Boya badana isleri

Bina tadilatı ve dekorasyon işleri

Binaların tamirinde kullanılan inşaat malzemeleri her geçen gün gelişmektedir. Özellikle nanoteknoloji ile üretim yapılan ve çok yüksek kaliteli bina iç mekan ve dış mekan işlerinde kullanılan boya, kaplama, macun, alçı ve kartonpiyer gibi malzemeler artık Çok da hızlı olarak üretilebilmektedir. 20 yıl kadar önce boya imalatında birçok zehirli ve toksik malzemeler kullanılırdı. Bugün ise Boya badana işlerinde çevreye zarar vermeyen yeşil boya olarak tabir edilen malzemeler kullanılmaktadır.


Bina mantolaması binaların dış cephelerinin izolasyon malzemesi ile kaplanması işlemidir. Bu işlem binada yaşayan tüm apartman sakinlerinin onayı alınarak birlikte yapılır. Binanın dış cephesi genellikle strafor gibi bir malzeme ile kaplanır. Düzgün bir şekilde uygulandığı takdirde bina mantolaması ve cephe kaplaması ciddi enerji tasarrufları sağlayacaktır.Ülkemiz halen maalesef enerji alanında tam bağımsız olamadığı için enerji fiyatları oldukça yüksektir. Iyi izolasyon yapılmamış bir bina yakıt tüketimini artıracak ve içinde yaşayanların bütçesine zarar verecektir. Inşaat malzemeleri teknolojilerinde görülen hızlı ilerleme iç mekan tasarımı içinde uygun avantajlar sunmuştur. Örnek olarak artık Az sayıda ev duvar kağıdı yapmaktadır. Daha Estetik boya ve taşlarla iç mekanlar güzelleştirmektedir. Ince işler hizmetleri istanbul'un değişik taraflarında birçok firma tarafından verilmektedir. Internetin yaygınlaşmasıyla insanlar artık en kaliteli hizmeti bir tıklama mesafesinde bulabilmektedirler. Kişisel tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki Türkiye inşaat ustalığında, ince işlerde ve her türlü tadilat tamirat ve dekorasyon işleri sağlanmasında dünyanın en iyi ilk ülkeleri arasındadır.


Artık birçok inşaat ustası Teknik Okulların ilgili bölümlerinden mezun olmaktadır. Istenen teorik bilgiler eve sahip olan uzman İnşaat personeli Boya badana, ince işler, kartonpiyer alçı ve her türlü Mermer ve seramik kaplaması işlerinde uzmanlaşmaktadır.


Istanbul Insaat ince isler ve dekorasyon hizmetleri her türlü tadilat ve tamirat isleri ustalari emrinizdedir. http://insaat-dekorasyon.com/