התעמלות אומנותית

דוגמא לכיתה ז' 5

התעמרות אומנותית

היא תת-ענף במסגרת ענף ההתעמלות, שבו מתחרות נשים בלבד. הן מבצעות תרגילים המשלבים תנועות בלט, אקרובטיקה ומחול ומשתמשות גם במכשירים כמו חישוק, אלות, חבל, סרט או כדור. התרגילים מתבצעים בליווי מוזיקה על מזרן מרובע בדומה לזה שמשמש לתרגילי קרקע בהתעמלות מכשירים. כל אחד מהמכשיר ישנם קריטריונים מסוימים לביצוע המרכיבים הדרושים בתרגיל. המרכיבים המשולבים בתרגילים הם לרוב קפיצות, גלגולים, סאלטות, גמישות, סיבובים ושיווי משקל. מיומנויות הבלט הדורשות תנועת גוף נכונה, ועוד. בנוסף לכך דרוש חוש קצב ודיוק רב בביצוע התרגילים. גם עבודת המכשירים היא חלק בלתי נפרד מהתרגיל. לכל מרכיב יש כמות נקודות שהמתעמלת מקבלת עבור ביצוע המרכיב וטיב הביצוע (ללא כל טעות).

ישנם תחרויות אישיות וגם תחרויות קבוצתיות. בתחרות אישית כל מתעמלת מנסה להשיג הישג אישי בביצוע התרגילים ובתחרות הקבוצתית כל המתעמלות חייבות לעבוד יחד תוך כדי סינכרון לביצוע המושלם של התרגיל.

על מנת להגיע להישגים, כמו בכל ספורט, נדרש מה מתעמלות להשקיע זמן רב בחזרות ואימונים מפרכים.

(ויקיפדיה, 2015)

Big image
Big image
Big image

נבחרת ישראל זכתה בשתי מדליות בגביע העולם באיטליה

רגע לפני אליפות אירופה, נבחרת ישראל בהתעמלות אומנותית זכתה היום (ראשון) בשתי מדליות בתחרות מסבב גביע העולם בפזארו באיטליה. הנבחרת, אותה מדריכות אירה ויגדורצ'יק, אלה סמופלוב, רעיה אירגו ואיילת זוסמן, קטפה מדליית זהב בתרגיל הסרט עם ציון 16.9 והקדימה את אוקראינה ובולגריה. בתרגיל המשולב של חישוקים ואלות זכתה הנבחרת בציון 17.25 שזיכה אותה במדליית הארד.

(קורנפלד, 2015)

Big image
Israeli Team (5 Ropes) Beijing 2008 Olympic Games

שאלת החקר

באיזו מידה אנף הספורט מוכר לבני גילי?

ממצאי הסקר

Big image

סיכום ומסקנות

בעבודה זו ניסיתי לבדוק באיזו מידה תלמידי כיתתי מכירים את אנף הספורט הזה. מהסקר גיליתי כי חבריי בכיתה מכירים את ההתעמלות האמנותית, אוהבים את האנף, חושבים שחשוב לעסוק בו ואף מציינים כי יש לישראלים נבחרת עם בנות בודדות המגיעות להישגים יפים.

שמחתי לגלות שחבריי מכירים את האנף ואת החשיבות לעסוק בספורט זה בארץ.

רשימת מקורות:

ויקיפדיה, התעמלות אמנותית, אוחזר בתאריך 2 ביוני 2015 מתוך:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%AA%D7%A2%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%AA_%D7%90%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%AA%D7%99%D7%AA

קורנפלד, א', 2015, נבחרת ישראל זכתה בשתי מדליות בגביע העולם באיטליה, חדשות וואלה, אוחזר בתאריך 2 ביוני 2015 מתוך: http://sports.walla.co.il/item/2845458