolegyně.


Co pro mě bude jako pro zájemce Squash Liga znamenat?

  • Na začátku měsíce dostanu určené soupeře pro dané kolo
  • Budu počítat s tím, že za měsíc odehraji 3 – 4 zápasy
  • Zápasy odehraji v místě a v čase, na kterém se s protihráčem dohodnu
  • Výsledky nahlásím Davidovi nebo Martinovi, a ti si je zapíšou
  • Pokud něco nestihnu odehrát, nic se neděje. Jen nebudu mít body o odehrání zápasů. Dostanu měsíční výsledky a dozvím se, jak kdo dopadl a začátku dalšího měsíce dostanu nové soupeřeMáte zájem se zúčastnit a chcete vědět, co dál?

Stačí napsat na email david.petrbok@ipsos.com , že se chcete téhle aktivity účastnit. Začátkem května pak dostanete jména kolegů, se kterými se utkáte. Věříme, že se nás nejen sejde hodně, ale že to neskončí jen u pár vzájemných zápasů, ale občas se třeba večer potkáme i na pivě nebo uděláme turnaj :)


David P. + Martin K.

A něco odlehčenějšího na závěr...

A kromě obnovení tradice představování oddělení jsme se rozhodli, že znovuobnovíme tradici vtipů na konec. Je třeba končit optimisticky!

Komu kdy popřát?

27.5. Michal Augustin

3.6. Jarka Šálová

4.6. Dagmar Jalůvková

8.6. Martin Kakaščík

10.6. Jana Hastíková

11.6. Diana Němečková

13.6. Tomáš Andrýs

16.6. David Petrbok

19.6. Martina Šimůnková

25.6. Miroslav Paška

27.6. David Jareš

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě tohoto čísla!

V případě jakýchkoliv dotazů, připomínek a návrhů buď pište rovnou do diskuze, nebo nám na maily. Vážíme si jakékoliv zpětné vazby.


Tým interních Ipsos News:
Jana Bryknarová (jana.bryknarova@ipsos.com)
Pavel Sklenařík (pavel.sklenarik@ipsos.com)